Spojte se s námi


Bojové sporty

VIDEO: Usyk ukončil Duboise a obhájil své čtyři tituly! Je připraven na Furyho, jeho zápas se však neobešel bez kontroverzí. Byl Angličan okraden?

Sobotní večer patřil boxu. Oleksandr Usyk v polské Vratislavi položil na stůl všechny své světové tituly a obhajoval je proti nebezpečnému ranaři Danielu Duboisovi. Úspěšně. Svého soupeře ukončil v devátém kole. Bude boxovat s Tysonem Furym?

Publikováno

dne

Sobotní večer patřil boxu. Oleksandr Usyk v polské Vratislavi položil na stůl všechny své světové tituly a obhajoval je proti nebezpečnému ranaři Danielu Duboisovi. Úspěšně. Svého soupeře ukončil v devátém kole. Bude boxovat s Tysonem Furym?

Ve Vratislavi se v sobotu večer konal boxerský galavečer, kterému vévodila titulová bitva mezi Oleksandrem Usykem a Danielem Duboisem.

Ukrajinec, jenž by rád sjednotil čtyři nejprestižnější světové tituly, což se naposledy podařilo Lennoxu Lewisovi v roce 1999, obhajoval světové tituly WBA super, WBO, IBF a IBO. Chybí mu už jen titul WBC, který drží Tyson Fury, který se zatím souboji vyhýbá.

I proto Usyk šel do zápasu s Duboisem. A dokázal jej poměrně s přehledem ovládnout. Většinu duelu byl lepší. Na konci osmého kola poslal britského bojovníka do počítání, v devátém už jej dokázal ukončit.

Ukrajinský hrdina poslal Duboise k zemi. Chvíli to vypadalo, že by se Angličan ještě mohl postavit a vrátit do hry, nicméně se tak nestalo.

Vsaďte si s bonusem a získejte 300 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Usyka zdobil lepší pohyb, větší přesnost i četnost úderů. Dubois tak nevyužil své váhové a výškové převahy. Nicméně i on měl své dobré momenty. Ten nejdůležitější však budí kontroverze.

Probíhalo páté kolo, když rodák z Greenwiche trefil Usyka zvedákem na spodek. Ukrajinec padl k zemi a Dubois si se svými trenéry myslel, že má vyhráno. Rozhodčí ovšem usoudili, že se jednalo o úder pod pás.

Jedná se o nejdiskutovanější moment celého zápasu, na němž příliš velká shoda nepanuje. Britská veřejnost má ovšem jasno o tom, že byl Dubois okraden o výhru, jelikož Usyk se po úderu dával delší dobu dohromady.

Na výsledku to však nic nemění. Usyk byl s výjimkou tohoto momentu lepším boxerem a zaslouženě vyhrál. Po zápase byl dotázán na duel s Furym. Prý je připraven bojovat s ním klidně zítra. Furyho ovšem čeká na podzim souboj s Francisem Ngannou.

Dubois i jeho trenéři po zápase přímo v ringu oznámili, že se cítí okradeně a že budou chtít odvetu. Požadovat ji bude také manažer a promotér Frank Warren. Publikum ve Vratislavi ovšem při rozhovoru anglického boxera skandovalo jméno Usyka.

Zdroj: BoxRec, ProBoxing.cz, Twitter

Reklama

Oblíbené