Spojte se s námi


Bojové sporty

VIDEO: Před 23 lety zkouřený Mike Tyson zdemoloval Poláka Golotu takovým způsobem, že odmítl nastoupit do třetího kola!

20. října roku 2000 se odehrál v aréně Palace v Michiganu zápas, na který Andrew Golota jen tak nezapomene. Mike Tyson ho tehdy seřezal během dvou kol tak hrozivě, že odmítl nastoupit do třetího kola. Nebylo také divu, polský boxer utrpěl mnohočetná zranění.

Publikováno

dne

20. října roku 2000 se odehrál v aréně Palace v Michiganu zápas, na který Andrew Golota jen tak nezapomene. Mike Tyson ho tehdy seřezal během dvou kol tak hrozivě, že odmítl nastoupit do třetího kola. Nebylo také divu, polský boxer utrpěl mnohočetná zranění.

Stal se nejmladším světovým šampionem těžké váhy boxu, pak se ale něco pokazilo

Platil za boxera, který děsil své soupeře pouhým pohledem. I když už byl na sklonku kariéry, i tehdy jej doprovázela pověst zabijáka, který má neuvěřitelně agresivní styl. A sílu jeho úderů pocítil na vlastní kůži i bývalý titulový vyzyvatel z Polska.

Mike Tyson se stal nejmladším šampionem těžké váhy boxu v pouhých dvaceti letech. V pozdější fázi kariéry kácel jednoho soupeře za druhým a vysloužil si pověst nejděsivějšího muže planety.

Jak ale okusil slávu a velké bohatství, jeho kariéra dostala velké zádrhely. Úmrtí trenéra a životního mentora Cuse D´Amata, první prohra kariéry, tři roky strávené ve vězení za znásilnění a spoustu mediálních kontroverzí.

I po více než čtyřech letech bez boxu ale neztratil svou zarputilost a po návratu z vězení získal zpět titul šampiona WBC. Pak ale přišla senzační prohra s Evanderem Holyfieldem a následná odveta. Během ní Tyson ukousl soupeři ušní chrupavku, byl diskvalifikován a musel si odpykat 15měsíční zákaz boxu.

Po něm se sice vrátil na vítěznou vlnu, když tvrdě knokautoval Francoise Bothu. Další zápas byl ale opět plný kontroverze. Tyson totiž po šíleném prvním kole zápasu s Orlinem Norrisem vyslal úder po zazvonění gongu a soupeř musel ukončit zápas.

Před 23 lety měl jeho připravenost prověřit Polák Andrew Golota

Tyson pak vyhrál další dva zápasy a jeho formu měl prověřit bývalý titulový vyzyvatel, polský obr Andrew Golota. I ten nevstupoval do zápasu s čistým štítem, když byl často kritizován za údery pod pás.

Zápas se odehrál právě 20. října roku 2000 v narvané Palace Aréně v Michiganu a už úvod střetnutí napovídal, že se Tyson onoho večera nechce v ringu příliš dlouho zdržovat. Během prvního kola uštědřil Polákovi takový výprask, že jen stěží vstával po přestávce z židličky.

Golota musel být z úvodních třech minut značně rozladěný. Tyson ve stylu peekaboo uhýbal veškerým úderům soupeře a sám jej rozbíjel tvrdými zásahy na tělo. 14 vteřin před koncem prvního kola pak poslal drtivým pravým hákem o hlavu vyššího Poláka k zemi.

Polský boxer sice vstal a složitou chvíli rozdýchal během přestávky. Ve druhém kole se pak snažil svazovat svého zuřivého protivníka, ten ale na něj neustále dotíral a zasazoval mu tvrdé údery. I druhé kolo tak šlo jasně na stranu Železného Mikea, který soupeři sebral nejen odvahu.

Zkouřený Mike Tyson jej rozbil takovým způsobem, že odmítl v boji pokračovat

V přestávce mezi druhým a třetím kolem začala intenzivní debata mezi Golotou a jeho trenéry, po níž se začal Polák procházet po ringu. Když se pak začal blížit gong ohlašující třetí kolo, Polák odmítl v šíleném boji pokračovat a zápas byl ukončen.

Polského boxera poté fanoušci zasypali při odchodu do šatny různými předměty. Nebylo ale divu, že souboj ukončil. Jak prozradila pozdější vyšetření v nemocnici, Golota utrpěl vážná poškození. Tyson mu během pouhých dvou kol zlomil lícní kost, způsobil poranění krku a otřes mozku.

Výsledek zápasu byl ale později anulován. Tyson totiž před zápasem odmítl podstoupit test moči na zakázané látky v těle a později přiznal, že bojoval pod vlivem marihuany. Ta se ostatně stala jeho láskou i po konci kariéry a nyní dokonce vlastní konopný ranč.

Zdroj: Youtube, Wikipedia

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.