Florbal

Vysoké výhry v superlize. Čtyři týmy daly dohromady 61 gólů

Superliga se rozeběhla v solidním tempu a až do konce října, kdy začne pauza kvůli mistrovství světa, v něm bude pokračovat. Za námi je tak již téměř kompletní 4. kolo, v němž bylo k vidění především obrovské množství branek. Spousta soubojů totiž byla velmi jednoznačných.

Jedním z mála, ve kterých tomu tak nebylo, byl duel Ostravy s Královskými Vinohrady. Jasně nejmenší návštěva z celého kola, příšerných 57 diváků, sledovalo nejméně gólů. Slezané, ač herně značně zaostávali, uštědřili pražskému soupeři lekci z produktivity.

Z pouhých čtrnácti střel na bránu dokázali vytěžit hned pět gólů. SKV naproti tomu vyslalo dvacet střeleckých pokus, v branku však proměnilo pouhé dva z nich. Ostrava tak dosáhla na svou první tříbodovou výhru v ročníku.

Podstatně horší už to z florbalového pohledu bylo na otrokovickém Štěrkovišti, kde řádili hráči Mladé Boleslavi, především pak Jan Natov. Kapitán Středočechů byl hned u poloviny vstřelených branek – dvakrát se sám prosadil, čtyřikrát asistoval. Úřadující mistři si tak odvezli zcela pohodové vítězství 12:1.

To v UNYP aréně, mimo jiné také domácím poli FbŠ Bohemians, došlo na solidní přestřelku s pardubickými Sokoli. Těm se dvě třetiny dařilo držet se zelenobílými krok, až v poslední části se spustila naprostá ofenzivní lavina Jedličkova výběru.

Během třetí dvacetiminutovky dal hned sedm gólů a vytvořil si tak nedostižný náskok, jež proměnil ve tři body konečnou výhrou 13:9. Východočechům nepomohli 4 trefy Ivo Teichmana ani hattrick Adama Šmída, naopak se ukázalo, jak je důležité míti Filipa Formana (1+4) a že Martin Kisugite bude skvělou posilou nejen do obrany (3+0).

Nejvíce z celého kola – a dost možná z celé sezony – skórovali Vítkovice, hrající s nebohým Libercem. Ten na svůj dlouhatánský výlet do daleké Ostravy jistě nebude vzpomínat v dobrém. Odvezl si z něj totiž pořádný výprask, když podlehl soupeři 19:4!

Svěřenci Pavla Bruse si toto množství gólů mezi celkem deset hráčů, z nichž hned tři dali hattrick. Šlo o Martina Gattnara, Marka Matejčíka a Adam Delonga, který se 14 kanadskými body dokonce vede průběžné bodování soutěže. Mimochodem Vítkovice právě i díky jeho výraznému příspěvku aktuálně stojí v čele superligy.

Ve velkém si zastřílel také Tatran. A to doslova. Nevídaných 47 střel proti nováčkovi soutěže z Karlových Varů proměnil rovnou v sedmnáct gólů. Nejvíce se zaskvěl Marek Beneš, připsal si gól a sedm asistencí.

Hvězdou zápasu však byl mladík a český reprezentant Matěj Havlas, jenž zapsal pět přesných zásahů. A v celku solidně se přeci jen ukázali také Západočeši. Proti superfinalistovi loňského ročníku hráli otevřený, ofenzivní florbal a sami šestkrát skórovali, což lze považovat za solidní výkon, jež se jen tak někomu nepovede.

A na závěr našeho přehledu čtvrtého kola superligy ještě pondělní televizní duel České Lípy s dosud trápícím se Chodovem. Ani začátek toho utkání nenapovídal nic o tom, že by Pražané měli změnit nulu v kolonce svého bodového zisku, neboť po úvodní části prohrávali 2:0.

Pak se však dokázali zvednout a otočit na 4:2 ve svůj prospěch. Jenže Lípa záhy srovnala. Rozhodující okamžik utkání přišel tři čtvrtě minuty před druhou sirénou, když Michal Podhráský strhl vedení zpět na stranu hostů. Nakonec to byl taky vítězný gól, Chodov duel dovedl do vítězství 8:4 a slaví první body v nové sezoně.

Pokud se ptát, proč informujeme pouze o šesti ze sedmi zápasů kola, důvod je jednoduchý – poslední utkání se odehraje jako dohrávka až 17. října. Jde o utkání dvou pražských celků Black Angels a Sparty.

Zdroj: Český florbal

Florbal

Florbaloví Bohemians vyhráli zápas s 25 góly! Přestřelku ovládly také Vítkovice, Sparta přejela karlovarské

První prosincový víkend nabízí fanouškům elitního českého florbalu hned dvojí porci zápasů. Čtvrteční a páteční 12. kolo Livesport Superligy je přitom již minulostí. Vítězství v něm slavili oba hlavní favorité sezony Tatran Střešovice s Mladou Boleslaví, ale třeba i Vítkovice, Sparta nebo Chodov. Bohemians pak ovládli zápas, v němž padlo dohromady nevídaných 25 branek.

Od

Ostrava vs. Black Angels

Jako první se podíváme do Ostravy. Její duel s Black Angels ukázal, že čtvrteční termín zápasu diváky opravdu ani trochu netáhne. Před chudou návštěvou (pouhých 65 lidí – pozn. red.) modrobílí sice třikrát vedli, Pražané ale pokaždé dokázali během pár minut zase vyrovnat.

Po šedesáti minutách tak bylo skóre 3:3 a vítězství nakonec jediným proměněným nájezdem v podání Jakuba Renčína slavili hosté. Ti tak svému soupeři odskočili na rozdíl tří bodů a pokud by se bral aktuální stav tabulky, obě mužstva by se potkala znovu v boji o postup do čtvrtfinále.

Koho by se tohle předkolo play-off, nebo chcete-li oficiálně osmifinále naopak aktuálně netýkalo, jsou Pardubice. Ty však i přes třetí porážku v řadě ztrácí právě na desátou Ostravu pouhé dva body.

Mladá Boleslav jasně přehrála Pardubice

Co se jejich poslední souboje týče, ve čtvrtek narazily na jednoho z nejtěžších možných soupeřů – úřadující mistry z Mladé Boleslavi.

A už od prvních minut bylo zřejmé, že šance na úspěch jsou vskutku minimální. Třebaže Středočeši nepřehráli Sokoli tak drtivě, jak by se dalo očekávat, i díky dvěma brankám v rozmezí 12 vteřin v 59. minutě zvítězili 6:1.

Parádní duel mezi Českou Lípou a Bohemians

Jednoznačně nejzajímavějším zápasem celého kola byl ten mezi Českou Lípou a Bohemians, v němž diváci sledovali neuvěřitelnou smršť gólů z obou stran.

V čase 10:11 navyšovali domácí své vedení na 3:1, jenže zelenobílí ještě do přestávky stihli šesti góly za sebou otočit na 3:7. Pak se zase kormidla ujali Severočeši a jen během první pěti minut druhého dějství zvrátili stav zase ve svůj prospěch.

Klíčem k dlouho vyrovnanému duelu byla šílená 51. minuta, v níž padly hned čtyři branky! Bohemians jí „ovládli” poměrem 3:1, a v podstatě tak rozhodli o tom, že ze zápasu, v němž padlo 25 gólů, si tři body po konečné výhře 14:11 odvezou právě oni.

Mimochodem za zmínku stojí přinejmenším výkony dvou mladý hráčů pražského celku Filipa Formana (2+4) a především pak Jakuba Buršíka (5+1).

Otrokovice vs. Tatran Střešovice

Naproti tomu za asi nejméně záživný zápas lze označit ten mezi Otrokovicemi vedoucím Tatranem Střešovice.

Favorit se rozjížděl relativně pomalu a gólový účet otevřel až v čase 18:28, ve druhé a třetí části už ale soupeři nasypal pokaždé čtyři branky a sám dostal jednu jedinou. Svěřenci Milana Fridricha tak zvítězili 9:1, přičemž Tomáš Hanák zazářil hattrickem. V poslední minutě přitom ještě neproměnil trestné střílení.

Vyrovnané klání mezi Chodovem a Libercem

Velmi vyrovnané však bylo střetnutí Chodova s Libercem, v němž řádil český reprezentant a největší hvězda mužstva z Jižního Města Tom Ondrušek.

Ten zapsal čtyři přesné zásahy, přidal i jednu asistenci a především díky němu tak vyhrála družina Michala Podhráského 7:5. Severočeši, kteří se drželi na dostřel až do poslední minuty, po prohře klesli na 8. místo, ovšem stále mají zápas k dobru.

Zajímavý zápas mezi Vinohrady a Vítkovicemi, drtivá převaha Sparty

Příjemnou florbalovou podívanou nabídly ve vzájemném souboji Vinohrady a Vítkovice. Sokol se s druhým celkem superligy vlastně skoro celý zápas držel poměrně solidně a dá se říct, že šance na bodový zisk definitivně ztratil až v posledních šesti minutách. Porážka 6:10 od Moravanů každopádně pro celek bojující o top 10 rozhodně není žádnou ostudou.

To Karlovarští bohužel dál dostávají jeden příděl za druhým a už v osmém z jejich letošních dvanácti zápasů inkasovali dvouciferný počet zásahů.

Vystřílet se na její půdu tentokrát vyrazila pražská Sparta. Ta sice byla prvním týmem, který v utkání dostal gól, a tak dokonce osm minut prohrávala, pak už se ale rozjela naplno a díky čtyřbodovému příspěvku Jiřího Curneyho (2+2) zvítězila 11:3.

Florbal

Dvě napínavá derby nebo selhání Otrokovic nabídlo jedenácté kolo florbalové superligy

Další příděl pro superligového nováčka z Karlových Varů, tentokrát od Bohemians, napínavé ostravské derby i pražský duel Sparty s Chodovem, důležitý duel o play-off, selhání otrokovických Panterů i výhry dvou poslední superfinalistů Tatranu s Mladou Boleslaví. Takové bylo 11. kolo florbalového Livesport Superligy, jehož souhrn vám nabízíme.

Od

Show Šimona Stránského na straně jedné a Jana Natova na straně druhé, to byl především souboj Liberce s Mladou Boleslaví. Více v něm však řádil 30letý někdejší reprezentant z mužstva obhajujícího mistrovskou trofej.

Zatímco Stránský, vedoucí tabulky produktivity, sám dal všechny tři branky domácích, Natov, jenž stojí pro změnu na děleném prvním místě mezi střelci, se čtyřmi zásahy a asistencí podílel na docela jasné výhře 3:9.

O něco méně jasnější už to bylo v případě suveréna této sezony Tatranu Střešovice, jenž s Českou Lípou sehrál výjezdní utkání ve Znojmě, kde se na elitní tuzemský florbal přišlo mrknout na čtyři stovky diváků. Pražané se ujali vedení až dvě zásahy ve 29. minutě, načež ještě hned vzápětí navyšovali na 3:0, nakonec se však docela zapotili, aby si přeci jen odvezli tři body. Zvítězili 5:2.

Další velký debakl si připsal klub z Karlových Varů. Ten sice dosáhl na vysněnou metu a poprvé v historii hraje českou superligu, avšak dostává jeden příděl za druhým. V neděli se stal před vlastními diváky terčem pražských Bohemians a ti rozhodně neměli slitování.

Tahoun Filip Forman se zaskvěl bilancí 3+3 a měl tak velmi výrazný podíl na hodně jednoznačném vítězství 4:14. Mimochodem v hodně divoké třetí třetině nedal nováček hned dvě trestná střílení.

Velmi atraktivní a pikantní souboj byl k vidění v moravskoslezské metropoli, kde se odehrálo ostravské derby. A šlo vskutku o parádní florbalovou podívanou s dramatickým průběhem až do samého konce.

Ostravané v utkání proti jasnému favoritovi dokonce deset minut vedli a v čase 57:16 snižoval Daniel Chatrný na rozdíl jedné jediné branky. V úplném závěru však ještě Vítkovičtí dvakrát trefili prázdnou bránu a slavili důležitou výhru i pokračující městskou nadvládu.

Napínavé i tak trochu nudné zároveň bylo pražské derby Sparty s Chodovem, v němž padaly góly jen do času 25:11. Od tohoto okamžiku již zůstalo skóre na světelné tabuli nezměněno. Svítit tam tedy necelý pětatřicet minut hry zůstalo 3:4, znamenající výhru celku z Jižního Města.

U všech branek byl Marek Vávra, jenž přispěl stejným počtem tref i přihrávek na góly. Chodov se tak bodově vyrovnal svému nedělnímu soupeři a v tabulce se dokonce dostal před něj na páté místo.

Velmi důležitou bitvu svedly celky na samé hranici předkola play-off a nejnižší skupinu bojující o udržení, tedy ty pohybující se kolem 10. a 11. místa. Konkrétně šlo o Královské Vinohrady a Pardubice. Tento duel na rozdíl od toho předchozího přinášel branky pořádně až ve třetí třetině, kdy padly tři čtvrtiny z celkového zápasového počtu.

V úvodu třetí dvacetiminutovky se Sokoli propracovali do vedení 2:4, Pražané si ovšem poměrně rychle vzali vedení zpět a nakonec slavili kýženou výhru 7:5, o čemž mimochodem rozhodla branka vstřelená pouhých 70 vteřin před třetí sirénou.

Hodně zkažený výlet do hlavního města si pak na samý závěr víkendu nachystali hráči Otrokovic. Proti Black Angels vedli po pětadvaceti minutách už o čtyři branky, přesto se jim povedlo selhat natolik, že odjížděli zcela bez bodu.

Od doby, co vedli 0:4, totiž už nedali gól, zatímco Bleci do konce druhé části snížili na 2:4 a následně dokonali obrat až na konečných 6:4, kdy poslední gól zaznamenali pouhou vteřinu před koncem do odkryté brány hostů.

Florbal

Florbalisté Chodova dali nálož nováčkovi, Sparta s Curneym podlehla Boleslavi až v prodloužení

Florbalová Livesport Superliga se po reprezentační pauze vrátila díky státnímu svátku hned dvěma koly v jednom týdnu. V tom druhém z nich a v pořadí již desátém slavili vysoká vítězství hráči Vítkovic nebo Chodova. Důležité tři body si připsali Bleci, kteří přehráli Českou Lípu. A Mladá Boleslav porazila Spartu až po prodloužení.

Od

Přehled prvního dvojciferného kola v tomto ročníku nicméně začneme v Pardubicích, kde se odehrál velmi důležitý duel dvou mužstev na hraně osmifinále, potažmo play-down. S domácími Sokoli se střetli Ostravané.

Úvod byl opatrný, v první polovině utkání padli jen dvě branky – po jedné na každé straně. Branky začaly padat pořádně až ve třetí části, kdy hosté navázali na lehký náskok přenesený z předchozí třetiny a do konce 45. minuty vedli už 1:5.

Jenže pak přišlo snížení a tvrdý faul Lukáše Herblicha oceněný trestem na 2+2 minuty. Východočeši obě části přesilovky využili a rázem už to bylo jen o jediný gól. Závěr si nicméně Ostrava dokázala pohlídat a poté, co dvakrát trefila prázdnou bránu, slavila velmi cennou výhru 4:7.

Také druhý tým z moravskoslezské metropole si připsal tři body, třebaže cestu za nimi měl výrazně snazší. Vítkovice přijeli na otrokovické Štěrkoviště jako jasný favorit a tuto roli splnili do posledního puntíku. I díky pěti kanadským bodům Jana Šebesty (2+3) zápas jednoznačně ovládli poměrem 2:11.

Daleko vyrovnaněji se hrálo v České Lípě, kam přijeli „černí andělé”. Po první třetině byl stav nerozhodný 2:2, krátce po pauze pak ještě poslal Severočechy do vedení svým třetím přesným zásahem v utkání Václav Varuška, ale od té doby to šlo s nimi z kopce.

Bleci postupně otočili až do stavu 3:7 v čase 46:53 a od té doby se snažili svůj náskok už jen ubránit do samého konce. Obdrželi sice tři branky, dvě minuty před koncem však ještě jednou sami skórovali a dali tím razítko na důležité vítězství, jež je vytáhlo na 10. příčku.

Velký zájem vzbudil souboj aktuálně sparťanského útočníka Jiřího Curneyho s jeho bývalým klubem Mladou Boleslaví. Vůbec nejproduktivnější hráč v historii soutěže hned po 11 minutách předvedl, že je na tenhle duel opravdu pořádně namotivovaný a otevřel jeho gólový účet.

Hned vzápětí skóre dvěma brankami otočili domácí na svou stranu. Nebozí diváci však góly sledovali jen do 27. minuty, kdy Robert Košir srovnával na 3:3. Pak padla branka až v prodloužení. Vítězství a dva body díky trefě Jana Natova nakonec slavili domácí Středočeši.

O co méně gólů bylo k vidění ve městě automobilů, o to více jich padalo na Jižním Městě do sítě nováčka z lázeňských Karlových Varů. Chodovanům fungovala hra pouze na jednu branku, a tak první a třetí dvacetiminutovku dohromady ovládl poměrem 17:0, zatímco ve druhé daly oba celky po jedné brance. Celkově však šlo pro Pražany o zcela jednoznačné vítězství. Mimochodem Vary se dostaly po deseti kolech na přesně 100 inkasovaných zásahů.

Nedělní dohrávku pak ještě obstaraly Vinohrady společně s Libercem, jenž letos zažívá velmi výrazný herní a především výsledkový progres. Utkání se rozjelo ve velkém tempu a už v čase 10:30 zvyšoval Severočech Jakub Kárník na 1:4.

Pak nastal značný gólový utrum, každopádně celek z Podještědí dokráčel pohodově k výhře 3:7, díky níž dosáhl na posun až na 7. místo. Vzhledem k chybějícímu utkání je navíc šance na posunutí ještě o příčku výše před Chodov.

Jen devět zápasů má mimochodem stále odehráno také vedoucí tým celé soutěže Tatran Střešovice, který čeká v pondělí od 19 hodin dohrávaný zápas s FbŠ Bohemians.