Spojte se s námi


Bojové sporty

VIDEO: Obrovská krádež! Češka padla ve Francii, rozhodčí hrubě ovlivnil zápas ve prospěch domácí bojovnice. Styďte se, zlobí se Kladivová

MMA je ve Francii na vzestupu. Svědčí o tom zájem o turnaje UFC či PFL, do Paříže míří poprvé KSW, zájem o tamní trh má i Oktagon. Země galského kohouta má však i své organizace. Jaká je ale jejich úroveň? To na vlastní kůži pocítila česká veteránka Pavla Kladivová.

Publikováno

dne

MMA je ve Francii na vzestupu. Svědčí o tom zájem o turnaje UFC či PFL, do Paříže míří poprvé KSW, zájem o tamní trh má i Oktagon. Země galského kohouta má však i své organizace. Jaká je ale jejich úroveň? To na vlastní kůži pocítila česká veteránka Pavla Kladivová.

Pavla Kladivová možná nepatří mezi nejznámější české bojovnice, nicméně ve svých 39 letech se stále udržuje ve vynikající formě. Ještě v pátek se mohla pyšnit tím, že nikdy neprohrála.

V roce 2017 byla blízko duelu v Oktagonu s Clarou Ricignuolo, musela z něj ale vycouvat. Na první profesionální zápas dle serveru Tapology čekala do roku 2022. Dočkala se jej na první akci nově vzniklé organizace RFA.

Hned první duel vyhrála. Elinu Tauber porazila v prvním kole. Následovala bitva pod hlavičkou kanadské organizace PAWFC, kde zapsala výhru na body. Zvládla i svůj třetí profesionální zápas, ten ukončila ve druhém kole na akci Heroes Gate.

Následně byla Pavla Kladivová blízko tomu, aby boxovala bez rukavic v největší organizaci světa BKFC, jenže se tak nestalo. Ve druhé půlce roku 2023 se pak hodně mluvilo o jejím možném zápase s Veronikou Zajícovou. K tomu nikdy nedošlo.

V sobotu 10. února se však česká bojovnice ukázala ve Francii pod hlavičkou francouzské organizace Hexagone MMA. Mohla si užít krásy Dijonu, ne však to, co se dělo na turnaji.

Pavla Kladivová se zlobí, byla okradena

Do soboty neporažené Češka čelila v bitvě francouzské bojovnici Else Hemat. Ta dosud sbírala zkušenosti v boxu, ne však příliš úspěšně, o čemž svědčí její skóre 5-9-2. Pavla Kladivová byla vůbec její první soupeřkou, s níž změřila síly pod pravidly MMA.

Výsledek? Ukončila 39letou veteránku ve druhém kole. To by samo o sobě nebylo problémem. Jenže to, co se dělo předtím, problémem je. Velkým.

Pavla Kladivová byla na zemi v dominantní pozici. Připravovala si pokus o submisi, dle svých slov cílila na kimuru. Rozhodčí však zápas nesmyslně postavil dvě minuty před koncem kola, což je proti všem pravidlům. Následně byla Češka ukončena v postoji.

„Styďte se,“ zlobí se česká bojovnice v příspěvku na sociálních sítích, kde označila francouzskou organizaci. „Jaká pravidla to máte? Myslela jsem, že bojujeme v MMA. Krucifix je super dominantní pozice. Pracovala jsem na kimuře. Tohle není fér play,“ dodala.

„Jsem v pořádku, nemám problém s prohru, když je fér, protože je soupeřka lepší. Tak to prostě chodí, ale nesnáším nespravedlnost. Není dominantnější pozice než krucifix. Jak to mohl rozhodčí postavit, když jsem uprostřed nasazování submise? Před soubojem se stalo hodně divných věcí. Jsem z organizace hodně zklamaná. Budu podávat protest. Píší mi lidé a rozhodčí z celého světa,“ dodala Češka.

Protesty však mnohdy k ničemu nevedou. Za pokus to ale rozhodně stojí. Kladivové se totiž zastali fanoušci i experti nejen na jejích sociálních sítích, ale také na oficiálních kanálech organizace. „Co to sakra bylo?“ diví se například hvězda Oktagonu Magdaléna Šormová.

Fanouškům se nelíbí zejména to, že chyba rozhodčího byla ve prospěch Francouzky. Někteří o rozhodnutí mluví jako o jedné z největších krádeží, kterou kdy v MMA viděli.

Zdroj: Instagram, Pavla Kladivová, Tapology

Reklama

Oblíbené