Spojte se s námi


Motorsport

VIDEO: Nebezpečná havárie v prvním kole! Podívejte se na pád šampiona Fabia Quartarara

Vskutku nebezpečný moment! Královská kubatura MotoGP měla v neděli 18. září na programu svůj patnáctý podnik letošní sezóny, konkrétně Velkou cenu Aragonie. A ta už ve svém úvodním kole přinesla hrozivý pád Fabia Quartarara nebo Takaaki Nakagamiho.

Publikováno

dne

Vskutku nebezpečný moment! Královská kubatura MotoGP měla v neděli 18. září na programu svůj patnáctý podnik letošní sezóny, konkrétně Velkou cenu Aragonie. A ta už ve svém úvodním kole přinesla hrozivý pád Fabia Quartarara nebo Takaaki Nakagamiho.

Velkou cenu Aragonie nakonec po velké bitvě ovládl Enea Bastianini, jenž v posledním kole převedl skvělý předjížděcí manévr a dostal před Francesca Bagnaiu na první místo.

Obrovské drama však přinesl už úvod závodu, kdy byli fanoušci svědky hned dvou pádů. Nejprve takto na výjezdu z třetí zatáčky kolidoval Quartararo s Márquezem, přičemž se tento pád naštěstí obešel bez vážnějších zranění.

Prostřednictvím pozávodního rozhovoru se Marc Márquez úřadujícímu šampionovi omluvil. Španělský závodník, který se po operaci pravé paže do MotoGP vrátil po téměř čtyřech měsících, nezvládl ideálně výjezd ze zatáčky číslo 3, podklouzlo mu zadní kolo a musel krotit svůj motocykl.

S tím však nepočítal právě Francouz Quartararo, jenž do Márqueze narazil a zaznamenal velmi hrozivě vypadající pád. A byť se jednalo o bolestivý pád, pilot Yamahy bude moci nastoupit do nadcházející Velké ceny Japonska.

Márquez však v prvním kole zavinil ještě jednu havárii, a to za zatáčkou číslo 8. Pilot Hondy Repsol totiž příliš zpomalil a zezadu se do něj opřel jezdec netovární Hondy Takaaki Nakagami.

Následně z toho byl další velmi nebezpečný moment, jelikož se japonskému závodníkovi musela vyhýbat řada pilotů. A naštěstí i tohle se obešlo bez vážných zranění.

Nakagami si podle posledních zpráv z tého nehody odnesl malou trhlinu ve šlaše malíčku a v tuto chvíli není jasné, zda do nedělní Velké ceny Japonska nastoupí. Márquez následně ze závodu odstoupil.

Nikdo jiný však dále z Velké ceny Aragonie nevypadl. Jak už tedy výše píšeme, vítězství z patnáctého podniku sezóny si odvezl Bastianini, jehož na stupních vítězů doprovodili Bagnaia a Aleix Espargaro.

A co tedy Velká cena Aragonie udělala s šampionátem jezdců? Lídrem je sice stále Quartararo, na druhého Bagnaiu má však už pouze desetibodový náskok. Kompletní průběžné pořadí si můžete prohlédnout v níže přiloženém twitterovém příspěvku.

Zdroj: MotoGP

Reklama

Oblíbené