Velká bomba! Oktagon oznámil megabitvu českých hvězd, Kincl se vrací
Oktagon pomalu odhaluje své plány na říjnový turnaj v Karlových Varech a v neděli večer odpálil obrovskou bombu. Dočkáme se totiž ryze české megabitvy. Lepší a kvalitnější čistě českou bitvu bychom zřejmě hledali extrémně složitě. Klobouk dolů. Máme se na co těšit.
- Oktagon v neděli večer oznámil další velkolepou bitvu
- Bývalý šampion a legenda v jedné osobě změří síly s vycházející hvězdou
- Jeden bojovník patří do nejlepší světové padesátky, druhému náleží 65. pozice
Oktagon ohromil. Kincl se vrací, vyzve ho Humburger
Už delší dobu se spekulovalo o tom, že by Oktagon mohl fanouškům nabídnout velmi atraktivní a zajímavou ryze českou bitvu v rámci střední váhy. A nyní se spekulace potvrdily. Zajímavé však je, že se tedy Patrik Kincl ani Dominik Humburger možná nepředstaví na jubilejním turnaji s číslem 100 v pražské O2 areně na konci roku.
Právě tyto dvě hvězdy se totiž postaví do klece proti sobě o něco dříve, konkrétně 17. října na turnaji OKTAGON 95 v Karlových Varech. Zejména s Kinclem se do O2 areny počítalo, nicméně aby se tam vůbec mohl představit, třeba i v titulové bitvě, bude muset zvládnout zápas s Humburgerem, ideálně pak bez zranění.
Legenda změří síly s vycházející hvězdou
Jak Kincl, tak Humburger nyní patří mezi to nejlepší, co české MMA nabízí. Jasně o tom vypovídá i světový žebříček. Vždyť Patrik, bývalý šampion střední váhy Oktagonu, který navíc svůj pás třikrát obhájil, aktuálně drží 50. místo, přičemž ještě v roce 2024 byl na skvělé 34. příčce.
Humburger je na tom jen o pár míst hůř, když mu náleží 65. místo. Zatímco u Inspektora se ale mluví o tom, že má ve svých 37 letech to nejlepší za sebou, respektive už jej nečeká slibná budoucnost například v UFC, tak Hambáč má teprve 30 let, má mnohem méně zkušeností a vrchol by měl mít teprve před sebou.
Za zmínku stojí, že Kincl už v kariéře absolvoval 42 profesionálních zápasů s bilancí 30-12. Na kontě má 13 výher na KO/TKO a 8 submisí. To Humburger drží skóre 12-3 a hned 9 duelů vyhrál na KO/TKO. Jeho devízou je, že nikdy nepadl před limitem.
Kincl i Humburger jsou na vítězné vlně
Není to tak dávno, co Patrik Kincl přemýšlel o konci kariéry poté, co prohrál s Kerimem Engizekem a Makhmudem Muradovem. Otevřeně mluvil o svém vyhoření a o tom, jak už v sobě nemá tu chuť. Jenomže ji v sobě zase objevil a potvrdil to v posledních dvou zápasech. Postupně přejel Roberta Pukače a Hojata Khajevanda.
To Dominik Humburger je na scéně stále poměrně novým objevem. Ještě před dvěma lety jej mnoho fanoušků navzdory štaci v KSW neznalo. Jeho hvězda vyletěla až v Oktagonu, konkrétně v pyramidě Tipsport Gamechangeru, kde ho v památné semifinálové bitvě zastavil až tehdejší šampion Kerim Engizek.
Po porážce s Engizekem každopádně rodák ze severu Čech zvládl zápas se Zebaztianem Kadestamem, někdejším přemožitelem Roberta Soldiče, který porazil v bitvě o titul KSW právě Kincla. A zajímavé je i to, že Humburger rozhodně zvládl duel s Engizekem lépe než Kincl.
Můžeme se těšit na duel dvou odlišných stylů. Zatímco Inspektor je precizní taktik s fenomenální technikou a vysokým fight IQ, Hambáč je zkrátka rváč, který necouvá, nebojí se rány a přehnaně netaktizuje. O zábavu bude postaráno.
