Veterán Oktagonu přešel na box bez rukavic. Takto Meliš holými klouby zničil soupeře v nejlepší organizaci světa
Kdysi Tomáš Bolo, dnes Tomáš Meliš. Pro fanoušky Oktagonu známé jméno. Ostatně bojoval na druhém galavečeru česko-slovenské stáje a byl účastníkem druhé série Oktagon Výzvy. Ty časy jsou ale pryč. Teď totiž Meliš úřaduje v jiném sportu na nejvyšší možné úrovni. V boxu bez rukavic.
- Tomáš Meliš zatím velmi úspěšně změnil svou kariéru
- Z MMA přesedlal na box bez rukavic
- V sobotu večer debutoval v nejlepší organizaci planety
Tomáš Meliš patřil mezi průkopníky slovenského MMA v Oktagonu
Kde jsou ty časy? Tomáš Meliš patřil mezi první prospekty Oktagonu. Byl součástí druhé řady reality show Oktagon Výzva, představil se na druhém galavečeru tehdy začínající česko-slovenské organizace.
Mimo to si v Oktagonu připsal na konto hned sedm zápasů. Vyhrál sice jen dva, jednou remizoval a čtyřikrát prohrál, přesto zanechal výrazný odkaz. Ostatně porazil před limitem například Václava Mikuláška.
Kromě toho čelil jménům, jako jsou Andrej Kalašnik či Robert Pukač, kteří dodnes patří mezi elitu Oktagonu. V posledních letech se ale Meliš vydal na zcela novou dráhu. MMA vyměnil za box bez rukavic a jak se zdá, lepší krok udělat nemohl.
Nejprve zazářil pod hlavičkou slovenské organizace Králi ulice. Tam v roce 2022 získal titul, který už stihl také dvakrát obhájit. I proto dostal laso z nejlepší značky, kterou box bez rukavic zná. V sobotu večer debutoval v BKFC, která láme rekordy a kterou sledují statisíce, možná i miliony lidí po celém světě.
Teď září v boxu bez rukavic
V sobotu se čím dál slavnější organizace BKFC představila v Itálii, konkrétně v tamní metropoli – v Římě. Tomáš Meliš byl jedním ze čtyř zástupců českých a slovenských barev. Respektive byl jediný Slovák v akci, galavečera se pak zúčastnili hned tři Češi.
A pro česko-slovenské barvy to byl velmi vydařený večer. Bojovníci z České republiky doručili dvě výhry před limitem a jednu porážku. Vítězství zapsali Jindřich Byrtus a šampion české stáje Valhalla Fighting Josef Hála. Prohru si připsal Dominik Herold.
Nejvýraznější stopu a dojem ale zanechal zmíněný Meliš. Ten svého soupeře knokautoval v prvním kole tak tvrdě, že v podstatě ani nebylo potřeba počítat. Jesus De Nazaret padal k zemi prakticky už v bezvědomí. Na první pohled bylo zřejmé, že v zápase není potřeba pokračovat.
Meliš je tedy jednou z několika ukázek, že box bez rukavic může některým bývalým MMA bojovníkům parádně sedět. Ostatně v BKFC, kde je jedním z majitelů slavný Conor McGregor, to už ukázalo i několik veteránů UFC.
Mimochodem BKFC se do historie zapsalo ještě jednou věcí. Dnes už dobře známá Tai Emery po svém vítězství ukázala fanouškům prsa a na nějakou chvíli tím zbořila celý internet.
Zdroj: Autorský článek
Diskuse
Mohlo by vás zajímat
Z obrovské rány vytvořil Oktagon senzaci. Škvor se zranil, Fleury bude čelit pomstě za Vémolu
„Nemrkejte, Batfalského ukončím!“ vzkazuje Khol před Štvanicí. Pak může být na řadě Roušal
Oktagon konečně rozdal tresty. Engizek i jeho bratr dostali stopku i tučnou pokutu
