Spojte se s námi


Ostatní

Velký den českých šipek! Sedláček s Gawlasem v pátek na UK Open řádili

Česká republika opět posunula své hranice ve světě šipek. Poprvé v historii se totiž česká vlaječka dostala i do sobotního programu UK Open. A to hned dvakrát. Do pátého kola se totiž probojovali jak Adam Gawlas, tak Karel Sedláček.

Publikováno

dne

Česká republika opět posunula své hranice ve světě šipek. Poprvé v historii se totiž česká vlaječka dostala i do sobotního programu UK Open. A to hned dvakrát. Do pátého kola se totiž probojovali jak Adam Gawlas, tak Karel Sedláček.

Gawlasovo tažení

Gawlas nastoupil do programu až ve třetím kole, k čemuž ho opravňovalo jeho žebříčkové postavení. Světová dvaašedesátka musela na svého soupeře čekat, varianty byly hned tři. Proti české jedničce nakonec stanul Belgičan Mario Vandenbogaerde.

V jednom z nejkvalitnějších utkání třetího kola se musel 21letý hráč vypořádat s jediným nepříznivým stavem, a to 1:2. Od té doby už ani jednou neprohrával a za stavu 4:4 zavelel k útoku. Ziskem dalších dvou her potvrdil český šipkař pomalu rostoucí formu a postoupil do čtvrtého kola.

Mezi posledními 64 čekala na Gawlase velká výzva v podobě 16letého Luka Littlera. Angličan je považován za možná největší talent současných šipek, což v zápase pravidelně potvrzoval. Utkání se hrálo už na deset vítězných her.

Čech přesto vletěl do zápasu a rychle se ujmul vedení 5:1. V přestávce, která se konala po deseti hrách, ukazovala tabule skóre 7:3. Z pauzy se ale Angličan vrátil jako vyměněný a začal výrazně stahovat. V jednu chvíli dokonce anglický mladík snížil na rozdíl jednoho legu. Od té doby už ale hráči drželi výhodu úvodních třech šipek v legu, což vedlo k výhře 10:8.

Neskutečný Sedláček

Druhý český zástupce musel nastoupit hned do prvního kola, ve kterém zvládl souboj s anglickým kvalifikantem Harry Lanem poměrem 6:2. Ve druhém kole předvedl „Zlej Kája“ další fantastický výkon a s průměrem 107,56 bodů na tři šipky porazil Ira Michaela Flynna suverénně 6:1.

I třetím kolem prolétl 44letý hráč téměř bez chyby. Podruhé to odnesl anglický soupeř, jmenovitě Lewis Gurney. Po výhře 6:1 se mohl i on těšit na delší formát zápasů, a poté co mu byl vylosován Rakušan Mensur Suljović, reálně mohl živit naději i na další postup.

A ten se povedl ve velkém stylu. Staršímu z české dvojice se podařilo za stavu 0:1 předvést ještě větší sérii her než Gawlasovi, za chvíli byl stav 7:1. Za tohoto výsledku už stačilo utkání prakticky jen dohrát. Výhra 10:4 posunula našeho zástupce do pátého kola a ještě podpořila historický den českých šipek na UK Open.

V pátém kole čeká na české zástupce zajímavý los. Sedláčka čeká výzva v podobě světové třináctky Joea Cullena z Anglie, Gawlase poté velmi hratelný soupeř Nizozemec Kevin Doets. Páté kolo se hraje v sobotu od 14 hodin českého času.

Zdroj: Dartconnect, PDC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.