Spojte se s námi


Ostatní

Z toho mrazí! Surfař Steudtner zdolal 26 metrů vysokou vlnu a získal tím rekord v Guinessově knize rekordů

Německý surfař Sebastian Steudtner je stoprocentně oddán svému koníčku surfingu. Nyní se zapsal do historie nejen tohoto sportu, když zdolal 26 metrovou vlnu.

Publikováno

dne

Německý surfař Sebastian Steudtner je stoprocentně oddán svému koníčku surfingu. Nyní se zapsal do historie nejen tohoto sportu, když zdolal 26 metrovou vlnu.

Ve 13 letech se Steudtner rozhodl, že se odstěhuje na Havaj

Nyní 37letý Steudtner se celý život honil za vlnami. Když mu bylo pouhých 13 let, rozhodl se, že se přestěhuje na Havaj. Ale až o tři roky později se mu konečně podařilo přesvědčit rodiče a sám odešel z Německa do ráje surfařů, aby se mohl věnovat svému milovanému sportu.

Steudtner vzpomíná, že rozhodnutí odejít od rodičů nebylo snadné a nesetkalo se s plným pochopením jeho rodinných příslušníků. Toto riskantní rozhodnutí se však vyplatilo, dnes je totiž jedním z nejslavnějších surfařů na světě. 

Na svém kontě má mnoho vítězství v oblasti tohoto sportu a nyní i titul v Guinessově knize rekordů. Mentalita vítěze a důkladná příprava umožnila Steudtnerovi zapsat se do historie tím, že zdolal největší vlnu světa. 

Rozhodnutí litovat nemusí, krom mnoha ocenění získal rekord v Guinnesově knize rekordů

Rekord překonal v říjnu 2020 u pobřeží Praia do Norte v Nazaré v Portugalsku, když surfoval na vlně, která měřila neuvěřitelných 26,21 metrů. Video jeho majestátní výzvy se nedávno stalo virálním, zatímco jízda vyhrála v roce 2021 cenu Biggest Tow Award v rámci Red Bull Big Wave Awards. 

„Je to úžasný pocit,“ řekl Steudtner o svém novém titulu dle webu Guiness world records„Dosáhl jsem všeho, co v mém sportu dosáhnout jde, dostat se sem byla šílená cesta a rekord je mnohem víc než jen číslo,“ ví německý surfař.

Za přítomnosti porotce byl úspěch oficiálně oznámen během speciálního předávání certifikátů dne 24. května 2022. Akce se konala u slavného majáku, který hlídá rekordní vlny na portugalském Praia do Norte. Stejný maják je vidět i na epickém videu, které zvěčnilo Steudtnerův neuvěřitelný rekord. 

Německý surfař zavzpomínal na památný den a popsal svoji přípravu

„První věc, kterou jsem si pomyslel, když jsme zkontrolovali čísla na předpovědi, bylo, že tohle je ta největší vlna, jakou jsem kdy viděl,“ zavzpomínal na den, kdy naskočil na surf a postavil se proti epické vlně. „Nikdy jsem nezažil tolik energie ve vlnách, nikdy jsem nebyl tak rychlý na surfu,“ popisoval svůj vrcholný zážitek.

Steudtner se se svým týmem připravuje na soutěže celý rok. „Je to rok dlouhý velmi fyzický trénink, práce na mém vybavení společně s mými partnery a zlepšování procesů s mým týmem, zejména pokud jde o bezpečnost a média,“ líčil svou přípravu.

Nazaré v Portugalsku je gigantickými vlny vyhlášeno

Jak lze ale změřit něco tak výbušného, ​​neustále se měnícího a rychlého, jako je obří vlna? Přesnost měření vlny se může lišit podle několika faktorů, od povětrnostních podmínek po úhly a kvalitu záznamu. 

V tomto případě, aby byla zajištěna maximální přesnost, bylo extrahováno několik snímků z videozáznamu a geometricky upraveno na základě polohy a sklonu kamery. Poté byly k měření a převodu pixelů na délkové jednotky použity objekty ze snímků včetně samotného Steudtnera.

Díky tomuto procesu bylo možné potvrdit, že Steudtner překonal dosavadní rekord, který měl v držení Brazilec Rodrigo Koxa. Ten jel na rekordní vlně 8. listopadu 2017 na stejném místě Praia do Norte, Nazaré. 

Pobřeží je známé svými titánskými mohutnými vlnami díky přítomnosti podvodního kaňonu Nazaré, který vytváří ty nejlepší podmínky pro rekordní vlny. Pokud jde o budoucnost, Steudtner nadále sní ve velkém. „Úspěch mě motivuje ještě víc,“ dodal surfař.

Zdroj: Guinnes World Records

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.