Reklama

Vondroušová na Benčičovou těsně nestačila a získává stříbrnou medaili!

Zdroj: Carine06, CC BY-SA 2.0

Stříbro s příchutí zlata. Markéta Vondroušová ve finále po boji padla a končí těsně pod vrcholem. Její přemožitelkou se stala Belinda Benčičová, která ji udolala 7-5, 2-6, 6-3 a dosáhla na největší úspěch své kariéry. I pro Vondroušovou je to životní výsledek. Český tenis rozšířil svou medailovou sbírku o 7 přírůstek. Další přidá již zítra český deblový pár Krejčíková/Siniaková. Bude to konečně zlato?

První set byl velmi vyrovnaný a nesl se ve znamení náhlých zvratů. Díky aktivní hře si Benčičová vybojovala brejk a dostala se do vedení 2:0. Češka se dokázala zvednout a uhrála 3 gemy v řadě.

Vondroušová ale nedokázala brejk potvrdit a bylo srovnáno.Úvodní sada spěla do velmi vyrovnané koncovky. Rozhodujícím moment přišel, když vedla Švýcarka 6-5. Pasivní Vondroušová si nedokázala uhrát servis a úvodní set získala Benčičová.

Druhý set byl ze strany Vondroušové daleko lepší. Češka ve své hře přitvrdila, a to se jí začalo vyplácet. Soupeřku rychle brejkla a dostala se do trháku. Nadějné vedení dokázala udržet a skóre této sady šlo jasně v její prospěch. Druhé sadu ovládla 6:2 a a finále šlo do rozhodujícího dějství.

Vondroušová do něj vstoupila na výbornou a soupeřku ihned brejkla. Ten však nepotvrdila a Švýcarka se vrátila do hry. Momentum měla na své straně a dostala se dokonce do vedení 3:1.

Češka se ale nevzdala a dokázala zápas ještě pořádně zdramatizovat. Poslední slovo však měla Benčičová. Za stavu 4-3 sebrala Vondroušové podání a získala klíčový gem. Vyrovnanou bitvu dokázala Švýcarka dopodávat a stala se novou olympijskou šampionkou.

Markéta však nemusí smutnit. Odehrála skvělý turnaj, předváděla skvělý tenis a zaslouženě získává stříbrnou medaili. A to navzdory velké kritice, která na ni byla vyvíjena před startem turnaje.

Vondroušová získala pro český tým již 7. medaili. Český tenis tak získal alespoň 1 medaili na třech olympiádách v řadě, což je obrovský úspěch. Zlato jim však nadále uniká. Povede se to Krejčíkové se Siniakovou v zítřejší čtyřhře?

Zdroj: Olympics

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené