Reklama

Velké změny, dva nové závody! Tohle je kalendář Moto GP pro sezónu 2022

Zveřejněno! Kalendář Moto GP pro sezónu 2022 konečně spatřil světlo světa. Čekají na nás dvě velmi zajímavé destinace, oproti letošnímu roku vedení Moto GP plánuje hned tři závody navíc. Na kterou velkou cenu se nejvíc těšíte?

Nová sezóna Moto GP odstartuje šestého března závodem v Kataru. Losail International Circuit, jak zní oficiální název okruhu, však již nebude hostit pouze závody Moto GP. Od roku 2023 zde bude jezdit i formule 1.

No a o čtrnáct dní později nás čeká úplná novinka! V kalendáři se nově objevila Velká cena Indonésie. Závodní trať v Mandalice má všechny aspekty městského okruhu, což je ve světě Moto GP vskutku nevídané.

Po dvou letech se nám vrací Velká cena Argentiny. Ta totiž v roce 2020 a 2019 zrušena v důsledku pandemie Covidu-19. Závod je zde naplánován na 3. dubna. Sedm dní na to se z Jižní Ameriky přesuneme na sever, kde pojedeme Velkou cenu USA.

Poprvé na evropském kontinentu uvidíme týmy Moto GP závodit 24. dubna při příležitosti Velké ceny Portugalska, samozřejmě na okruhu v Algarve. Poté, 1. května, následuje Španělsko (Jerez), o dva týdny později Francie (Le Mans) a na konci května je na programu Velká cena Itálie v Mugellu.

Pátého června na fanoušky čeká závod v Katalánsku a 19. června oblíbená trať Marca Márqueze. Ano, uhodli jste správně – jedná se o Velkou cenu Německa na slavném Sachsenringu.

Nabitý program pokračuje závodem v Nizozemsku (okruh Assen – pozn. red.) a před velkou letní pauzou na nás čeká druhá novinka – konečně se podíváme do Finska!

Tato velká cena už měla figurovat v kalendáři nejen pro letošní rok, nýbrž i pro ten předchozí. Ovšem kvůli Covidu-19 a cestovním restrikcím se bohužel premiérovou Velkou cenu Finska uskutečnit nepodařilo.

Po letní přestávce je na 5. – 7. srpna naplánován závodní víkend na Silverstonu. Z Velké Británie se týmy přestěhují do Rakouska, kde budeme jedenadvacátého srpna závodit na Red Bull Ringu.

Třetí a finální část sezóny pak bude velmi nabitá. 4. září pojedeme v San Marinu (okruh Misano), osmnáctého se uvidíme v Aragonii, no a 25. září zavítáme na asijský kontinent při příležitosti Velké ceny Japonska (Motegi).

Podobně obsáhlý program očekávejme také v říjnu – už druhého závodíme v Thajsku (Chang International Circuit), šestnáctého v Austrálii (Phillip Island) a o týden později na legendárním okruhu v Sepangu. Velká cena Malajsie proslula především ve světě formule 1.

Sezónu 2022 bude uzavírat Velká cena Valencie, jméno nového mistra světa se dozvíme 6. listopadu.

Kalendář pro novou sezónu vypadá velmi zajímavě. A byť se jedná o zatím provizorní plány, doufejme, že žádné velké změny neproběhnou.

Zdroj: Moto GP

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené