Spojte se s námi


Motorsport

Verstappen chce dorovnat dávný rekord Michaela Schumachera! V Maďarsku může kromě toho překonat také Vettela

Max Verstappen chce ve Velké ceně Maďarska dorovnat rekord slavného Michaela Schumachera. Ten se týká počtu vítězství v řadě, přičemž pilot Red Bullu má možnost na Hungaroringu zvítězit už posedmé za sebou.

Publikováno

dne

Max Verstappen chce ve Velké ceně Maďarska dorovnat rekord slavného Michaela Schumachera. Ten se týká počtu vítězství v řadě, přičemž pilot Red Bullu má možnost na Hungaroringu zvítězit už posedmé za sebou.

Miami, Monako, Španělsko, Kanada, Rakousko a Velká Británie – všech šest těchto velkých cen v řadě ovládl Max Verstappen.

A nyní, v nadcházející Velké ceně Maďarska, chce zaútočit na triumf číslo 7, čímž by dorovnal rekord slavného a bývalého pilota Michaela Schumachera.

Německý závodník, tehdy ještě v barvách Ferrari, v sezóně 2004 vyhrál sedm po sobě jdoucích závodů, od Velké ceny Evropy, až právě po závod na maďarském okruhu Hungaroring.

Dlužno dodat, Schumacher v ročníku 2004 vyhrál celkem 13 závodů z 18. Se ziskem 148 bodů a pohodlným náskokem 34 bodů na druhého Rubense Barrichella vyhrál svůj sedmý a poslední mistrovský titul.

V letech 2005 a 2006 kraloval Formuli 1 Renault s Fernandem Alonsem. A právě po druhém triumfu legendárního Španěla Schumacher opustil svět královny motorsportu.

Co se Verstappena týče, nizozemský jezdec je na nejlepší cestě k získání třetího titulu mistra světa za sebou. Aktuálně má na druhého Sergia Péreze 99bodový náskok, na kontě má už osm vítězství z celkových deseti velkých cen.

Kromě dalšího vítězství také honba za pódiem

Nejvíce po sobě jdoucích vítězství v historii F1 má na kontě Sebastian Vettel. Ten v barvách Red Bullu zvítězil devětkrát v řadě, konkrétně od Velké ceny Belgie do Velké ceny Brazílie 2013. Oficiálně sedm prvenství mají Alberto Ascari, Nico Rosberg a právě Schumacher.

Kromě překonání rekordu tehdejšího německého jezdce Ferrari má Verstappen možnost v Maďarsku překonat také Vettela co do počtu po sobě jdoucích pódií, jak ostatně můžete vidět ve výše přiloženém twitterovém příspěvku.

Zdroje: F1, Twitter – Autosport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.