Spojte se s námi


Tenis

VIDEO: Úder roku? De Minaur v Queens Clubu doslova létal vzduchem

Na oblíbený turnaj do londýnského Queens Clubu přijel jako čerstvý vítěz podniku v Nizozemsku. A Australan De Minaur si trávu na tradičním turnaji v Londýně vychutnal. V prvních gamech zápasu tady předvedl jeden z nejhezčích úderů roku.

Publikováno

dne

Na oblíbený turnaj do londýnského Queens Clubu přijel jako čerstvý vítěz podniku v Nizozemsku. A Australan De Minaur si trávu na tradičním turnaji v Londýně vychutnal. V prvních gamech zápasu tady předvedl jeden z nejhezčích úderů roku.

De Minaur v Queens Clubu

Tento Australan je považován za jednoho z nejrychlejších hráčů na okruhu ATP. K rychlosti umí přidat mnoho tenisového umu a tím vším dokáže i skvěle pobavit.

Na londýnský cinch Championship přijel Alex De Minaur jako vítěz turnaje z nizozemského ´s Hertogenbosche. Na tomto podniku nenašel přemožitele a také do zápasu prvního kola aktuálního turnaje skočil po hlavě.

A to doslova. Soupeřem pětadvacetiletého Australana byl Ital Musetti, který na začátku utkání vůbec nestíhal. V úvodní sadě prohrál všechny své servisy a De Minaur proti němu vytáhl i úder hraný za letu.

De Minaur vyhrál první set 6:1 a v Londýně se schylovalo k pokračování jeho nizozemské vítězné šňůry. V tenise se ale někdy vše mění velice rychle.

Následující sety byly totiž oproti tomu úvodnímu změnou o 180 stupňů. Ital se výrazně zlepšil na servise. Zejména zvýšil výtěžnosti prvního podání.

Australan naopak několikrát zaváhal. Světová sedmička prohrála 6:1, 4:6, 2:6 a s turnajem se tak loučí. První zápas po triumfu takový občas bývá. Na Wimbledonu se s ním ale musí počítat.

Skvěle obsazený turnaj

Musetti se tak může těšit na další zajímavé soupeře a těch je v Queens Clubu k dispozici spousta. V první řadě zde suverénně pokračuje obhájce loňského titulu Carlos Alcaraz. Ten vyzve v dalším kole velkou naději britského tenisu Drapera.

Dalším šlágrem bude souboj mezi Bulharem Dimitrovem a Američanem Kordou. Vizitku jako hrom zase poslal svým soupeřům překonáním rekordu v počtu es Kanaďan Raonic.

V Londýně se navíc raduje z postupu i domácí miláček Andy Murray. V Queens Clubu se tento týden bude rozhodně na co koukat.

Zdroj: ATP, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.