Spojte se s námi


Bojové sporty

Vinni plánoval konec kariéry, po skalpu Škvora má hlad: Chci dojít pro titul! Vémola je money fight, Langera i Poppecka dokážu ukončit

Publikováno

dne

Dan Vinni přišel jako velká neznámá. Proti Danielu Škvorovi byl outsiderem, jenže jej vymazal v prvním kole a to ještě se zraněním a přípravou ovlivněnou zlomeným kotníkem. Kdyby prohrál, zřejmě by ukončil kariéru, teď má ale hlad. V rozhovoru pro Ruik přiznal, že by chtěl titul. Dokonce si řekl o místo náhradníka v bitvě o prozatímní titul.

První zápas v Oktagonu, první výhra a ukončení v prvním kole. Jak se po zápase s Danielem Škvorem cítíte?

Cítím se skvěle. Při přípravě na tento zápas jsem si toho mnoho zažil, takže jsem opravdu šťastný.

Jak jste se svým výkonem spokojen? Udělal byste zpětně třeba něco navzdory svému úspěchu jinak?

Spokojen nejsem. Jsem potěšený, že jsem doručil nejrychlejší submisi v historii polotěžké váhy Oktagonu, ale doufám, že příště se ukážu v lepším světle a že projdu přípravným kempem bez nějakých zranění.

Jak teď Oktagon vnímáte? V rozhovoru před turnajem jste se netajil tím, že jste se sem snažil nějakou dobu dostat. Naplnil Vaše očekávání? Nebo snad i předčil?

Je to tu vynikající. Bojoval jsem napříč velkými organizacemi po celém světě, byl jsem s jinými bojovníky v dalších velkých organizací, v nichž jsem nebojoval, a Oktagonu se nic nerovná. Od zápasů, produkce až po fanoušky. Opravdu si myslím, že je to jedna z nejlepších show na světě.

Jak turnaj celkově hodnotíte? Ať už z pohledu organizace, atmosféry… Viděl jste nějaké další zápasy?

Bylo to skvělé. Byly zde některé skutečně fantastické zápasy. Jen bych si přál, abych dostal bonus (smích).

André Reinders, trenér Daniela Škvora, prohlásil, že jste mu po zápase připustil ulevení si nad tím, že nebyla přijata Vaše výzva zápasit pouze v boxu. Je to pravda?

Tohle si zřejmě budu muset nechat pro sebe jako tajemství.

Jak zpětně vnímáte Škvora jako soupeře? Překvapil Vás něčím?

Hodně jsem ho studoval, věděl jsem o něm a jeho stylu boje mnoho. Doufám, že v budoucnu budeme moct trénovat spolu. Věřím, že může být extrémně nebezpečným bojovníkem, pokud bude mít správnou taktiku.

Údajně jste chtěl v případě prohry ukončit kariéru. Proč? V rozhovoru před turnajem jste přitom zmiňoval, že v Oktagonu plánujete mít vícero zápasů. Jaké jsou Vaše plány nyní?

To je pravda. Už jsem ve hře velice dlouhou dobu a byl jsem už trochu rozčarován z toho, kde se v tuto chvíli MMA nachází. Ale když vidím, jak dělá věci Oktagon, tak musím své plány a cíle přehodnotit. Mým snem je vyhrát ještě jeden titul, než odejdu do důchodu. Pokukuju tedy ještě po pásu v Oktagonu.

Mohl byste rozvést, jak myslíte to, že jste rozčarován z toho, kde se MMA nachází?

Myslím, že to má do do činění především s tím, jak se s bojovníky zachází. Mnoho organizací je totiž dostatečně nerespektuje, ať už se jedná o finanční stránku či celkovou péči o ně obecně. Cítím, že Oktagon se snaží budovat jednotlivé hvězdy prostřednictvím správné propagace, což je dobré jak pro bojovníky, tak pro samotnou organizaci.

Během zápasu jste si poranil kotník, který jste si zlomil několik týdnů před turnajem. Jak vážné je Vaše zranění a jak moc to ovlivnilo váš výkon a vlastně i styl boje?

Ano, bohužel jsem si zlomil kotník na začátku přípravy, ale věděl jsem, že nemůžu ze zápasu vycouvat. Samozřejmě to ovlivnilo celou mou přípravu na zápas. I to byl důvod, proč jsem požádal o zápas pouze s boxováním, aby mě Škvor nekopl do nohy.

Během zápasu mě ale několikrát do toho kotníku trefil a ten několikrát vyskočil. Naštěstí ale vydržel a teď to s ním není tak zlé. Za týden nebo za dva bych měl být schopen zase trénovat.

V jaké fázi zápasu jste si kotník zranil? Bylo vaše padání na zem způsobeno právě tím zraněním, nebo se jednalo o taktický plán či improvizaci v rámci boje?

Když mi ten kotník vyskočil, tak jsem si uvědomil, že už na něm nemůžu stát. Věděl jsem, že musím vzít zápas na zem. Věřím, že jsem napříč všemi vahami jedním z nejlepších grapplerů v MMA, takže vím, že se zde mohu popasovat s kýmkoliv. Naštěstí se mi to podařilo.

V Liberci bylo kromě Vašeho zápasu ještě několik dalších soubojů v polotěžké váze. Zaujal vás některý? Máte v hlavě nějaké konkrétní jméno, s kým byste chtěl další duel?

Mimo Karlose Vémolu, který je pro každého money fightem, bych chtěl být náhradníkem pro blížící se zápas o prozatímní titul (pozn. red. – o ten se 17. června utkají Pavol Langer a Alexander Poppeck v Oberhausenu). Věřím, že když budu mít dost času na zotavení se ze zranění a na trénink, dokážu ukončit kteréhokoliv z těch chlapů.

Máte v plánu se představit i na turnaji v Manchesteru na podzim?

Samozřejmě jsem z Anglie, takže vždy budu připraven bojovat před svými britskými přáteli a rodinou, ale žiju v České republice, takže se víc zajímám o zápasení tady a vybudování si dobré reputace zde, abych si řekl o velké zápasy. A samozřejmě v Německu, pokud bude potřeba náhradník.

Zdroj: Ruik

Reklama

Bojové sporty

Zdravotní stav Procházky? Rameno má po operaci jako nové! Před tím vážným úrazem ho měl potrhané, nestalo se mu to vykloubením

Jiří Procházka se chystá na další titulový zápas v UFC. Elitní český MMA zápasník se ukáže po více než roce a nemohli jej dát na lepší turnaj než je UFC 295 v New Yorku. Jak je na tom zdravotně a proč je jeho týmu jedno, kde se turnaj koná, se pokusil odpovědět jeho trenér Jaroslav Hovězák.

Publikováno

dne

Jiří Procházka se chystá na další titulový zápas v UFC. Elitní český MMA zápasník se ukáže po více než roce a nemohli jej dát na lepší turnaj než je UFC 295 v New Yorku. Jak je na tom zdravotně a proč je jeho týmu jedno, kde se turnaj koná, se pokusil odpovědět jeho trenér Jaroslav Hovězák.

Po vážném zranění je Jiří Procházka zpátky. Naposledy jsme jej viděli v červnu minulého roku a poté si na konci listopadu přetrhal vazy v rameni, kvůli čemuž byla odveta s Gloverem Teixeirou zrušena.

Během jeho absence se situace v divizi výrazně proměnila a nakonec získal pás Jamahal Hill, který se taktéž zranil na dlouhou dobu a proto se řešilo, s kým se Procházka utká.

Nakonec to bude s Alexem Pereirou, který naposledy zdolal Jana Blachowicze, který taktéž stál o souboj s třicetiletým Čechem. Jak na tom aktuálně je zdravotně?

„Když si vezmeme to rameno, které měl a nastupoval s ním, tak ještě před tím vážným úrazem ho měl potrhané. Nestalo se mu to tím vykloubením. Teď ho má po operaci a je jak nové, lepší než třeba v zápase s Dominickem Reyesem či Volkanem Oezdemirem. Jsme více než na 100%,“ řekl pro Sport.cz trenér Jaroslav Hovězák.

Fanoušci byli nadšení i z toho, na jakém turnaji bude Procházka startovat. Bude se totiž jednat o UFC 295 v New Yorku, a to ve slavné Madison Square Garden.

Na tomto turnaji budou mít titulový zápas Jon Jones se Stipe Miocicem. Jak ale Hovězák přiznal, jeho tým to v podstatě nezajímá. Důležité je zkrátka vítězství a zbytek je jen navíc.

„Když to řeknu čistě za sebe, tak nás to nezajímá. Nejdeme se bavit a sledovat jiné zápasy. Jdeme tam kvůli našemu duelu. Máme zkušenosti ze světa. Jak z UFC, tak z Japonska. Byli jsme v super arénách, kde bylo 50 tisíc lidí a měli jsme titulový zápas.

Byli jsme třeba i v Abú Dhabí, kde bylo pár novinářů, ještě k tomu v covidové době. Ten turnaj byl přitom významově důležitější a nebyl kolem toho takový humbuk. My zkrátka máme cestu a tou je získat titul. To je naše práce. Jestli to je v Madison Square Garden nebo někde jinde, to je jedno. Jdeme za titulem,“ dodal.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Lajoš Klein o dopingových testech USADA: Potřeboval jsem jít na velkou potřebu a oni museli se mnou. Normálně se na mě díval a já smutně seděl

Lajoš Klein se konečně v UFC dostal na vlnu bez porážek. Z posledních čtyř zápasů odcházel vítězně a jednou s remízou, tudíž se dá očekávat, že jej ještě nějakou dobu v organizaci uvidíme. Nyní v podcastu zmínil jednu vtipnou příhodu s USADA, která jej kontrolovala kvůli zakázaným látkám.

Publikováno

dne

Lajoš Klein se konečně v UFC dostal na vlnu bez porážek. Z posledních čtyř zápasů odcházel vítězně a jednou s remízou, tudíž se dá očekávat, že jej ještě nějakou dobu v organizaci uvidíme. Nyní v podcastu zmínil jednu vtipnou příhodu s USADA, která jej kontrolovala kvůli zakázaným látkám.

Lajoš Klein je aktuálně jedním z nejlepších bojovníků Slovenska v UFC. Osmadvacetiletý zápasník, který v minulosti působil i v Oktagonu, má za sebou v elitní organizaci sedm zápasů.

Po dvou výhrách přišly dvě porážky a Klein se zřejmě obával, aby nepřišla i třetí a tím by se mohlo komplikovat jeho angažmá v UFC. To se ale nestalo a nyní má za sebou vynikající sérii.

Jeho poslední čtyři zápasy skončily na body a tři z nich Klein vyhrál, v jednom se musel spokojit s pouhou remízou. Nyní si plní i mediální povinnosti a v podcastu RestDay popsal své problémy s USADA.

Pro kontext, USADA je nezisková národní antidopingová organizace USA a kontroluje zápasníky UFC pro zakázané látky. Bojovník musí vždy nahlásit kde se nachází a v jakýkoliv moment za ním může USADA přijít a požádat jej o vzorek.

„Sranda je ještě to, že oni když přijdou, tak od chvíle, kdy tě přijdou zkontrolovat, tak oni tě nesmí nechat odejít, takže když někam jdeš, oni jdou za tebou. A stala se mi taková nepříjemná příhoda.

To bylo těsně před zápasem a oni mě přišli zkontrolovat do šatny, ale mně se nechtělo jen čůrat, potřeboval jsem jít na velkou potřebu a oni museli jít se mnou. Takže já jsem se zavřel do té budky a on tam stál se mnou.

Normálně se na mě díval a já jsem tak smutně seděl, koukám na něj a říkám: kamaráde, ty máš pěkně špinavou práci. Teď už je to funny story, ale tehdy mi to přišlo blbé.

Ale pak jsem si řekl, no co, je patnáct minut před zápasem, já to ze sebe potřebuju dostat, takže je mi jedno, jestli tam budeš stát, nebo nebudeš stát. No ale on musí jít s tebou, takže je to zajímavé někdy,“ řekl Klein.

Zdroj: RestDay

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Apollo se hlasitě hlásí o Kozmu! Pro toho, kdo si vybral cestu bojovníka, neexistuje odpočinek, vzkázal mu

David Kozma po porážce v Tipsport Gamechangeru řeší, zda si nedat na nějakou dobu pauzu. O slovo se nyní nicméně přihlásil Apollo Silva, který stojí o odvetu. Co mu vzkázal?

Publikováno

dne

David Kozma po porážce v Tipsport Gamechangeru řeší, zda si nedat na nějakou dobu pauzu. O slovo se nyní nicméně přihlásil Apollo Silva, který stojí o odvetu. Co mu vzkázal?

Odveta s Bojanem Veličkovičem mu nevyšla. David Kozma tvrdě padl a jeho pouť Tipsport Gamechangerem skončila v semifinále. Po hořké porážce nyní přemýšlí o své budoucnosti.

Fanouškům zatím nedal vědět, zda si dá od MMA na nějakou dobu pauzu, avšak dle vyjádření jeho okolí je to pravděpodobné. A to i poté, co byl fanoušky vyhlasován na rezervní zápas v prosincové O2 areně.

Pod výsledky hlasování se o slovo přihlásil Apollo Silva, který skončil na druhé příčce. Rád by se do tohoto zápasu dostal a tím měl šanci získat další příjemné peníze.

S Kozmou navíc v minulosti bojoval a dokonce nebyl daleko vítězství, avšak Kozma je tvrdý a jen tak něco jej neskolí. Co mu vzkázal na Instagramu?

„Především gratuluji Davidovi k výhře ve hlasování, ale myslím, že bychom mohli dát všem fanouškům úžasný boj! Byl by to zlatý zápas pro všechny, kteří milují MMA!

A myslím, že tento zápas má smysl, protože Apollo je číslo 2 v žebříčku a navíc vyhrál poslední zápas a Kozma je číslo 1 v žebříčku a naopak prohrál poslední zápas. Leandro Apollo „Ty Demente“ vs David Kozma. Co si o tom myslíte, kamarádi?“ napsal pod příspěvek.

Fanoušci mu začali vysvětlovat, že Kozma potřebuje na nějakou dobu odpočinek, avšak na to pohotově reagoval tím, že odpočinek pro MMA bojovníka zkrátka neexistuje.

„Respektuji vás a náklonnost, kterou všichni máte ke Kozmovi, ale pokud opravdu potřebuje odpočinek, tak musí dát své místo tomu, kdo chce pokračovat v práci a bojovat. Bojoval jsem s oběma finalisty Tipsport Gamechanger a za mě jsem oba zápasy vyhrál.

Pro toho, kdo si vybral cestu bojovníka, neexistuje odpočinek. Cesta pokračuje. Všichni jsme měli těžké zápasy a to se nezmění! Co dělá bojovník? Bojuje! Takže je naprosto fér, že žádám o zápas, který má smysl a který by chtěl vidět každý, kdo má rád MMA,“ dodal.

Zdroj: Oktagon MMA Instagram

Pokračovat ve čtení

Bonusy na sázení

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oblíbené