Spojte se s námi


Bojové sporty

VIDEO: Karlos Vémola porazil Attilu Végha ve druhém kole!

Dočkali jsme se a bohužel už je to za námi. Karlos Vémola a Attila Végh nám doručili po Zápase století také Odvetu století. V prvním zápase 9. listopadu na turnaji OKTAGON 15 slavil vítězství slovenský veterán. Od té doby nebojoval. Do klece se postavil až 8. června 2024 na galavečeru OKTAGON 58 v Edenu. Kupodivu nastupoval jako favorit. Jak bitva vypadala a co bude následovat?

Publikováno

dne

Dočkali jsme se a bohužel už je to za námi. Karlos Vémola a Attila Végh nám doručili po Zápase století také Odvetu století. V prvním zápase 9. listopadu na turnaji OKTAGON 15 slavil vítězství slovenský veterán. Od té doby nebojoval. Do klece se postavil až 8. června 2024 na galavečeru OKTAGON 58 v Edenu. Kupodivu nastupoval jako favorit. Jak bitva vypadala a co bude následovat?

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Psal se 9. listopad 2019, když se navždy změnila československá MMA scéna. Tehdy sport, který byl dlouho opovrhovaný, sledovala velká část České republiky i Slovenska. Od té má tento bojový sport mnoho nových fanoušků. Karlos Vémola je hvězdou a fenoménem, po výhře se jím stal také do té doby mimo komunitu nepříliš oslavovaný Attila Végh.

Ten večer padlo mnoho rekordů. Ve sledovanosti, v počtu vsazených peněz, v návštěvě O2 arény. Zkrátka začala nová éra. Od té doby ušla organizace pořádný kus cesty. Tehdy se konal galavečer OKTAGON 15, v sobotu 8. června 2024 však proběhl galavečer OKTAGON 58.

Oktagon od té doby úspěšně expandoval do Německa, kde bude v říjnu útočit na světový rekord v návštěvnosti na MMA turnaji. Stejně tak se snaží dobýt Velkou Británii. Karlos Vémola se po tehdejší porážce stal šampionem, ale také dvakrát prohrál. Attila Végh pro změnu od té doby nebojoval.

O vysněné odvetě se téměř přestalo mluvit. Leckdo už ani nedoufal, že Terminátor dostane šanci vše svému přemožiteli vrátit. Jenže ji dostal a znovu na historické události, když organizace poprvé zamířila na fotbalový stadion. Eden v Praze navštívilo okolo 27 tisíc diváků.

Mělo to být velké, a také bylo. Attila šel navzdory dlouhé pauze do zápasu jako favorit. Vémola ostatně svůj poslední duel prohrál na KO, když jej ukončil parťák bývalého šampiona Bellatoru Samuel Krištofič.

Karlos Vémola ovládl Odvetu století

Na závěr galavečera jsme se dočkali velkolepé Odvety století. Jestli někdo pochyboval o její velikosti, tak musel na stadionu či u obrazovek úžasem zírat, jaká atmosféra panovala na stadionu. Karlos Vémola (36-8) a Attila Végh (33-9-2) svedli druhou bitvu.

Už od nástupů obou borců mnoho lidí pouze stálo v napětí, co přijde. Všichni v Edenu si uvědomovali velikost onoho okamžiku Zároveň si všichni přáli, abychom viděli co nejlepší zápas a aby to byl duel nahoru dolu.

A to se od prvního kola dělo. Vémola dokázal hodit Attilu na zem, ten se však dokázal postavit. Celkově Terminátor vyvíjel ohromný tlak. Hodně u toho ale inkasovat. Když však natlačil Slováka na pletivu, byl on tím, kdo rozdával rány. I Végh v oněch situacích dokázal tu a tam propasovat úder, jenomže Karlos mu to příliš nedovoloval.

Prvních pět minut bylo zkrátka šílených, nahoru dolu, v postoji i na nohách. Ani Vémola se nebál zůstat v postoji, byť ambici měl jasnou. A ve druhém kole si splnil svůj cíl. Dostal Attilu pod sebe a postupně přebíral lepší a lepší pozici, až úspěšně nasadil arm triangle, po němž Végh nemohl jinak, než odklepat.

Vémola tak zůstává šampionem polotěžké váhy.

Jestli tohle mělo být loučení, tak bylo velkolepé. Není však vyloučeno, že podobnou atmosféru budou chtít obě legendy zažít znovu. A proč ne završením trilogie?

Zdroj: Oktagon MMA, X, Instagram

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.