Spojte se s námi


Motorsport

Záblesk minulosti, velmi emotivní záležitost. Mick Schumacher pojede s vozem Mercedesu, který ve F1 řídil jeho otec

Záblesk minulosti – i takto lze pojmenovat příležitost, která se dostane všem fanouškům, kteří si najdou cestu na letošní ročník Goodwood Festival of Speed. Mick Schumacher tam totiž bude řídit vůz Mercedesu ze sezóny 2011, který kdysi pilotoval právě jeho slavný otec.

Publikováno

dne

Záblesk minulosti – i takto lze pojmenovat příležitost, která se dostane všem fanouškům, kteří si najdou cestu na letošní ročník Goodwood Festival of Speed. Mick Schumacher tam totiž bude řídit vůz Mercedesu ze sezóny 2011, který kdysi pilotoval právě jeho slavný otec.

Od čtvrtka 13. července do neděle 16. července se bude tradičně jako každý rok konat Goodwood Festival of Speed, v češtině nazváno jako Festival rychlosti v Goodwoodu.

Letos bude tato akce oslavovat především kulaté jubileum vytrvalostního závodu 24h Le Mans, který letos odjel svůj 100. ročník, a jehož vítězem se stalo Ferrari.

Při té příležitosti si Goodwood hned 16 předchozích vítězů, kteří tak fanouškům prostřednictvím rozhovorů předají své postřehy a zážitky. Právě příznivci motorsportu, zejména tedy Formule 1, se ale mohou těšit na něco velmi speciálního.

Syn slavného Michaela Schumachera, tedy Mick Schumacher, letos na Festivalu rychlosti předvede vůz Mercedesu z roku 2011. Ten po svém návratu do královny motorsportu řídil právě sedminásobný mistr světa.

Tento monopost v sezóně 2011 pilotovali Michael Schumacher a Nico Rosberg. Zajímavostí je, že Mercedes z výše zmíněného roku je jediným vozem německé stáje, který neskončil na stupních vítězů.

Výsledkovým maximem je čtvrté místo z Velké ceny Kanady, které zajel právě Michael Schumacher. Legendární Němec tento ročník zakončil se ziskem 76 bodů na osmém místě šampionátu jezdců. Týmový kolega Rosberg skončil s 89 body sedmý.

Goodwood také s Vettelem a Gutierrezem

„Když vím, že s tímto vozem závodil, je to mimořádně výjimečné a bude s tím spojeno mnoho emocí. Měl jsem to štěstí řídit jeden z jeho vozů Benetton a některé z Ferrari, se kterými závodil, ale tohle bude poprvé za volantem Mercedesu, který řídil. Jsem si jistý, že z toho budu vycházet s velkým úsměvem na tváři,“ uvedl Mick Schumacher, jehož slova ocitoval server Motorsport.

Mladý Schumacher letos ve F1 plní roli rezervního jezdce. A to poté, co se na konci loňského ročníku definitivně rozloučil s Haasem a akademií Ferrari. Na simulátoru pracuje pravidelně, Mercedes je s jeho službami spokojen.

Za volant závodního vozu se ale dostal pouze jednou, a to když testoval ve Španělsku právě vůz Mercedesu. Na okruhu Barcelona-Catalunya odjel 140 kol, poté se vrátil opět k simulátoru a tvrdému tréninku.

Na tomto festivalu ale nebude jediným jezdcem, který svou kariéru spojil s královnou motorsportu. Esteban Gutiérrez vyjede s vozem Mercedes W12, který německému týmu v roce 2021 zajistil zatím poslední prvenství v Poháru konstruktérů.

Součástí akce bude také čtyřnásobný šampion Sebastian Vettel. Ten ukáže vozy ze své soukromé sbírky, včetně vozů Williams FW14B a McLaren MP4/8.

Zdroje: F1, Motorsport, Goodwood Festival of Speed

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.