Ostatní

Vysočina si zajistila druhé místo, Ostrava se přiblížila postupu do semifinále. Jak dopadlo 8. kolo Snapbacks ligy?

Snapbacks liga, tedy nejvyšší liga amerického fotbalu v České republice, za sebou má osmé kolo. Klíčovým duelem byl zejména souboj Ostravy Steelers a Bratislavy Monarchs o to, kdo se přiblíží postupu do semifinále.

Už tři týmy měly před osmým kolem Snapbacks ligy jisté místo v semifinále play-off, konkrétně Prague Lions, Vysočina Gladiators a Přerov Mammoths. O to, kdo bude mít větší šanci být čtvrtý, se v klíčovém souboji osmého kola utkala mužstva Ostravy a Bratislavy.

Ostravští Steelers přitom byli v nelehké situaci, když nastoupili s náhradním quarterbeckem Patrikem Puchalou, který zaskočil Bradleyho Jonese. Jednadvacetiletý hráč však pomohl k veledůležitému a těsnému vítězství 17:14.

Ostrava tak je velmi blízko tomu, aby se do semifinále probojovala právě na úkor slovenských Monarchs.

O druhé místo si to rozdali Gladiators a Mammoths, obhájce Czech Bowlu dokázal zvítězit 35:13 a zajistil si kromě druhého místa také jistotu, že semifinále bude hrát na domácí půdě.

Velmi působivě zakončili základní část Prague Lions. Ti totiž porazili Brno Alligators 63:14 a základní část zakončili bez jediné prohry. Zkrátka skvělý počin a zasloužené první místo.

Stejně jako Gladiators budou i Lions začínat semifinále doma, odehrají je 2. července v Praze.

V posledním víkendovém duelu dokázala Nitra Knights porazit Ústí nad Labem Blades, napravila si tak reputaci, když v minulém kole nedokázala nastoupit kvůli nedostatečnému počtu hráčů proti Lions a duel byl tedy kontumován. Proti Blades vyhráli 35:0.semifinále.