Spojte se s námi


Florbal

Vstup do kvalifikace Češi zvládli, Jendrišák oslavil návrat gólem. Prožíval jsem to víc než dřív, přiznal

Vstup do kvalifikace na mistrovství světa zvládli čeští florbalisté v poklidu. Slovinsko dle očekávání jednoznačně přehráli a zvítězili 7:0. Svůj první hattrick v národním týmu si připsal mladíček Matěj Havlas, přesnou trefou se blýskl i navrátilec Matěj Jendrišák.

Publikováno

dne

Vstup do kvalifikace na mistrovství světa zvládli čeští florbalisté v poklidu. Slovinsko dle očekávání jednoznačně přehráli a zvítězili 7:0. Svůj první hattrick v národním týmu si připsal mladíček Matěj Havlas, přesnou trefou se blýskl i navrátilec Matěj Jendrišák.

Dle oficiálních záznamů zavítalo hodinu a půl po úterním poledni během siesty do sportovní haly v rozpáleném italském Celanu šedesát lidí, odhodlaných sledovat kvalifikační florbalovou bitvu Česka se Slovinskem.

Ti, kteří svá místa obývali již od 11 a viděli výhru Slováků nad Pobřežím Slonoviny 34:0 možná očekávali podobnou palbu. Češi však svůj první zápas pod vedením Jaroslava Berky sehráli poklidněji.

Výhra 7:0 je splněnou povinností, herní výkon přitom neurazil, ale rozhodně ani nikterak nenadchl. Slovinci byli prakticky celý zápas úplně zatažení, jen zcela výjimečně se někdo z nich utrhl do brejku.

Reprezentanti přitom hru hodně tahali na sebe a nepomáhali si při otevírání prostorů tolik s obránci. Hře obecně chyběl trochu větší drive, i když po pondělním tréninku prý hráči vypadali před turnajem s o několik levelů horšími celky zcela demotivovaně.

„Probírali jsme to na večerní poradě, ale hráči si to uvědomovali. A jelikož si to uvědomovali, bylo vidět, že k tomu dnes přistoupili jinak – poctivě. Vlastně na to zareagovali sami,” líbilo se v rozhovoru pro Český florbal hlavní kouči Jaroslavu Berkovi.

Toho potěšilo, že jeho noví svěřenci se drželi herního plánu. S první polovinou utkání byl dle svých slov spokojen, pak se mu však pouze 15členná sestava začala lehce drolit a bylo třeba hráče všemožně přehazovat.

Ostatně i proto dali Češi ve třetí periodě pouze jeden gól, zatímco v předchozích dvou po třech. Ze střelců se blýskl Matěj Havlas, který dal rovnou hattrick, Filip Langer, další dva mladí premiéroví střelci Šimon Stránský s Jonášem Kreysou, a také přesný zásah zkušeného Matěje Jendrišáka, který si odbyl svůj první start za národní tým po několika letech.

„Už při hymně jsem to prožíval asi víc než dřív, takže jsem to bral trošku jinak, než kdyby to pro mě byl nějaký normální zápas,” řekl po utkání Českému florbalu 33letý útočník švédského Linköpingu.

Svou přesnou střelou pod břevno otevíral po bezmála šesti minutách skóre. „Jsem za gól rád, ale že by to byla nějaká úleva, to asi ne. Nedával jsem na sebe nějaký tlak, že potřebuju nastřílet nějak moc gólů,”

Soustředil se spíše na týmový výkon, i když ani ten jej nenadchnul tolik. Mužstvo podle něj musí zlepšit chytrost na hřišti – nehrát za každou cenu na vlastní kanadské body, ale nebát se jít více do šířky i hloubky pole.

Prostor na zlepšení v těchto oblastech má reprezentace jen o 24 hodin později. Tentokrát jí bude soupeřem Španělsko.

Očekávám podobný vývoj, podobné herní pojetí. Dneska taky Slovinci si myslím, že si mohli dovolit hrát trochu odvážněji. Rozhodli se to zatáhnout a hrát jen na odražené míčky a myslím si, že ani Španělsko nebude ten soupeř, který to tady otevře,” je jasné Berkovi, že Česko bude zase v roli dobyvatele.

Zápas startující v 13:30 bude opět vysílán živě na některém z youtubových kanálů Mezinárodní florbalové federace IFF.

Zdroj: Český florbal, IFF

Reklama

Oblíbené