Spojte se s námi


Motorsport

VIDEO: Strkanice přímo během závodu! Vzájemná kolize Wallace s Larsonem na trati v Las Vegas přerostla v konflikt

Závodníci v americkém seriálu NASCAR si nic vzájemně nedarují. Na oválných tratích nemají jezdci, kde se schovat a během soubojů kolo na kolo v rychlostech dosahujících 300 km/h není nouze o četné střety. V nedělním závodě na okruhu v Las Vegas spolu tvrdě zápolili Bubba Wallace a Kyle Larson.

Publikováno

dne

Závodníci v americkém seriálu NASCAR si nic vzájemně nedarují. Na oválných tratích nemají jezdci, kde se schovat a během soubojů kolo na kolo v rychlostech dosahujících 300 km/h není nouze o četné střety. V nedělním závodě na okruhu v Las Vegas spolu tvrdě zápolili Bubba Wallace a Kyle Larson. Jejich konfrontace však dospěla k dvojnásobné kolizi, po níž si to vyříkala dvojice Američanů dokonce šarvátkou, hned jakmile vystoupili ze svých vozů!

Letošní sezóna NASCAR pomalu, ale jistě spěje ke svému závěru. V Las Vegas se konal první závod ze tří, jenž rozhodne o čtveřici závodníků, kteří si to rozdají o titul šampiona. Vítězství v South Point 400 získal v úchvatném finiši Joey Logano.

Ještě během závodu na sebe nicméně strhli pozornost diváctva Bubba Wallace a Kyle Larson. V druhém závodě, respektive v onom druhém segmentu, a tedy v 94. kole z celkových 267 jela tato dvojice bok po boku skrz poslední zatáčku.

Larson vyvezl Wallace směrem k vnější zdi, do které Wallace vrazil, nicméně to i kvůli své vlastní chybě, když neuřídil správně svůj vůz.

Larson se následně stáhl k vnitřní části oválu, načež si devětadvacetiletý americký závodník vyložil manévr svého soupeře jako nesportovní a na oplátku do něj narazil.

Jeho reakce na celou tuto situaci se tak dá označit jako přehnaná. Oba se následně roztočili, což vyústilo v žlutou fázi.

Wallace i Larson naštěstí neutrpěli žádná zranění. První jmenovaný si to však následně zamířil přímo ke svému soupeři. Neočekávaně a s údivem všech diváků jezdec 23XI Racing uhodil Larsona, který viditelně neměl zájem se s Wallacem prát.

Vyjádření obou aktérů

Dvojnásobný vítěz závodu NASCAR se po kolizi obhajoval: „Když vás někdo úmyslně strčí do bariéry, jako to udělal on [Larson], tak řízení auta bylo pryč. Larson mě nepustil. Prostě špatný tah z jeho strany,“ řekl Wallace v rozhovoru pro NBC Sports.

Larson se následně přiznal, že část viny je na jeho straně a nediví se frustraci Wallace. „Snažil jsem se mu nechat prostor a nakonec jsem mu ho nedal. Pokoušel jsem se udržet auto pod kontrolou a dostal jsem ho do zdi. Měl důvod být naštvaný. Nehodlal jsem se bránit, takže si myslím, že to jenom z jeho strany vypadalo špatně.

Zdroje: NASCAR, NBC Sports

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.