Spojte se s námi


Tenis

Vůbec nevím, co tady dělám, řekla po čtvrtfinále. Teď Nosková po skalpu světové dvojky vyzve ve finále světovou pětku!

Linda Nosková na turnaji v Adelaide vyloženě oplývá formou a vyzařuje sebejistotu. Na její raketě končí jedna favoritka za druhou a v cestě za prvním velkým titulem mezi dospělými už stojí jen světová pětka, Arina Sabalenková z Běloruska.

Publikováno

dne

Linda Nosková na turnaji v Adelaide vyloženě oplývá formou a vyzařuje sebejistotou. Na její raketě končí jedna favoritka za druhou a v cestě za prvním velkým titulem mezi dospělými už stojí jen světová pětka, Aryna Sabalenková z Běloruska.

Nosková hraje tamní podnik už od kvalifikace. Postupně přehrála Kalinskayaovou, Potapovovou, Kasatkinovou, Liuovou, Azarenkovou, co by bývalou světovou jedničku a naposled v semifinále Jabaurovou co by aktuální světovou dvojku!

To jsou všechno skvělá tenisová jména. Jak moc úžasné, až šokující jsou výkony mladičké Češky dokládá také fakt, že z šesti odehraných utkání byla pouze jednou kurzovou favoritkou.

Ve zbylých pěti duelech porazila vždy jasně favorizované soupeřky! Hned z kraje nové sezóny se tak píše další pohádkový příběh pro český ženský tenis.

Sama Linda jakoby tomu nemohla ani uvěřit. „Určitě jsem nečekala, že bych si tady zahrála semifinále a měla za sebou výhry nad Kasatkinovou a Azarenkovou.

Přijela jsem si jen zahrát kvalifikaci, vlastně ani nevím, co tu teď dělám,“ smála se svěřenkyně Tomáše Krupy.“ řekla čerstvě osmnáctiletá svěřenkyně trenéra Krupy v pozápasovém rozhovoru.

Linda do turnaje vstoupila jako 102. hráčka žebříčku. Na live rankingu je v tuto chvíli už na 56. místě a u toho nemusí skončit, pokud se podaří ovládnout i finále.

To si může poprvé v kariéře na takto velkém turnaji vyzkoušet díky vítězství v semifinále proti Jabeurové.

Boj o titul startuje zítra, 8. ledna v 6:30 našeho času!

Zdroj: WTA, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.