Spojte se s námi


Motorsport

Vyrovnaný boj až do posledních vteřin! Kdo do Velké ceny Kataru odstartuje z pole position?

Konečně jsme se dočkali! Nová sezóna Moto GP startuje závodním víkendem v Kataru, přičemž za sebou máme sobotní kvalifikaci, ve které bylo opravdu na co se dívat. Kdo tedy do Velké ceny Kataru odstartuje z pole position?

Publikováno

dne

Konečně jsme se dočkali! Nová sezóna Moto GP startuje závodním víkendem v Kataru, přičemž za sebou máme sobotní kvalifikaci, ve které bylo opravdu na co se dívat. Kdo tedy do Velké ceny Kataru odstartuje z pole position?

Do první části kvalifikace (Q1 – pozn. red.) zasáhlo celkem čtrnáct pilotů, přičemž jak je zvykem, z onoho prvního dějství postupují do Q2 pouze dva jezdci. Nepostupivší piloti do nedělního závodu odstartují podle umístění z Q1.

Z poslední řady, tedy z 24., 23. a 22. pozice do Velké ceny Kataru odstartují Darryn Binder, Raul Fernandez a Remy Gardner. První jmenovaný kvalifikaci ani nedokončil, jelikož při svém rychlém měřeném pokusu spadl v zatáčce číslo 2 a je tak odsouzen odstartovat ze samotného chvostu startovního pole.

Předposlední řadu na startovním roštu obsadí Fabio Di Giannantonio, Andrea Dovizioso a Maverick Viňales za trojicí Alex Márquez, Luca Marini a Takaaki Nakagami. Solidní výkon podal v sobotní kvalifikaci Marco Bezzecchi, jenž v neděli vyjede z patnáctého startovního slotu.

Čtrnácté místo na startu patří Miguelu Oliveirovi na Red Bullu KTM, jehož počínání v kvalifikaci nakonec nestačilo na postup, stejně jako v případě nejlepšího netovárního jezdce minulé sezóny Johanna Zarca.

Nutno podotknout, Zarcovi byl jeho rychlý čas smazán, a to kvůli nepřiměřené rychlosti v sektoru, kde kvůli Binderově pádu vlály žluté vlajky.

Do druhé a poslední části kvalifikace postoupil aktuální šampion Fabio Quartararo, jemuž na poslední chvíli ukradl nejlepší čas v Q2 Brad Binder na motocyklu Red Bull KTM. Šestadvacetiletý Jihoafričan zajel čas v hodnotě 1:53.512.

O pole position si to jako již tradičně v Q2 rozdalo dvanáct pilotů a bylo skutečně na co se dívat.

Až čtvrtá řada na startu patří jezdcům týmu Monster Energy Yamaha Moto GP – Franco Morbidelli zaujímá příčku dvanáctou, před ním bude v neděli na startovním roštu stát Francouz Quartararo. Oba závodníky tovární Yamahy doprovodí ve čtvrté řadě Alex Rins se svým motocyklem Suzuki.

Skvělý čas v úvodu Q2 zajel Francesco Bagnaia, jenž však v dalším průběhu kvalifikace nedokázal zrychlit a odstartuje z pozice číslo 9. Osmý bude na startu stát Joan Mir, týmový kolega Rinse.

Solidní sedmou příčku si zajistil Jihoafričan Binder, před kterým se na start postaví dvojice bratrů Espargarových – Pol Espargaro v neděli vyjede z šestého místa, Aleix na Aprilii z pátého. Pole position chvíli držel Jack Miller na Ducati, nakonec mu však ve výsledkové listině patří čtvrtá příčka.

V první řadě na startu Velké ceny Kataru uvidíme třetího Marca Márqueze, jenž o první místo v kvalifikaci přišel až v posledních dvou minutách, druhého Eneu Bastianiniho, no a pole position si díky úžasnému výkonu vyjel Jorge Martin s časem 1:53.011.

„Poprvé ve své kariéře stojím v první řadě, jsem opravdu za dnešek strašně šťastný. Odvedli jsme velké množství práce a jsem rád i za celý tým. V posledním sektoru jsem sice udělal chybu, ale i tak kolo bylo hodně dobré,“ řekl Bastianini v pokvalifikačním rozhovoru.

„Ze zisku pole position se cítím velmi dobře, nejsem ale tak šťastný, jak bych mohl být. Neměli jsme totiž takový rytmus, který bych si představoval, že budeme mít. Musíme pracovat dál, zrychlit o jednu až dvě desetiny a dávat pozor na degradaci pneumatik. Chceme zítra bojovat o vítězství,“ řekl Martin rovněž bezprostředně po kvalifikaci.

Zdroj: Moto GP

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.