Spojte se s námi


Bojové sporty

VIDEO: Bledá za sebou má neúspěšnou premiéru v UFC, soupeřka ji ukončila kopem z otočky ve třetím kole. Jak zápas vypadal?

Tereza Bledá za sebou má velký zápas. V sobotu večer se totiž poprvé představila v kleci se slavným logem UFC, tedy nejlepší organizace na světě. Soupeřkou jí byla značně zkušenější brazilská bojovnice Natalia Silva. Jak souboj vypadal?

Publikováno

dne

Tereza Bledá za sebou má velký zápas. V sobotu večer se totiž poprvé představila v kleci se slavným logem UFC, tedy nejlepší organizace na světě. Soupeřkou jí byla značně zkušenější brazilská bojovnice Natalia Silva. Jak souboj vypadal?

Velký den, nicméně s ne až tak velkým výsledkem. Bohužel pro Českou republiku i její zástupkyni. Tereza Bledá si v Las Vegas odbyla premiéru pod pokličkou hvězdné organizace UFC.

Češka je v současnosti druhou nejmladší bojovnicí v UFC, ve 20 letech před sebou má velkou budoucnost. Nicméně do zápasu s brazilskou bojovnicí Natalií Silvou vstupovala jakou outsider.

Nicméně Bledou není nikdy radno podceňovat a své o tom ví například i Lucie Pudilová. A nepodcenila ji ani 25letá Brazilka, která se skvěle připravila na styl české vycházející hvězdy.

Bledá se od začátku zápasu snažila zápas přenést na zem, nicméně s tím Silva počítala a naopak to byla ona sama, kdo se pokoušel o takedown. Jeden z pokusů však Bledá přetočila ve svůj prospěch, díky čemuž si získala první kolo.

Nechybělo mnoho a Češka mohla zápas ukončit na submisi. Brazilka ale ukázala, že je i na zemi velmi technická a moc dobře ví, v jakých situacích se má jak chovat. Situaci skvěle ubránila.

Druhé kolo už bylo ve prospěch Brazilky. Bledá se neustále snažila o takedown, Silva ale předvedla neuvěřitelnou obranu a bývalá šampionka Oktagonu se rychle vyčerpala.

Za zmínku však stojí, že hned na začátku kola dostala tvrdý úder na bradu a na konci druhého kola Silva trefila několik povedených kombinací. Šlo vidět, že je na tom kondičně lépe, byla mnohem rychlejší než Bledá.

A jinak tomu nebylo ve třetím kole. Silva si začala v postoji věřit, vypadala čerstvě, čehož také využila. Když se pak Bledá pokusila o takedown, Brazilka situaci skvěle přečetla a kopem z otočky trefila českou bojovnici přímo na bradu.

Zápas byl pochopitelně navzdory snaze české bojovnice o pokračování v zápase ukončen. Bledá tak poprvé v kariéře prohrála a poprvé v kariéře byla ukončena.

Není se však za co stydět. Bledá má vše teprve před sebou a prohra jí může paradoxně pouze pomoci.

Zdroj: UFC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.