Spojte se s námi


Bojové sporty

VIDEO: Jeden z nejbrutálnějších zápasů české MMA historie slaví desáté výročí! Jiří Procházka v něm svedl památnou bitvu s Martinem Šolcem

7. prosince 2013 se konal v nejstarší české MMA organizaci GCF již šestadvacátý turnaj. V hlavním předzápase večera se porvali o pás šampiona polotěžké váze ve střetu generací Jiří Procházka a Martin Šolc. A byl z toho zápas, který vešel do dějin českého MMA.

Publikováno

dne

7. prosince 2013 se konal v nejstarší české MMA organizaci GCF již šestadvacátý turnaj. V hlavním předzápase večera se porvali o pás šampiona polotěžké váze ve střetu generací Jiří Procházka a Martin Šolc. A byl z toho zápas, který vešel do dějin českého MMA.

Před 10 lety se konal v nejstarší české MMA organizaci GCF střet dvou generací

Ve střetu generací převzal žezlo a získal si respekt celé domácí scény. Tehdy mladičký chlapec nastoupil proti obávanému veteránovi, který svými tvrdými bombami kácel jednoho soupeře za druhým. Oba pak předvedli zápas, který se zapsal do dějin českého MMA.

7. prosince 2013 se konal v Kongresovém hotelu v Praze již šestadvacátý turnaj nejstarší české MMA organizace GCF s hlavním zápasem Vémola vs. Kužela. Největší ohlas ale zanechal předposlední fight mezi Jiřím Procházkou a Martinem Šolcem.

Střet generací a řežba, na kterou čekala celá MMA scéna. Tehdy teprve 21letý Jirka Procházka měl za sebou pět zápasů v organizaci, z toho pět ukončení před limitem. Organizace mu tedy připravila titulový zápas o pás šampiona polotěžké váhy GCF s obávaným ranařem Martinem Šolcem.

Ten byl opravdovým veteránem sportu. Vždyť jeho první profesionální zápas se konal již v roce 1999, kdy bylo české MMA ještě v plenách. 38letý Šolc byl pověstný díky své tvrdé ráně, kterou vypínal soupeře.

K zápasu se vyjadřovali mnozí odborníci ze světa domácího MMA, mimo jiné Ondřej Novotný, Patrik Kincl či prezident organizace Michal Hamršmíd. Nicméně všichni se shodli na tom, že zápas nemá jasného favorita. Všichni chtěli vědět, zda nastupující generace v podobě Procházky dokáže skousnout i takhle tvrdé sousto.

Procházka předvedl s Šolcem brutální zápas, který vstoupil do dějin

Samotný zápas pak předčil veškerá očekávání. Od prvního kola jsme viděli tvrdou řežbu, která jen ukazovala, jakou odolností oba muži disponují. Divoký styl Procházky, jenž ihned na začátku kola trefil naskočené koleno, střídaly pověstné Šolcovy lowkicky, které otřásaly sebevědomím mladšího soupeře.

Během prvního kola Procházka držel soupeře na distanc a využíval tak výhody v dosahu. Když se ale oba soupeři potkali v bližším kontaktu, Šolc razítkoval protivníka těmi nejtvrdšími údery. Po konci prvního kola dali diváci jasně najevo, jak atraktivní bitva to byla.

Na začátku druhého dějství pak Šolc překvapil svého soupeře drtivým tlakem a zápas se dostal poprvé na zem. Procházka ale výborně situaci přetočil a ždímal soupeře ležícího pod ním až do poloviny kola. I když oba po postavení na nohy zhluboka dýchali, rozjeli parádní kombinace v postoji, která zdvihala diváky ze sedadel.

Bylo tak malým zázrakem, že se utkání dostalo do třetího kola. V tom ukázali oba muži neskutečnou odolnost. Poté, co Procházka dostal svého soupeře pod sebe a zasypával jej tvrdými lokty, se vytvořila Šolcovi na čele podlitina, která každým úderem rostla.

Když se pak zápas dostal zpět do stand-upu, rozjeli oba muži neuvěřitelnou řežbu. Oba schytávali ty nejtvrdší soupeřovy údery a jen s podivem stáli na nohách. Minutu před koncem kola pak Procházka trefil šílené naskočené koleno, po kterém se i tak tvrdý borec, jakým byl Martin Šolc, skácel k zemi a bylo po zápase.

Přestože šampionský opasek získal Procházka, vítězové byli i dle reakce publika oba muži. Zápas, ve kterém si sáhli až na dno svých fyzických sil, pak vstoupil do historie domácí MMA scény jako jeden z nejbrutálnějších.

Zatímco Šolc ukázal, že i ve svých letech má stále na to podávat skvělé výkony i proti mladším soupeřům. Procházka po dvou letech odjel dobýt japonskou organizaci Rizin, než přestoupil v roce 2020 do slavné UFC. Právě takové zápasy jako s Šolcem ale postavily pevné základy pro ty největší bitvy světového MMA.

Zdroj: GCF, Sherdog, Youtube

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.