Spojte se s námi


Bojové sporty

VIDEO: Jones a Gane poprvé tváří v tvář! Co nejlepší bojovník všech dob říká o svém soupeři před vzájemným zápasem?

UFC před sebou má jednu z největších událostí roku, ne-li rovnou tu největší. Do akce se totiž vrací legendární Jon Jones, kterého jsme v kleci neviděli přes tři roky. Nyní si střihl první staredown s Cirylem Ganem a zhodnotil jeho kvality.

Publikováno

dne

UFC před sebou má jednu z největších událostí roku, ne-li rovnou tu největší. Do akce se totiž vrací legendární Jon Jones, kterého jsme v kleci neviděli přes tři roky. Nyní si střihl první staredown s Cirylem Ganem a zhodnotil jeho kvality.

Už v neděli ráno se dočkáme. Jon Jones je zpět a poprvé se ukáže v těžké váze. Vyzve jej Ciryl Gane, poslední muž, který bojoval o titul v těžké váze UFC. Tehdy nestačil na Francise Ngannoua, teď jej čeká ještě o poznání těžší soupeř.

Jones je vnímán jako nejlepší bojovník všech dob a o víkendu to bude chtít potvrdit. Je však otázkou, jak si v těžké váze povede. Je tu hned několik otazníků. Nicméně na staredownu působil 35letý Američan sebevědomě.

Bude zajímavé sledovat, jak se na něm projeví tříletá pauza. Do zápasu ovšem jde jako favorit, jeho protivníkovi se příliš šancí nedává. Obzvláště poté, co jej na zemi dokázal kontrolovat Ngannou.

A co na Ganea říká sám Jones? Francouze si pořádně nastudoval a prý jej respektuje. Jenže v jeho stylu boje vidí opakující se vzorce, kterých bude chtít využít. Nutno zmínit, že právě ve studování soupeřů je Jones mistrem. Své by o tom mohl vyprávět Daniel Cormier.

„Uvědomuju si, že Ciryl nemá velký počet zápasů. Spoléhá na úniky, vždy se snaží soupeři utéct. Spoléhá na své jiu-jitsu namísto toho, aby bránil takedowny. Ukázal to i proti Francisovi, který ho dokázal na zemi držet asi šest minut. A Francis není muž, který by proslul kontrolou na zemi,“ cituje Jonese server MMA Fighting.

Jones posléze pochválil útočný styl svého soupeře, zejména jeho práci nohama a na nohách. Ta je dle jeho slov na těžkou váhu velice vzácná. Nicméně nevěří tomu, že něco takového může Gane vydržet celý zápas.

„Všechny detaily v jeho dovednostech jsou věci, které už jsem viděl,“ prohlásil Jones. A toto tvrzení není pro Francouze vůbec dobrou zprávou. O to větší ovšem může mít motivaci legendárního bojovníka překvapit.

Zdroj: UFC, MMA Fighting

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.