Spojte se s námi


Basketbal

Vít Krejčí dostal v Atlantě Hawks padáka! Kam zamíří jeho basketbalové kroky tentokrát?

Vít Krejčí byl jediným českým legionářem, jenž působil v NBA. Minulou sezonu nejslavnější basketbalové soutěže strávil v dresu Atlanty Hawks, která s ním nyní ovšem rozvázala kontrakt, a z něj se stal volný hráč.

Publikováno

dne

Vít Krejčí byl jediným českým legionářem, jenž působil v NBA. Minulou sezonu nejslavnější basketbalové soutěže strávil v dresu Atlanty Hawks, která s ním nyní ovšem rozvázala kontrakt, a z něj se stal volný hráč.

Krejčí u Hawks během jednoho roku nezaujal

K týmu Atlanty se český reprezentant připojil před začátkem minulé sezony, když byl vyměněn z Oklahomy City Thunder. Přišel do lepšího týmu, a tak jej čekala náročná zkouška, zda dokáže uspět.

To se ovšem nepovedlo. Ani jednou za celý ročník nezačal jako hráč základní pětky. I z tohoto důvodu nasbíral pouhých 165 minut na palubovce, během nichž zaznamenal 36 bodů.

Krejčímu zbýval ještě rok smlouvy, nicméně vedení Hawks se rozhodlo, že s ním smlouvu rozváže. Nedokázal zaujmout, aby ještě získal příležitost přesvědčit. Atlanta je tým, který se snaží o větší úspěch v NBA, a tak nedává mladým hráčům tolik prostoru.

„Atlanto, díky! Nebylo to sice na dlouho, ale toto město a tyto fanoušky budu mít navždycky rád,“ rozloučil se Krejčí s Hawks na svém Instagramu.

Během kvalifikace na OH ukázal u reprezentace svou kvalitu

V posledních dnech se připojil k české basketbalové reprezentaci, která bojovala o místo na Olympijských hrách 2024. Stal se tahounem týmu, ale ani jeho skvělé výkony na postup nestačily.

V prvním utkání Češi překvapili Estonce 77:74 a Krejčí se stal nejlepším hráčem utkání. Nasbíral 20 bodů, šest doskoků a šest asistencí. Od Izraele přišla tvrdá lekce (67:80), kde nasbíral šest bodů, pět doskoků a šest asistencí.

V posledním utkání Češi sice porazili Makedonii 94:82 s Krejčího přispěním 16 body, pěti doskoky a osmi asistence, nicméně na základě horšího skóre skončili v tabulce až na třetím místě.

V reprezentačním dresu dokázal Krejčí zaujmout místo lídra při absenci Tomáše Satoranského a bylo na něm znát, že mu ta role sedla. Tyto pozitivní výkony by snad mohly ještě nějaký celek v NBA zaujmout. Pokud by ovšem žádná nabídka nepřišla, tak v Evropě o mladého Čecha rozhodně zájem bude.

Zdroje: NBA, Instagram

Reklama

Oblíbené