Spojte se s námi


Bojové sporty

VIDEO: Submise roku! Glismannovo ukončení na turnaji Oktagonu obletělo svět. Máte větší šanci vyhrát loterii než vidět tohle, píše uznávaný server

OKTAGON 43 doručil několik velkých zápasů. Bohužel značně menší mediální pozornost si vysloužilo semifinále Tipsport Gamechangeru, v němž se utkali Louis Glismann a Melvin van Suijdam. Ukončení, kterým se blýskl Dán, obletělo svět.

Publikováno

dne

OKTAGON 43 doručil několik velkých zápasů. Bohužel značně menší mediální pozornost si vysloužilo semifinále Tipsport Gamechangeru, v němž se utkali Louis Glismann a Melvin van Suijdam. Ukončení, kterým se blýskl Dán, obletělo svět.

Na československém území se po sobotním galavečeru v O2 aréně řeší zejména duely domácích borců. Suverénně největší pozornost je věnována souboji mezi Patrikem Kinclem a Karlosem Vémolou.

Hodně se probíral také zápas Davida Kozmy s Alexem Lohorém či kontroverzní bitva mezi Miroslavem Brožem a Robertem Pukačem. Trošku v pozadí tak zůstalo druhé semifinále Tipsport Gamechangeru mezi Louisem Glismannem a Melvinem van Suijdamem.

Přitom právě tento fight doručil to vůbec nejlepší ukončení na turnaji. Dost možná se jedná o submisi roku a to nejen v rámci Oktagonu, ale dost možná celého světa. Něco takového totiž jen tak neuvidíte.

Glismann byl vnímán jako jeden z hlavních favoritů pyramidy, nicméně v prvním kole proti Andreji Kalašnikovi nepředvedl nejpřesvědčivější výkon. To van Suijdam to měl úplně obráceně. Věřilo se, že by mohl Dána překvapit.

Jenže se tak nestalo a už v prvním kole byl donucen odklepat po senzačně nasazené reverzní omoplatě. Omoplata je sama o sobě málo vídaná v zápasech. A vidět reverzní omoplatu? Téměř až zázrak.

Senzační submisi ihned sdílely přední a uznávané světové servery, které se zabývají MMA. Informovaly o ní média jako MMA Fighting, BJPenn.com či MMA Junkie.

Právě poslední zmíněný server zmiňuje, že je mnohem větší šance vyhrát v loterii, než vidět ukončení, kterým se blýskl Glismann. Na sociálních sítích je záběrů s parádním finišem plno.

Zdroj: Oktagon MMA, DAZN, Twitter, MMA Junkie

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.