Spojte se s námi


Tenis

Vrchol bezohlednosti? Djokovič přiznal, že s vědomím nákazy poskytl rozhovor. V Srbsku mu hrozí pokuta, v Austrálii vězení

Australian Open startuje již v pondělí a stále není jisté, zdali bude Novak Djokovič hrát, anebo nikoliv. Jisté však je, že situace kolem jeho osoby se nikterak nezklidňuje, právě naopak.

Publikováno

dne

Australian Open startuje již v pondělí a stále není jisté, zdali bude Novak Djokovič hrát, anebo nikoliv. Jisté však je, že situace kolem jeho osoby se nikterak nezklidňuje, právě naopak.

Tenisová světová jednička stále nemá jistou účast na Australian Open. Novak Djokovič sice může trénovat a připravovat se na první grandslam tohoto roku, nicméně o jeho startu by se mělo rozhodnout v nejbližších hodinách.

Že by ale měl čím dál větší pravděpodobnost účasti, to se říci nedá. Čím více se turnaj a finální rozhodnutí o jeho startu blíží, tím více pochybností a negativ ve spojení se srbským tenistou vyplouvá na povrch.

Na začátku týdne se začalo řešit, že Djokovič v době, kdy měl být v izolaci kvůli nakažení koronavirem, vyrážel vesele mezi lidi. Tím však pochybnosti nekončí.

V oficiálních dokumentech Srb tvrdí, že v uplynulých dvou týdnech nikam necestoval, nicméně dle sociálních sítí to není zase tak úplně pravda.

25. prosince byl Djokovič zachycen v ulicích Bělehradu, na konci roku pro změnu trénoval ve Španělsku. Do Austrálie pak přicestoval 5. ledna, tedy 11 dní poté, co byl spatřen v hlavním srbském městě.

Pokud by se skutečně prokázalo, že Djokovič ve svých prohlášeních lhal, mohl by tím riskovat vězení. V Austrálii je možné za podobný prohřešek dostat trest v podobě odnětí svobody až na jeden rok.

Ve středu se Srb k celé situaci vyjádřil. Účast na jakýchkoliv prosincových veřejných akcích popřel, prý se jedná o dezinformace a udělal vše pro to, aby zajistil bezpečnost všech.

„14. prosince jsem se zúčastnil basketbalového zápasu v Bělehradě, po němž bylo mnoho lidí pozitivně testováno. Podrobil jsem se antigennímu testu, jenž vyšel negativně. Ale protože přibylo pozitivních lidí, podstoupil jsem i PCR test,“ tvrdí Djokovič ve svém vyjádření na Instagramu.

Následující den se na základně negativního antigenu zúčastnil akce s dětmi, kterým předával ceny. Byl bez příznaků, cítil se dobře. Záhy se však dozvěděl o pozitivním výsledku PCR testu.

18. prosince však porušil pravidla karantény. „Byl jsem v mém tenisovém centru v Bělehradě, abych se zúčastnil naplánovaného focení a rozhovoru pro l’Equipe. Nechtěl jsem novináře zklamat. Zajistil jsem, abych se k nikomu nepřibližoval, s výjimkou samotného focení jsem na sobě měl roušku,“ přiznal Djokovič.

Ihned po příchodu domů si prý uvědomil, že udělal chybu. Mimo to se však Djokovič omluvil za administrativní chybu svého agenta při vyplňování formuláře. Mělo se jednat o neúmyslnou a lidskou chybu, na kterou má vliv náročná pandemická doba.

Další prohlášení Djokovič neplánuje.

Na Srbovo vyjádření však reagovala srbská premiérka Ana Brnabičová. Podle ní Djokovičovi hrozí vysoké sankce, porušil-li nařízená opatření, k čemuž se ostatně sám přiznal.

Zdroj: Australian Open, Novak Djokovič, Twitter, iSport.cz

Reklama

Ostatní

Félix Auger-Aliassime vs. Daniil Medveděv: Preview a tipy na sázení

Nesmírně zajímavý duel nás čeká v posledním čtvrtfinále Australian Open. Černý kůň turnaje Félix Auger-Aliassime vyzve favorita Daniila Medveděva, jak zápas dopadne?

Publikováno

dne

Nesmírně zajímavý duel nás čeká v posledním čtvrtfinále Australian Open. Černý kůň turnaje Félix Auger-Aliassime vyzve favorita Daniila Medveděva, jak zápas dopadne?

Devátý hráč na žebříčku ATP Auger-Aliassime zažil loni průlomovou sezónu. A letos na ní skvěle navazuje. Povedla se mu zejména druhá část ročníku, když došel ve Wimbledonu do čtvrtfinále a na US Open dokonce do semifinále.

Na momentálně probíhajícím Australian Open se ve skvělé formě probil už od čtvrtfinále. Nejlepší výkon předvedl v 1/16 finále, když vypráskal brita Evanse 6-4, 6-1 a 6-1. Výborně si poradil také v osmifinále s obrem Čiličem, kterého porazil 2-6, 7-6, 6-2 a 7-6.

Teprve 21letý Kanaďan je velkým příslibem pro světový tenis do budoucna, ovšem už teď vystrkuje růžky. Bohužel los mu nepřál, ve čtvrtfinále se utká s největším favoritem turnaje Medveděvem. Ovšem pokud bude mít den, nic není nemožné.

Ruský tenista jede zatím bez problému, v dosavadních čtyřech zápasech povolil soupeřům jen dva sety, jeden Kyrgiosovi a jeden Cressymu. Druhý tenista na žebříčku tak spíše bojuje s okolními vlivy.

Klikněte ZDE pro online registraci bez návštěvy pobočky a získejte bonus 150 Kč zdarma u Tipsportu!

Nejprve si stěžoval na bučení fanoušků na jeho osobu, což se nakonec ukázalo jako oslava „Siiiuu,“ kterou je proslulý fotbalista Cristiano Ronaldo. Dále se mu nelíbilo, že nehrál osmifinále s Cressym v Rod Laver Aréně.

„Co mám víc udělat pro to, abych hrál na centr kurtu? Jsem druhý na žebříčku, vyhrál jsem poslední grandslam..,“ nechápal Medveděv. Do třetice všeho dobrého si stěžoval na zkrácenou přestávku na záchod, podle něj jde o hloupé pravidlo.

I přes všechny potíže je jasným favoritem duelu Medveděv. Oba čtvrtfinalisté se spolu utkali třikrát, pokaždé zvítězil 25letý Rus. Nejprve v roce 2018 v Torontu 2:1, poté na US Open v září 2021 3:0. Naposledy se utkali nedávno, 8. ledna 2022 v přípravném ATP Cupu. Medveděv zvítězil velice rychle 6-4 a 6-0.

Proto se dá očekávat, že Medveděv si bez problému poradí s kanadským tenistou i teď. Auger-Aliassime je sice velký talent, ale ruský tenista je ještě o něco výše.

Tip na sázení | Přesný výsledek – 0:3 u Tipsportu v kurzu 2.05

Pokračovat ve čtení

Tenis

Důvod prohry Krejčíkové? Nebylo mi dobře, ale nechci se vymlouvat. Trenér jí radil, ať skrečuje

Barbora Krejčíková postoupila do svého premiérového čtvrtfinále Australian Open, kde se utkala s Madison Keysovou, která je 51. na žebříčku WTA. Jenže zápas nezvládla, zřejmě i kvůli zdravotním problémům.

Publikováno

dne

Barbora Krejčíková postoupila do svého premiérového čtvrtfinále Australian Open, kde se utkala s Madison Keysovou, která je 51. na žebříčku WTA. Jenže zápas nezvládla, zřejmě i kvůli zdravotním problémům.

Krejčíková byla mírnou favoritkou duelu. Jenže od začátku duelu bylo vidět, že s českou hráčkou něco není v pořádku. Dělala zbytečné chyby, nechala si brát servis, ani pohybově nebyla rozhodně stoprocentní.

Vysvětlení? Rodačka z Brna nebyla zdravotně v pořádku. Na konci první sady se nechala ošetřit, měřili jí tlak. Ke všemu jistě nepomohlo i obrovské vedro, které přes den v Melbourne panovalo. S tím měl ostatně problém i Rafael Nadal, kterého v následujícím zápase potkaly také zdravotní problémy.

Jenže Krejčíková se nechtěla na nic vymlouvat. Naopak soupeřce pogratulovala k férovému vítězství.

„Já bych vám to řekla, ale nechci se o tom bavit. Přijde mi to vůči soupeřce neuctivé, abych se tady na něco vymlouvala a hledala důvod, proč to nešlo. Něco mě trápilo a já se necítila dobře. Ale nechci to rozebírat, protože Madison si vítězství zaslouží… Byly to prostě nějaké problémy plus do toho velké teplo…,“ říkala po zápase Krejčíková v rozhovoru pro iSport.

Celý zápas se Krejčíková ze zoufalým pohledem ohlížela na trenéra Aleše Kartuse, aby našla cestu ven z mizérie. Jenže to se jí nepovedlo, kouč jí navíc radil, ať zápas skrečuje.

„Trenér mi jasně řekl, že mám skrečovat, že vůbec nemám pokračovat. Ale já nejsem ten typ, který by chtěl skrečovat. Je to čtvrtfinále grandslamu, nikdo nechce vzdát. Každý chce hrát do konce, snaží se a doufá, že se něco stane a zlepší se to. Dokud nepadne poslední míč, pořád je šance zápas otočit,“ popisovala Krejčíková.

Australian Open pro ní sice v singlu končí, ovšem celý turnaj ještě ne. S Kateřinou Siniakovou se ve středu představí ve čtvrtfinále čtyřhry proti dvojici Dolehide/Sanders.

„Věřím, že už budu v pohodě. Dneska se dám nějak do kupy, budu se snažit co nejvíc odpočívat. A Ve čtyřhře tam budu s Katkou a věřím, že výkon bude lepší než dneska,“ je si jistá čtvrtá hráčka světového žebříčku.

Zdroj: iSport

Pokračovat ve čtení

Tenis

Nesmrtelný Nadal je v semifinále! V pětihodinové bitvě si poradil se Shapovalovem i žaludečními problémy

Tohle byla pořádná bitva. Tak, jak se předpokládalo. Rafael Nadal začal čtvrtfinále proti Denisi Shapovalovi skvěle, jenže pak přišly žaludeční problémy a duel tak směřoval k pětisetové bitvě. A nakonec jí opravdu ovládla španělská legenda.

Publikováno

dne

Tohle byla pořádná bitva. Tak, jak se předpokládalo. Rafael Nadal začal čtvrtfinále proti Denisi Shapovalovi skvěle, jenže pak přišly žaludeční problémy a duel tak směřoval k pětisetové bitvě. A nakonec jí opravdu ovládla španělská legenda.

Očekávala se jedna z největších bitev ve čtvrtfinále Australian Open. A té jsme se také dočkali, ačkoli to ze začátku zápasu nevypadalo.

Nadal začal skvěle. Shapovalovi sebral podání a vedl tak 3-1. Zbytek setu už si pohlídal a bez problému vyhrál 6-3. Podobný průběh měl druhý set. Za stavu 3-3 šel Rafa do brejku a nakonec vyhrál 6-4.

Španělský tenista hrál skvěle. S jeho dělovým liftovaným forhandem si Shapovalov nevěděl rady, kanadský hráč hodně chyboval, nedokázal se srovnat ani s Nadalovým servisem.

Jenže od třetího setu se něco změnilo. Místo, aby Rafa zaútočil a dodělal Shapovalova ve třech setech, celý třetí set jen odchodil. Důvod? Španělského tenistu začaly trápit žaludeční potíže, se kterými si nevěděl rady.

Velká bolest jej limitovala v běhu i při servisu, Shapovalov se dostal na koně, hodně chodil na síť a stav zápasu se začal otáčet. Nadal předvedl na své poměry neuvěřitelné množství dvojchyb a tak Shapovalov vyhrál třetí set poměrem 6-4.

Před čtvrtým setem si Nadal požádal o prášky na zklidnění bolesti, které však nezačaly působit ihned. Rafa tak musel čtvrtý set hodně natáhnout, aby začaly prášky působit a do pátého setu nastoupil v plné síle. To se povedlo, třičtvrtěhodinový set pomohl, ačkoli jej Shapovalov ovládl poměrem 6-3 a šlo se do pátého setu.

Jenže tam už rodák z Mallorcy nastoupil opět plně zdravý a bylo to hned znát. Hned při druhém gamu brejknul Shapovalova a následně šel do vedení 3-0. Ve zbytku setu už si jen hlídal své podání a to mu stačilo k postupu do semifinále.

Nadal tak porazil mladého Kanaďana po setech 6-3, 6-4, 4-6, 3-6 a 6-3. V semifinále Australian Open narazí na lepšího z dvojice Monfils-Berrettini.

Zdroj: Australian Open

Pokračovat ve čtení

Oblíbené