Spojte se s námi


Bojové sporty

VIDEO: Před pěti lety UFC doručilo nejrychlejší KO v historii. Připomeňte si ikonické naskočené koleno po 5 sekundách bitvy

Víkend bez jakéhokoliv turnaje UFC? Nepříliš častá záležitost, nicméně aktuálně jeden takový probíhá. I proto však máme čas se vrátit k výročí jednoho z nejikoničtějších momentů v historii organizace a rekordně rychlé ukončení.

Publikováno

dne

Víkend bez jakéhokoliv turnaje UFC? Nepříliš častá záležitost, nicméně aktuálně jeden takový probíhá. I proto však máme čas se vrátit k výročí jednoho z nejikoničtějších momentů v historii organizace a rekordně rychlé ukončení.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • UFC před pěti lety doručilo nejrychlejší KO v historii
  • Jorge Masvidal tehdy vypnul Bena Askrena
  • Dodnes se jedná o jeden z nejvíce ikonických momentů ve světovém MMA

Psal se 6. červenec roku 2019, u nás tedy 7. červenec brzy ráno, zhruba okolo páté hodiny, když do klece na galavečeru UFC 239 vstupovali dva rivalové. Konkrétně Ben Askren, skvělý wrestler a bývalý šampion Bellatoru či ONE FC, a Jorge Masvidal, pro změnu vynikající postojář.

Askren šel do zápasu jako neporažený borec, na kontě měl jeden duel v UFC a celkové skóre 19-0. To Masvidal tehdy naskakoval už do svého 17. bitvy v organizaci, držel bilanci 33-13.

Očekávala se zajímavá podívaná, nikdo však netušil, jak rychle to celé proběhne a co to bude znamenat. Askren nebyl nijak proslulý svým postojem, nicméně tituly dvou velkých organizací neposbíral pro nic za nic. Na zemi byl skvělý, měl to být zajímavý prospekt se zajímavým potenciálem.

Jenomže Masvidal mu nedal šanci. Aniž by došlo na podání rukou, hned po startu duelu se rozeběhl a zatímco jeho soupeř si evidentně šel pro takedown, Jorge se pokusil o naskočené koleno. To dopadlo přesně a Ben šel k zemi.

O vítězi bylo rozhodnuto, přesto se ještě ujistil dvěma dalšími údery. Po pěti sekundách bylo po všem. Pro jednoho to byl víceméně konec kariéry, pro druhého nový start.

Masvidal se tehdy stal hvězdou UFC

Ne snad, že by Jorge Masvidal před tím nebyl hvězdou, nicméně tímto ukončením, které vstoupilo do dějin jako nejrychlejší v historii, dostala jeho kariéra druhý dech. Zatímco Askren posléze prohrál ještě další zápas a pak jsme jej v MMA neviděli, tak vítěz této bitvy se naplno rozjel.

Získal bonus, podepsal novou smlouvu, povyhrával několik cen za nejlepší ukončení roku, v další bitvě se utkal vůbec o BMF titul s Natem Diazem a stal se vůbec prvním držitelem tohoto pásu. Následně válčil o titul s Kamaru Usmanem, a to hned dvakrát. Oba duely prohrál, nicméně nikdy před tím šanci stát se šampionem UFC nedostal.

Jeho reputace zkrátka najednou nabrala nový rozměr. Kromě Diaze už však nikoho neporazil. Kromě Usmana jej porazili také Colby Covington a Gilbert Burns. Na jaře 2023 ukončil MMA kariéru.

Právě v noci jej ale čeká odveta s Natem Diazem. Nikoliv pod hlavičkou UFC, nikoliv pod pravidly MMA. Střihnou si to v boxu.

Zdroj: UFC, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.