Spojte se s námi


Různé

Vitrína dneška: Červenobílí na Letné jako doma, kde se za čas objeví opilec?

Publikováno

dne

Slavia prožila báječný týden, nejprve remizovala na Interu Milán, pak získala ligové derby, když porazila Spartu na její půdě 3:0. Polský odborník Michal Listkiewicz opět promluvil o poměrech v českém fotbale. Další opilec mezi rozhodčími. Messi sbírá individuální pocty, mistrem světa s Argentinou se ovšem nikdy nestal a trápí ho to.

http://gty.im/1176651226

Slavia málem dobyla San Siro, Letnou pokořila

Červenobílí šokovali Evropu, na slavném San Siru proti slavnému Interu Milán sahali po senzační výhře, nakonec domácí v nastaveném čase vyrovnali.

Výsměchy, že v silné konkurenci – ve skupině ještě FC Barcelona a Borussia Dortmund – nezískají ani bod, už padly. Za předvedený oduševnělý výkon proti Interu Milán si svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského zasloužili tři.

Následně zvládli derby se Spartou, vyhráli přesvědčivě 3:0 a už po deváté v nejprestižnějším mači české klubové scény neodešli pokořeni. Rozdíl ve kvalitě byl zřetelný. Povzdechy trenéra poraženého týmu Václava Jílka, že jeho hráči nehráli špatně, ale nedokázali řešit nejdůležitější okamžiky, jsou plané. O tom dnešní fotbal je. Slavia si počínala jako doma, ostatně do roku 1950 také patřila na Letnou.

Odvěkého rivala porazila Slavia rovněž v zákulisí. Vedení Sparty se pokusilo vyrovnat se se svou minulostí a zapátralo, jakou otiskla v jejich klubu židovská stopa.

Stupidní pokřik ´Jude Slavia´přesto zněl rudými ochozy. A naházení plyšáci – doporučené krysy – proti rumunskému reprezentantovi Nicolae Stanciuovi obrátili šikovní slávističtí funkcionáři v charitativní pomoc. Na boj s dětskou leukémií putuje skoro 200 tisíc korun. Další přesvědčivá výhra.

Listkiewicz Berbovi odpustil, ubohý pokus Strahova

Bývalý polský předseda Komise rozhodčích FAČR Michal Listkiewicz promluvil pro portál Aktuálně.cz. Přiznal, že Roman Berbr, který vládne českým fotbalem, mu hodně ublížil, ale jako pravý křesťan mu odpustil.

O to hanebněji vyznívá, že si na jeho upřímná slova v rozhovoru pro deník Sport stěžoval Polskému fotbalovému svazu předseda FAČR Martin Malík s žádostí o přísné potrestání. Vedení českého fotbalu nadále žije v komunistickém režimu, kdy se špatně o příslušnících StB nemohlo ani tajně mluvit, natož veřejně psát.

Po bývalém trenérovi české reprezentace Karlu Jarolímovi o poměrech na Strahově a činnosti nedostatečně vzdělaného Romana Berbra promluvila další výrazná osobnost působící v českém fotbale. Škoda, že tak otevření nebyli, když ještě měli na něj podstatný vliv.

Další opilec mezi rozhodčími

Na zápas dorostenců mezi Berounem a Slaným dorazil asistent Milan Šefara tak opilý, že se v průběhu utkání ani neudržel na nohou. Neprozradil, zda se musel povzbudit stimulačními prostředky, aby zvládl duel mládeže, nebo se zalíbil vrchnosti.

Jeho opilecký předchůdce Marek Pilný, jenž se jako čtvrtý rozhodčí motal v květnu 2016 při ligovému utkání Příbram-Slavia, na požití alkoholu totiž nijak neprodělal.

Po doživotním trestu se v lednu letošního roku vrátil řídit soutěže královéhradeckého kraje. Kde se objeví za čas Šefara? Mohl by doplnit komisi rozhodčích, aby konečně naplnila požadavek UEFA na počet odborníků. Vystoupením v Berouně své nesporné schopnosti pro toto případné pověření jistě prokázal.

Lionel Messi sbírá pocty, které nechce

Argentinský útočník Lionel Messi ze španělské Barcelony byl pošesté v kariéře vyhlášen nejlepším fotbalistou světa v anketě FIFA (v letech 2010-2015 byla spojena se Zlatým míčem francouzského časopisu France Football). Je v této kategorii rekordmanem, nikdo více si tolik vavřínů nepřipsal.

Při slavnostním předání prohlásil, že si více cení kolektivních poct, protože fotbal je týmová hra. Má pravdu. Argentinci mu stále vyčítají, že pro jejich vlast nedobyl ani jednou světový šampionát.

Hrdiny jihoamerického národa proto nadále zůstávají Mario Alberto Kempes (triumf na MS 1978 v Argentině) a Diego Armando Maradona (MS 1986 v Mexiku). Messi takové zásluhy nemá.

Reklama

Fotbal

Zajištění sázky (hedging): Kde a jak se používá a příklady z praxe

V sázení na sport není nic zaručeno. Proto se mezi sázkaři objevují způsoby, jak ochránit svoje sázky a pojistit si zisk. Metodě, kterou si nyní představíme, se říká „zajištění sázky“ (v anglickém jazyce „hedging“). Tato metoda se kromě sázení využívá i ve finančnictví.

Publikováno

dne

V sázení na sport není nic zaručeno. Proto se mezi sázkaři objevují způsoby, jak ochránit svoje sázky a pojistit si zisk. Metodě, kterou si nyní představíme, se říká „zajištění sázky“ (v anglickém jazyce „hedging“). Tato metoda se kromě sázení využívá i ve finančnictví.

O tom, zdali by člověk měl zajistit sázku, se vedou sáhodlouhé, nikdy neutuchající debaty. Výhody lze najít na obou stranách barikády. O zajištění sázky se sázkaři rozhodují především na základě své tolerance vůči riziku a také výši svého bankrollu. Čím vyšší tolerance vůči riziku a čím vyšší bankroll sázkař má, tím menší pravděpodobnost, že by chtěl zajistit sázku a naopak.

Pokud je vaším cílem co nejbezpečnější způsob sázení, potom by zajištění sázky mohlo být pro vás. Ovšem i pokud se zajištění sázky věnovat nechcete, měli byste o ní alespoň vědět. Pojďme si tedy tento způsob sázení představit.

Co je to zajištění sázky?

Zajištění sázky je postup, kdy po úvodní sázce vsadíme na protichůdný výsledek takovým způsobem, abychom dosáhli zisku, nebo abychom alespoň snížili ztrátu. V podstatě se jedná o formu „pojištění“ předchozí sázky.

Kde se používá zajištění sázky?

Zajištění sázky se nejčastěji využívá u dlouhodobých sázek, případně u sázek, kde se mohou rychle měnit výšky kurzů (například tenis). Zajištění sázky lze dobře využívat i při live sázení.

Pro tento způsob sázení jsou ideální kurzy / sázky, které nabízejí pouze dvě protichůdné možnosti, tedy například výhra jednoho týmu (bez remízy) nebo více / méně stanovený počet gólů / gamů / setů atd.

Jak vypadá zajištění sázky v praxi?

Zajištění sázky probíhá ve dvou samostatných krocích. V první řadě si vybereme úvodní sázku a vsadíme na ní. V druhé řadě počkáme, až nastane ideální příležitost pro zajištění (tzn. až se kurzy pohnou v požadovaném směru) a sázku zajistíme.

Pozn.: Mohou nastat situace, kdy není třeba čekat na to, až se zvýší kurz na protilehlou sázku. Pokud jsme se dozvěděli informaci, která zcela znehodnocuje naši předchozí sázku, můžeme shledat jako výhodné vsadit na protilehlou hodnotu za nevýhodného kurzu, abychom získali zpět alespoň část naší předešlé sázky.

Příklad:

Před zápasem mezi Kanadou a Francií vsadím na výhru Francie do rozhodnutí v kurzu 13,00. Jakmile zápas začne a Francie dá v rychlém sledu dva góly, vsadím live na výhru Kanady do rozhodnutí v kurzu 1,90 tak, aby bylo dosaženo zisku bez ohledu na výsledek.

Pokud jsme na výhru Francie do rozhodnutí dali 100 Kč, potom na výhru Francie nám stačí vložit přibližně 800 Kč. Ať se v takovém případě stane cokoliv, dosáhneme zisku cca 800 Kč.

Pakliže byste sázku nezajistili, dosáhli byste vyššího zisku, ale zase byste neměli jistotu, že vyhrajete vždy. A skutečně byste o své peníze v některých případech přišli, protože ať Francie nad Kanadou povede třeba i o tři nebo čtyři góly, stále existují situace, kdy Kanada své manko dožene a Francii porazí.

Kalkulačka pro výpočet správné sázky

Jak začít s online sázením? Klikněte ZDE a projděte si rady a tipy krok za krokem

Pro hedging, tedy pro zajišťování sázky existují kalkulačky, které spočítají přesně na korunu správnou výšku sázky. Pokud nechceme využívat této kalkulačky, lze sázku dopočítat pouze přibližně. Přitom je třeba počítat s úvodní sázkou i sázkou pro zajištění – výhra by v obou případech měla přinést pokrytí obou těchto vkladů a navrch požadovaný zisk. Není to však podmínkou.

Kalkulačka pro výpočet správné výšky sázky pro hedging se někdy nazývá také jako „Holandská kalkulačka“.

Měli bychom zajistit sázku?

Jak už bylo řečeno výše, na toto téma se vedou nekonečné sporty. Vše závisí na vašich vlastních preferencích – pokud při sázení máte rádi spíše jistotu, potom sázky zajišťujte vždy, když k tomu budete mít příležitost. Pokud naopak preferujete vyšší zisky (i vyšší risk), potom na zajištění sázky zapomeňte.

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Tiket dne: Vysoké kurzy přes noc vynesly šťastnému sázkaři z devíti korun zisk přes 6 tisíc

Na našem webu jste již mohli vidět tiket, který sázkař před spánkem nahodil za menší částku a poté se mohl ráno radovat. A právě to se povedli i dnešnímu šťastlivci, který vsadil pouhých devět korun, avšak radovat se může ze zisku převyšující 6 tisíc.

Publikováno

dne

Na našem webu jste již mohli vidět tiket, který sázkař před spánkem nahodil za menší částku a poté se mohl ráno radovat. A právě to se povedli i dnešnímu šťastlivci, který vsadil pouhých devět korun, avšak radovat se může ze zisku převyšující 6 tisíc.

Tak na tenhle tiket neznámý sázkař pravděpodobně jen tak nezapomene. Nahodil totiž tiket s vysokými kurzy za pouhých devět korun, přesto může slavit příjemnou výhru.

Díky kurzu 677,5 je z toho výhra 6 097,50 Kč, přičemž stačilo trefit pouhých šest zápasů! Jaké události mu vyšly? Stačilo sázet na noční zápasy jihoamerických lig.

První zápas na tiketu obstaraly celky Deportes Temuco a Barnechea, které hrají nejvyšší ligu v Chile. Právě zde zaúřadovalo obrovské štěstí, jelikož druhý gól domácích padl až ve 3. nastavené minutě.

Následoval brazilský souboj mezi Noroeste a Novorizontino, kde potřeboval sázkař dva góly, které padly v 73. a 77. minutě.

Salvadorské celky Chalatenango s Metapanem pouze remizovaly, to by ale nebyl náš sázkař, aby mu nepomohla štěstěna. Druhý gól hostů totiž padl až v 91. minutě.

S klidem to nebylo ani v Kostarice, kde se utkaly celky Guápiles a Cartagines. Hosté vyhráli 2:0 a další položka na tiketu se zelenala. Stejně tak vyšel i zápas mexických týmů San Nicolas de los Garza vs. San isidro Laguna, kde bylo potřeba, aby oba týmy vstřelily jeden gól.

Nejvyšší kurz na tiketu byl 4,5 a k jeho úspěchu bylo potřeba, aby v prvním poločase kolumbijského zápasu Deportivo Cali vs. America Cali padly 2 góly. Poslední událost na tiketu vyšla, druhá branka padla ve 40. minutě.

Pokračovat ve čtení

Blog

Je Saka nejlepší hráč Premier League? Já nejsem ten, kdo by měl toto posuzovat, ale je určitě jedním z nich, řekl Zinchenko

V neděli se odehrál zápas kvalifikace na mistrovství Evropy 2024 mezi domácí Anglií a hostujícím celkem z Ukrajiny. Po utkání, ve kterém se střetli spoluhráči z Arsenalu, Oleksandr Zinchenko a Bukayo Saka, se reportér prvního jmenovaného zeptal, jestli je podle něj Saka aktuálně nejlepším hráčem v nejvyšší anglické soutěži.

Publikováno

dne

V neděli se odehrál zápas kvalifikace na mistrovství Evropy 2024 mezi domácí Anglií a hostujícím celkem z Ukrajiny. Po utkání, ve kterém se střetli spoluhráči z Arsenalu, Oleksandr Zinchenko a Bukayo Saka, se reportér prvního jmenovaného zeptal, jestli je podle něj Saka aktuálně nejlepším hráčem v nejvyšší anglické soutěži.

Ve Wembley to vřelo. I přestože jsou v Arsenalu přátelé, na hřišti by ze sebe „vypustili duši”, aby porazili tým toho druhého. Zápas nakonec dopadl lépe pro Bukaya Saku reprezentujícího svou Anglii.

Reportéři dlouho nemeškali a hned běželi vyzpovídat poraženého hráče žluto-modrých Ukrajinců, Oleksandra Zinchenka. Jedna otázka ale Zinchenka zarazila. Reportér se zeptal, zda je podle něj Saka, který se v zápase jednou trefil, nejlepším hráčem.

„Myslíte v Premier League? Já nejsem ten, kdo by měl toto posuzovat, ale je určitě jedním z nich. Doufám, že si formu udrží, protože je pro Arsenal strašně důležitý a máme před sebou ještě deset zápasů,” řekl ukrajinský bek.

„On (Bukayo Saka pozn. red.) je úžasný hráč, to víme. Má teď obrovskou formu, ale na hřišti neexistuje přátelství. Bohužel mě tentokrát porazil. V takovýchto zápasech rozhodují velcí hráči.”

Zinchenko a Saka se znovu potkají v sobotu, kdy Arsenal hraje doma proti Leedsu. Londýnský velkoklub má v lize osmibodový náskok nad druhým Manchesterem City.  

Zdroj: Goal

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené