Spojte se s námi


Bojové sporty

Vémola se pasoval na krále a je šampionem polotěžké váhy! Štvanice nabídla fantastické zápasy. Jak OKTAGON 34 vypadal?

Nejkrásnější turnaj roku je za námi. OKTAGON 34 nabídl několik atraktivních zápasů. Polotěžká váha má nového šampiona, král lehké váhy Losene Keita možná zná svého dalšího soupeře. Jak galavečer na pražské Štvanici vypadal?

Publikováno

dne

Nejkrásnější turnaj roku je za námi. OKTAGON 34 nabídl několik atraktivních zápasů. Polotěžká váha má nového šampiona, král lehké váhy Losene Keita možná zná svého dalšího soupeře. Jak galavečer na pražské Štvanici vypadal?

Prelims

Pipek zvládl vstup mezi profíky, Holota v akční bitvě zvítězil

Celý turnaj odstartovala bitva Simeona Kapuyi, jednoho z bojovníků německé Oktagon Výzvy, s Martinem Pipekem, který se poprvé představil v profesionálním zápase. Favoritem byl český bojovník, který svou roli potvrdil.

Už v prvním kole totiž dokázal vyhrát na TKO. Kapuyu dostal na zem, kde mu dal pocítit tvrdost svých úderů. Posléze prohlásil, že by se rád utkal s vícero bojovníky německé Oktagon Výzvy, posléze by přešel na soupeře z domácí scény.

Do druhého kola nedošel ani druhý zápas na akci. Václav Holota se utkal s Maxem Handanagičem a dokázal zvítězit. Holota měl po všech stránkách navrch, jak v postoji, tak na zemi.

Holota dvakrát nasadil soupeři triangl, ani jednou jej však nedotáhl do zdárného konce. Nakonec Handanagič prohrál na rear-naked choke (škrcení) zhruba půl minuty před koncem kola.

Dívčí válku ovládla Holm, Macek předvedl famózní výkon

Jediný ženský souboj na celém turnaji obstaraly Švédka Cornelia Holm a Polka Roza Gumienna. Očekával se souboj dvou stylů a toho se fanoušci v ne až tak atraktivním souboji dočkali. Holm coby zemařka, která se snažila prosadit svůj styl. Gumienna coby skvělá postojařka.

Polka dokázala Holm několikrát nepříjemně a tvrdě trefit, jenže Švédka dokázala díky své aktivitě, kdy tvořila zápas neustálým pohybem vpřed, a tomu, že souboj několikrát úspěšně přenesla na zem, kde dominovala, zvítězit na bod u všech třech rozhodčích.

V dalším zápase se v akci opět představil dvojnásobný titulový vyzyvatel Filip Macek a znovu potvrdil, že je fantasticky komplexní bojovník. Soupeřem mu byl Mikael Silander, který mimo jiné porazil Tomáše Deáka, tedy přemožitele Macka z jednoho z titulových soubojů.

Macek svého soupeře parádně rozebral v postoji, byl neskutečně kreativní. Zkoušel různé kopy, naskočená kolena. Nakonec vyhrál na submisi, když soupeře utáhl na anakonda choke ještě v prvním kole. Posléze si řekl o titulový zápas. Zcela oprávněně.

Kotalík a Konrád na své soupeře nestačili, Škvor vyslal koleno z pekla

Velkého návratu se na Štvanici dočkal Michal Kotalík. Právě zde před čtyřmi lety absolvoval svůj poslední MMA zápas před nástupem do vězení. Tehdy prohrál s legendárním Martinem Šolcem.

A bohužel prohrál i nyní. Přitom skvěle začal a mohl se postarat o rychlé KO, nicméně Ole Magnor ukázal velkou výdrž a vůli. A jakmile se dostal zápas na zem, měl Kotalík co dělat. Přežil několik pokusů o submisi. Závěr prvního kola musel přežít pod Magnorem, který byl v plném mountu.

Ve druhém kole už byl unavený. Navíc jej Magnor dvakrát rychle dobře trefil. Kotalík se tedy pokusil o takedown a tím si podepsal ortel. Nor tam totiž měl jasně navrch a českého bojovníka porazil na rear-naked choke.

O něco kratší byl další zápas. Kanaďan David Moon naprosto k ničemu nepustil Michala Konráda a v prvním kole zápas vyhrál. Moon byl nebezpečný v postoji. Konrádovy pokusy o takedown nejenže ubránil, ale dokonce byl v obou případech tím, kdo se dostal do dominantní pozice. A právě na zemi Konrád v zápase skončil, když jej Moon na zemi zahltil svými údery.

Prelims kartu uzavřel pekelným kolenem v prvním kole Daniel Škvor, který porazil Panagiotise Stroumpoulise.

Hlavní karta

Široký opět Fialu porazil, souboj talentů ovládl Paulus

Hlavní kartu zahájila velmi zajímavá bitva. Odveta dvou mužů, kteří se již v minulosti utkali. V roce 2017 vyhrál Jan Široký, nicméně později byl souboj uznán jako „no contest“. Nyní se Tomáš Fiala dočkal odvety.

Tu zahájil velmi dobře, už po pár vteřinách Širokého skvěle trefil. Ten se ale oklepal a ve vyčerpávající bitvě nakonec byl tím dominantnějším a lepším. Fanouškům navíc předváděl show v podobě parádních takedownů. Jednou si Fialu přenesl přec celou klec a navíc jednou rukou vybízel publikum k ovacím. Nakonec ve třetím kole unaveného Fialu porazil na TKO.

Souboj talentů nabídl měření sil mezi Dawidem Karetou a Romanem Paulusem. Očekávala se vyrovnaná bitva a té jsme se dočkali. Zápas se víceméně celý odehrál v postoji. Více signifikantních úderů si sice připsal polský talent, dokonce doručil jeden úspěšný takedown, na výhru mu to ale nestačilo. Dva rozhodčí totiž viděli vyhrát Pauluse, který tedy vyhrál na body.

Skvělý výkon Kertésze, Kohout prohrál s bývalým šampionem

Velmi těžkého soupeře přijal po těsné prohře s Bojanem Veličkovičem maďarský bojovník Máté Kertész. Vladislav Kanchev je proslulý tvrdými údery, utkal se i s Veličkovičem, s nímž prohrál na body. A jeho kvality poznal i Kertész, který hned po prvním úderu musel zvolit jasnou taktiku – wrestling.

Kertész se snažil Bulhara utrápit na zemi, což se mu nakonec podařilo. Neměl to však snadné, Kanchev byl silný a ukázal, že ani wrestling mu není úplně cizí. Na maďarského bojovníka však nestačil a prohrál jednomyslně na body.

Mezi ty nejatraktivnější souboje nepatřil ani hlavní předzápas, který přitom byl velmi očekávaný. Mateusz Legierski coby bývalý šampion lehké váhy se utkal s Matoušem Kohoutem. Oba jsou vynikající postojaři, nicméně polský bojovník využil lepších zemařských dovedností a Kohouta nakonec porazil na rear-naked choke.

A co dál? Pochopitelně se nabízí souboj s šampionem Losenem Keitou. Legierski ovšem říká, že vše záleží na penězích. Možná se tedy skutečně dočkáme.

Titulová bitva? Jednostranná záležitost

Hlavní zápas skončil tak, jak se čekalo. Aleksandar Ilič sice sliboval, že ubrání všechny takedowny, stejně tak navnazoval fanoušky, že dokáže vyhrát a že bude nejtěžším soupeřem Terminátora, jenže svá slova ani trochu nedodržel.

Karlos Vémola nastupoval na zápas v roli krále. Dokonce měl i vlastní trůn. A podle toho to vypadalo v zápase. Ilič sice chvíli věřil svému postoji, nicméně jakmile se k němu dokázal Terminátor, bylo vlastně po všem.

Vémola totiž dokázal Iliče hodit na zem, kde jej začal vyloženě týrat. Podle toho ostatně Ilič také vypadal. Po necelých čtyřech minutách rodák z Olomouce donutil Jokera odklepat a stal se šampionem polotěžké váhy. V prosinci by rád bojoval s Patrikem Kinclem o titul střední váhy.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Bojové sporty

Wu Yanan vs. Lucie Pudilová: Preview a tipy na sázení

Lucie Pudilová je zpět v UFC. O víkendu ji čeká první zápas a její soupeřkou bude Wu Yanan. Česká bojovnice udělala oproti svému konci v UFC progres a také díky tomu jde do prvního duelu jako favoritka. Co od zápasu čekat a na co si vsadit?

Publikováno

dne

Lucie Pudilová je zpět v UFC. O víkendu ji čeká první zápas a její soupeřkou bude Wu Yanan. Česká bojovnice udělala oproti svému konci v UFC progres a také díky tomu jde do prvního duelu jako favoritka. Co od zápasu čekat a na co si vsadit?

Byla první Češkou v UFC, nicméně organizace ji příliš nešetřila a dávala ji jednu těžkou soupeřku za druhou. Lucie Pudilová navíc v té době byla ještě poměrně mladá a měla mnoho prostoru ke zlepšení.

Když v UFC skončila, upsala se Oktagonu a udělala několik změn. Vyzkoušela několik gymů a nyní trénuje pod vedením legendárního Johna Kavanagha, jenž je mimo jiné trenérem Conora McGregora.

Pod vedením Kavanagha Pudilová zlepšila nejen svůj postoj. Pracuje také na svých zemařských dovednostech, které byly její slabou stránkou. A právě to se jí bude v prvním zápase při návratu do nejlepší organizace hodit.

Wu Yanan je pro ni prakticky nejlehčí možnou soupeřkou, kterou mohla dostat. Nicméně její silnou stránkou je zem. V tomto ohledu tedy Pudilovou může nejen prověřit, ale také potrápit.

Pudilová je ovšem favoritkou a to by měla v zápase potvrdit. Nicméně navzdory zlepšování v postoji se nedá říct, že by měla KO úder. Ostatně ze svých 13 výher získala 9 na body. Naposledy někoho ukončila v roce 2016 před odchodem do UFC.

Stejně jako ale Pudilová nikoho příliš neukončuje, tak je těžké ukončit ji. Na kontě má 7 proher, nicméně hned 6 jich bylo na body. Lze tedy čekat tříkolový zápas s bodovým výsledkem.

Zdroj: UFC, Tipsport

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Padne rekord? 17letý bojovník se porve o smlouvu v UFC, na kontě má už 5 výher

V UFC může letos padnout senzační rekord. O smlouvu v nejlepší MMA organizaci na světě se totiž v projektu Dana White’s Contender Series porve teprve 17letý bojovník Raul Rosas Jr.

Publikováno

dne

V UFC může letos padnout senzační rekord. O smlouvu v nejlepší MMA organizaci na světě se totiž v projektu Dana White’s Contender Series porve teprve 17letý bojovník Raul Rosas Jr.

Na začátku srpna odstartovala šestá série projektu Dana White’s Tuesday Night Contender Series. V rámci tohoto projektu o smlouvu v UFC bojovali například Michal Martínek, který byl neúspěšný, či Martin Buday, jenž v UFC absolvoval už dva duely.

V této show se představí na přelomu srpna a září také Matěj Peňáz a Tereza Bledá. O šanci však bojuje také teprve 17letý fenomén z Kalifornie. Raul Rosas Jr. už absolvoval pět profesionálních zápasů a všechny vyhrál. Jeden vyhrál na KO, zbylé čtyři na submisi.

Rosas je bojovníkem v bantamové váze. V cestě za překonáním rekordu mu bude stát Mando Gutierrez, již 25letý bojovník se skóre 7:1. K souboji dojde 20. září.

Za zmínku stojí, že aby Rosas mohl bojovat, musel mít podpis a souhlas obou rodičů a písemná potvrzení od členů MMA komunity. Nevadská sportovní komise totiž povoluje zápasy bojovníků a bojovnic ve věku od 18 do 38 let.

Rosas trénuje mimo jiné pod vedením svého otce. Minimálně souhlas rodičů se zápasem tedy nemusel být větší problém.

Zdroj: UFC, MMA Mania, MMA Junkie, Sherdog

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Gábor Boráros zná jméno soupeře. Dokáže se po třech prohrách vrátit na vítěznou vlnu?

Velký návrat. Gábor Boráros se po roce vrátí zpět do klece. Už v září se na turnaji OKTAGON 35 pokusí přerušit sérii tří proher v řadě. Nyní už je veřejně známo jméno jeho soupeře.

Publikováno

dne

Velký návrat. Gábor Boráros se po roce vrátí zpět do klece. Už v září se na turnaji OKTAGON 35 pokusí přerušit sérii tří proher v řadě. Nyní už je veřejně známo jméno jeho soupeře.

Gábor Boráros sice v současnosti nepatří mezi nejlepší bojovníky v Oktagonu, nicméně jeho popularita je natolik obrovská, že to vlastně ani ničemu nevadí. Jakmile organizace oznámí, že bude mít zápas, stane se z toho diskutované téma.

A nejinak je tomu nyní. I přesto, že za sebou má kontroverzní bojovník tři porážky v řadě a celkově prohrál čtyři z posledních pěti zápasů. Porazili jej Kaik Brito, Tato Primera, Matúš Juráček a Mickael Lebout.

Naposledy Boráros zápasil minulý rok v září. Do klece se tak vrátí přesně po roce. V úterý Oktagon oznámil, proti komu se v Brně postaví.

Vítěz vůbec 1. série OKTAGON Výzvy má ve 28 letech na kontě 29 zápasů, připsal si 18 výher, 10 proher a 1 remízu. Nyní mu bude soupeřem James Lewis.

„Velmi tvrdý anglický bojovník má na kontě 7 výher, 6 z nich ukončil před limitem, 5 z toho v prvním kole. V současné době má na kontě 2 výhry a jde si pro třetí. Je perfektní na zemi, má skvělé rychlé starty. Soupeře rychle přečte, vyvine tlak a pak jej ukončí,“ představil jej Oktagon.

Lewis má na kontě ovšem nejen 7 výher, ale také 4 prohry. Bude zajímavé sledovat, jak si Gábor v zápase povede. Je se rozhodně na co těšit.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené