Spojte se s námi


Ostatní

Vonnová a Shiffrinová přepisovaly dějiny. Lindsey pokořila jako první žena sjezdovku Streif, Mikaela jí mezitím sebrala rekord

Američanky Mikaela Shiffrinová a Lindsey Vonnová patří mezi ikony ženského sjezdového lyžování. Obě alpské lyžařky o sobě daly v posledním týdnu pořádně vědět. Vonnová na sebe upozornila v Kitzbühelu, Shiffrinová zase o „kousek vedle“ v Kronplatzu.

Publikováno

dne

Američanky Mikaela Shiffrinová a Lindsey Vonnová patří mezi ikony ženského sjezdového lyžování. Obě alpské lyžařky o sobě daly v posledním týdnu pořádně vědět. Vonnová na sebe upozornila v Kitzbühelu, Shiffrinová zase o „kousek vedle“ v Kronplatzu.

Shiffrinová v úterý zaznamenala rekordní 83. vítězství v závodě Světového poháru.  Z pomyslného trůnu tak vytlačila svoji krajanku Vonnovou. Ta ovšem nemusí smutnit. Před několika dny dokázala nevídanou věc. Lindsey Vonnová se jako první žena v historii spustila z obávané sjezdovky Streif v rakouském Kitzbühelu. Navíc v noci, za umělého osvětlení.

Hahnenkamm je považován za nejtěžší sjezd na světě. V určitých pasážích přes tři kilometry dlouhé tratě s převýšením 860 metrů závodníci běžně dosahují dálniční rychlosti 130 km/h. Na závod v alpském Kitzbühelu si doposud troufli jen muži.

Lindsey Vonnová ovšem vždycky milovala výzvy a adrenalin. A nyní předvedla dechberoucí výkon, sjezdovku Streif pokořila čtyři roky po ukončení závodní kariéry.

 „Vždy jsem měla respekt k mužům, kteří závodí v tomto sjezdu, ale teď mám ještě větší respekt. Vždycky jsem chtěla lyžovat s muži, ale upřímně jsem si nebyla jistá, jestli to dokážu. Byl to jeden z nejvíce vzrušujících a nejnebezpečnějších projektů mého života,“ uvedla Lindsey Vonnová na svém twitteru.

Shiffrinová bude ve Špindlu útočit na Stenmarka

Mezitím ale Vonnová o jedno prvenství přišla. Až do minulého týdne měla na kontě nejvíc vyhraných závodů Světového poháru mezi ženami. V úterý 24. ledna však historické lyžařské tabulky přepsala Mikaela Shiffrinová. Ta vyhrála obří slalom v Kronplatzu a je to právě ona, kdo drží rekord v počtu vyhraných závodů.

„Těžko hledám slova. Myslím, že ta nepopíší, co cítím. Bylo to stresující, často jsem byla nervózní, až moc zapálená. Během dne jsou to dvě jízdy, hodně času, který věnujete přemýšlení. V poslední době, kdy mi spousta lidí tato čísla předhazovala, to nebylo vůbec snadné,“ připomněla Mikaela Shiffrinová v televizním rozhovoru.

V neděli při závodech Světového poháru ve Špindlerově Mlýně navíc bude Shiffrinová útočit na absolutní rekord Švéda Ingemara Stenmarka. Americká lyžařka byla v italském středisku Kronplatz úspěšná i ve středu a nyní jí stačí dvě vítězství, aby se stala absolutní rekordmankou. Krkonošské lyžařské středisko se má o víkendu na co těšit.

Zdroj: Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.