Spojte se s námi


Bojové sporty

Vémola měl aktivitu a střed klece, ale to nejdůležitější, co neměl, byl efektivní grappling a už vůbec ne striking, vysvětlil rozhodčí Novák

Turnaj Oktagon 43 je za námi. Hlavní zápas obstarali Patrik Kincl s Karlosem Vémolou a šampion zůstává neměnný. Kincl vyhrál na body, i když mnozí věřili v to, že rozhodčí dají zápas spíše Vémolovi. Situaci nyní vysvětlil bodový rozhodčí Vojtěch Novák.

Publikováno

dne

Turnaj Oktagon 43 je za námi. Hlavní zápas obstarali Patrik Kincl s Karlosem Vémolou a šampion zůstává neměnný. Kincl vyhrál na body, i když mnozí věřili v to, že rozhodčí dají zápas spíše Vémolovi. Situaci nyní vysvětlil bodový rozhodčí Vojtěch Novák.

Bodování rozhodčích v MMA je neustále probíraným tématem. Takřka každý turnaj všech možných organizací vidíme moment, kdy se fanoušci zkrátka neshodnou, kdo měl vyhrát.

Nejinak tomu je i u Oktagonu, kde se toto téma dlouhodobě řeší a i sám promotér Ondřej Novotný přiznal, že není vždy s výkony sudích spokojený.

Na turnaji s pořadovým číslem 43 byl nejspornějším zápasem souboj Roberta Pukače s Miroslavem Brožem, přičemž sám druhý jmenovaný tvrdil, že čekal spíše remízu.

Druhý moment byl u hlavního zápasu, kde třeba takový David Kozma viděl spíše výhru Karlose Vémoly. Jak je tedy vidno, sami zápasníci mnohdy nechápou, jak se co boduje.

To se nyní pokusil vysvětlit rozhodčí Vojtěch Novák, který byl jedním z těch, kteří rozhodli pro výhru Kincla. Proč tomu tak bylo?

„Včerejšek opět ukázal, jak moc jsou pravidla v MMA složitá nebo jednoduše nepochopená. Po vyřčení verdiktu 50 – 45 v mém případě jsem viděl překvapené tváře kolem sebe, ať už v řadách zápasníků, trenérů nebo jiných lidí v bublině kolem bojových sportů.

Výklad efektivity strikingu a grapplingu přesně ukázal tento hlavní zápas Kincl vs Vémola 2. Vémola měl tlak, měl aktivitu, měl střed klece, ale to nejdůležitější, co neměl, byl efektivní grappling a už vůbec ne striking.

Jeho pokusy o TKD neměly žádný dopad, damage nebo potenciál cesty k ukončení zápasu. Jakkoli tomu chcete říkat, tak to tam nebylo. Snažil jsem se najít cokoli, co bych mohl ohodnotit ve prospěch Karla, ale nic, co by splňovalo podmínky, jsem nenašel,“ napsal Novák na svůj Facebook.

Poté vysvětlil, že i rozhodčí samozřejmě mohou udělat chybu, nicméně některé reakce jsou zkrátka přehnané. Podobné kroky sudích jsou jednoznačně vítané a pokud budeme taková slova číst častěji, MMA to bezpochyby posune.

Zdroj: Vojta Novák Facebook

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.