Reklama

Vondroušová přehrála Svitolinovou a zahraje si o olympijské zlato!

Česká tenisová dominance na LOH pokračuje. Markéta Vondroušová porazila v semifinále Svitolinovou 6:3 a 6:1 a čeká ji životní finále. V něm se utká se Švýcarkou Benčičovou. Češka ještě vylepšila už tak úspěšný olympijský den. Po zisku dvou medailí z mužského trapu, postupu českých deblistek a Vondroušové do finále má Česká republika opravdu co oslavovat.

Start zápasu byl dost nervózní a obě hráčky si v úvodu navzájem sebraly svá podání. V polovině setu převzala otěže zápasu Vondroušová. Skvěle se bránila, svými kraťasy trýznila soupeřku a uhrála všechny důležité momenty.

Momentum semifinále bylo na její straně a toho dokonale využila. Soupeřce sebrala ještě dva další servisy a úvodní set získala v poměru 6:3.

Ve druhém setu dokázala Češka svůj výkon ještě vystupňovat. Její trpělivá hra na Ukrajinku nadále platila. Vysněné finále bylo na dosah. Zbytek zápasu působilo v podání Vondroušové jako exhibice.

Odevzdané soupeřce už nedala žádnou příležitost na comeback a za 65 minut bylo hotovo. Vondroušová po skvělém výkonu zvítězila 6:3 a 6:1 a zahraje si o zlatou medaili.

Ve finále se utká s Benčičovou. Švýcarka po velké bitvě udolala Rybakinovou.

Český tenis zabojuje o premiérové zlato, na které v historii nikdy nedosáhl. K naplnění tohoto snu bude mít dvě možnosti. Kromě Vondroušové budeme mít finálové zastoupení i v ženské čtyřhře. O nejcennější úspěch kariéry se popere i Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou.

Zdroj: LOH 2020

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené