Spojte se s námi


Ostatní

Velikonoční European Tour pro světovou jedničku, šipkaři se nyní vrátí mimo pódia

Profesionální šipky mají za sebou další velmi intenzivní víkend. Netradičně od soboty do pondělí se odehrál čtvrtý podnik série European Tour, který hostil německý Mnichov. Titul si odnesl Michael Smith z Anglie, který ve finále porazil krajana Nathana Aspinalla 8:5. Nejen na světovou jedničku čekají příští týden turnaje Players Championship, které nejsou vysílány televizemi.

Publikováno

dne

Profesionální šipky mají za sebou další velmi intenzivní víkend. Netradičně od soboty do pondělí se odehrál čtvrtý podnik série European Tour, který hostil německý Mnichov. Titul si odnesl Michael Smith z Anglie, který ve finále porazil krajana Nathana Aspinalla 8:5. Nejen na světovou jedničku čekají příští týden turnaje Players Championship, které nejsou vysílány televizemi.

První kolo – sobota

První kolo začalo netradičně až v sobotu. Naopak tradičně se potkalo třicet dva nenasazených hráčů, kteří bojovali o možnost vyzvat šestnáctku nejlepších ze žebříčku European Tour. I tak se ale v Mnichově diváci mohli těšit na velká šipková jména.

Mezi ně patřil rozhodně Raymond van Barneveld. Pětinásobný mistr světa se postavil Angličanovi Ianu Whiteovi. Těžký duel zvládl Nizozemec až v závěrečné hře a postoupil po výsledku 6:5.

Představil se také Andrew Gilding, vítěz nedávného UK Open. Jeho zápas byl o poznání jednoznačnější, Tytus Kanik z Polska totiž proti Angličanovi získal pouze jeden leg a prohrál 1:6.

Nečekaně hned v úvodním zápase skončili Severní Ir Daryl Gurney, se kterým si poradil Skot Cameron Menzies, nebo Australan Simon Whitlock, který v souboji legend nestačil na anglického šipkaře Stevea Beatona.

Neděle – druhé kolo

Posledních třicet dva hráčů odstartovalo program druhého kola v neděli odpoledne. V tažení turnajem pokračoval Gilding, který opět povolil soupeři jedinou hru. Tentokrát byl ale jeho protivníkem před turnajem sedmý hráč světa Jonny Clayton, a tak byla Angličanova výhra o to překvapivější.

Po svém prvním zápase se poroučeli další tři šipkaři z první světové desítky. Šokující vítězství 6:1 si připsal Lee Evans z Anglie nad Skotem Peterem Wrightem, kterému patří druhá příčka na žebříčku.

Skončili i světová pětka, Angličan Rob Cross a desítka, Belgičan Dimitri Van den Bergh. Na mále měl i aktuální muž číslo jedna. Michael Smith musel v anglickém derby sledovat šipky na vítězství v podání Adama Warnera, nakonec se ale zachránil a po výhře 6:5 se radoval z postupu do závěrečného dne. Druhé kolo znamenalo konečnou pro poslední tři domácí šipkaře.

Pondělí – osmifinále a finálové boje

Velikonoční pondělí odstartoval atraktivní duel Michaela Smitha a Gerwyna Price. Anglicko-velšský duel a souboj světové jedničky a čtyřky ovládl první jmenovaný, a to jasně, 6:2 na legy. Spolu se Smithem postoupili ještě tři Angličané, Joe Cullen, Luke Humphries a výše zmiňovaný Gilding.

Senzací turnaje se bezpochyby stal mladý Ir Keane Barry. Až 42. hráč světa využil příznivého osmifinálového losu a přehrál Nizozemce Berryho van Peera 6:5 na hry. Poslední osmičku doplnili van Peerův krajan Danny Noppert a Australan Damon Heta.

Právě tito dva na sebe narazili ve čtvrtfinále. Hráč z jižní polokoule si rychle vypracoval náskok 3:0 a vedení už nepustil. Po výhře 6:3 se mohl těšit na souboj o finále. Mírné překvapení připravil fanouškům Cullen, který v anglickém derby porazil nasazenou jedničku Humphriese a také se stal semifinalistou.

Mezi posledními čtyřmi je doplnili Smith a Aspinall, kteří se následně potkali i ve finále. Poslední zápas turnaje zvládl lépe aktuálně nejlepší šipkař mezi profesionály a po výhře 8:5 mohl oslavit šestý titul z European Tour v kariéře.

Zdroj: Livesport, PDC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.