Spojte se s námi


Basketbal

VIDEO: Obrovská ostuda v NBL! Kameraman zaspal a diváci přišli o skvělé finále

Kooperativa NBL se snaží o to, aby byl každý ligový duel živě vysílán, nicméně občas nastane situace, kdy přenos nefunguje. Kromě technických problémů můžou i u takových věcí nastat lidské chyby, což se přihodilo v napínavém zápase mezi Kolínem a Ústím nad Labem.

Publikováno

dne

Kooperativa NBL se snaží o to, aby byl každý ligový duel živě vysílán, nicméně občas nastane situace, kdy přenos nefunguje. Kromě technických problémů můžou i u takových věcí nastat lidské chyby, což se přihodilo v napínavém zápase mezi Kolínem a Ústím nad Labem.

Diváci přišli o úžasný Buzzer beater kvůli lidské chybě

Utkání NBL mezi Kolínem a Ústím nad Labem nechybělo na vysílacím programu TVCom, kde je možné sledovat všechny přenosy z nejvyšší basketbalové ligy. Kolínští basketbalisté vedli v posledních sekundách o tři body, nicméně Sluneta zásluhou Buzzer beateru Tye Nicholse srovnala.

Buzzer beater je přesný hod, který daný hráč trefí se zazněním bzučáku. Jelikož se jednalo o trojku v podání Nicholse, tak Ústí nad Labem v samém závěru vyrovnalo.

Diváci ovšem o tuto podívanou přišli, neboť kamera zůstala seknutá s pohledem na ústecký koš, kam předtím Kolín házel trestné hody. Místo koše a hráčské oslavy tak diváci pouze viděli radost lavičky a fanoušků přítomných v hale.

Za stavu 89:89 se šlo do prodloužení, ve kterém nakonec domácí Kolín zvítězil 112:108. I přesto srovnávací Buzzer beater patří k věcem, jež basketbal zdobí, a tak by neměl být opomíjen ani v případě porážky.

Nicméně po lidské chybě záznam tohoto hodu nikde není k dispozici, přičemž vznikají další problémy. Kromě toho, že diváci přišli o zážitek, tak liga ani klub nemají k dispozici něco, co se rozhodně mohlo objevit v nejlepších akcích kola, či v jiném videu.

Představenstvo NBL kvůli záznamu zuří

Představitel Kooperativy Národní basketbalové ligy Šimon Sedlařík na svém twitterovém účtu vydal dlouhé vyjádření. Ve svém příspěvku neskrývá své zklamání z neprofesionality kolínského basketbalu.

Kromě toho, že vysílané přenosy z Kolína doprovází často problémy, tak neopomenul ani zveřejnit fotku, kde se oficiální účet BC Geosanu Kolín dané situaci vysmívá.

Problémy s basketbalovými přenosy nebývají výjimečné ale liga se snaží situaci neustále zlepšovat. Nicméně některé týmy nevyvíjí takovou snahu jako jiné. Pan Sedlařík pochválil za skvělou spolupráci Brno, Nymburk a Pardubice.

Žádné basketbalové přenosy na TVCom nejsou zpoplatněny, takže se určité nedostatky mohou odpustit. I přesto by každý klub spadající pod NBL měl prokazovat profesionalitu v každém oboru.

Zdroj: Instagram CrunchTimeCZ, Twitter Šimon Sedlařík, NBL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.