Spojte se s námi


Motorsport

VIDEO: Velká havárie a plameny! Marco Bezzecchi prožil v třetím tréninku velmi nepříjemný pád

Královská kubatura MotoGP má nyní o víkendu na programu svůj poslední podnik letošní sezóny, konkrétně Velkou cenu Valencie. Na začátku sobotního dění však utrpěl velmi nepříjemnou havárii Marco Bezzecchi. Na jeho pád z třetího volného tréninku se v tomto článku můžete sami podívat.

Publikováno

dne

Královská kubatura MotoGP má nyní o víkendu na programu svůj poslední podnik letošní sezóny, konkrétně Velkou cenu Valencie. Na začátku sobotního dění však utrpěl velmi nepříjemnou havárii Marco Bezzecchi. Na jeho pád z třetího volného tréninku se v tomto článku můžete sami podívat.

Velká cena Valencie je posledním podnikem letošní sezóny MotoGP, přičemž se právě na tomto okruhu rozhodne o tom, kdo nakonec získá mistrovský titul. Favoritem je momentálně Francesco Bagnaia, jenž má na druhého Fabia Quartarara náskok 23 bodů.

Už v pátek 4. listopadu se na okruhu ve Valencii rozjely první volné tréninky. FP1 vyhrál Francouz Quartararo před Marcem Márquezem, a to s náskokem 35 tisícin sekundy.

V tom druhém pátečním tréninku ovšem zvítězil Luca Marini, druhé místo bral Jorge Martin. Španěl Márquez dojel čtvrtý, Quartararo osmý.

Nejvážnějšímu aspirantovi na zisk titulu, Italu Bagnaiovi se ani jeden z úvodních tréninků nepovedl. FP1 zakončil na sedmnácté příčce, FP2 na deváté.

V sobotu dopoledne pak byly na programu dva další volné tréninky, přičemž v tom dřívějším bylo k vidění hned několik pádů.

Ten nejvážnější každopádně utrpěl Bezzecchi, týmový kolega vítěze FP2 Mariniho (jezdci stáje Mooney VR46 Racing Team – pozn. red.)

Tato havárie se přitom odehrála pouze několik minut po zahájení FP3. Na okruhu tak samozřejmě ihned zavlály červené vlajky a trénink byl přerušen. Italský závodník naštěstí po této nehodě odkráčel po svých a nebyl nikterak vážně zraněn.

Velmi zrádnou zatáčkou se na španělském okruhu stala zatáčka číslo 10, kde právě k několika pádům došlo. Na ty další (Enea Bastianini, Remy Fernandez) se ostatně v níže přiložených videích můžete sami podívat.

Zejména Raul Fernandez utrpěl v zatáčce číslo 10 vážnou havárii, po níž na okruhu zavlály žluté vlajky. Jezdec byl po tvrdém pádu naštěstí při vědomí a následně převezen do nemocnice na další vyšetření.

V třetím tréninku si došel pro prvenství Jack Miller na Ducati, druhý byl Johann Zarco a třetí Brad Binder. Následný čtvrtý trénink ovládl Miguel Oliveira (Red Bull KTM) před Quartararem. Ve 14:10 našeho času je na programu poslední kvalifikace sezóny.

Zdroj: MotoGP

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.