Spojte se s námi


Ostatní

Velcí favorité Eura 2017 Portugalci vyzvou v prvním zápase Srbsko

Publikováno

dne

Jedni z hlavních favoritů turnaje a finalista z posledního Eura U21 odstartuje tento šampionát proti Srbsku. Portugalsko prošlo svojí skupinu hladce a neporaženi tak postoupili z prvního místa. Týmu trenéra Ruie Jorgeho se dařilo v kvalifikaci především střelecky, pouze Německo (35) nastřílelo více gólů, než Portugalci (34).

Portugalskému národnímu výběru se navíc povedla i příprava na Euro 2017, kdy se jim podařilo vyhrát oba letošní zápasy, když porazili 3-1 Norsko a poté i Německo, které jediným gólem sestřelil Bruno Fernandes.

To Srbsko mělo o něco kostrbatější cestu na šampionát v Polsku. Ve skupině skončili druzí, pouhý bod za Itálií a tak si museli svůj postup vybojovat proti Norsku, které v prvním zápase porazili 2-0 a jelikož odvetu prohráli pouze 1-0, mohli se radovat z postupu.

Trenér Nenad Lalatović ovšem nemá tak kvalitní tým, jako jejich první soupeř Portugalsko a jeho hráči budou muset předvést výkon za hranicí svých možností, jestliže se chtějí zúčastnit vyřazovacích bojů. Tato skupina, kde jsou ještě Španělé a Makedonci bude velmi těžká pro všechny týmy.

A post shared by Portugal (@portugal) on

STATISTIKY

  • Portugalsko neprohrálo od finále Eura U21 2015, kdy je porazilo na penalty Švédsko.
  • V 5 z posledních 6 zápasů Portugalska vstřelily oba týmy alespoň jeden gól.
  • Srbsko prohrálo 2 ze 3 posledních zápasů.

Trenér Srbska Nenad Lalatović na konferenci. Zdroj: U21poland.com Trenér Srbska Nenad Lalatović na tiskové konferenci. Zdroj: U21poland.com

PREDICTION

Portugalsko má na turnaji velmi silný tým a jsou jedni z hlavních aspirantů na vítězství v Polsku, proto jsou velkými favority i proti Srbsku. Několik klíčových hráčů současného týmu bylo přítomno na Euru 2015, kde se Portugalsko probojovalo až do finále. Tyto zkušenosti by se jim v Polsku určitě mohli hodit.

Nedá se říct, že by Srbové nedokázali držet krok s top týmy, ovšem k týmům jako je Portugalsko či Španělsko jim zkrátka něco chybí a tak vidím kurz na výhru Portugalska, který se pohybuje okolo 1.75 za výhodný.

Portugalci prohráli za dva poslední roky pouze jednou a to ještě na penalty, navíc se jim povedla i letošní příprava na tento šampionát a vzhledem k vysoké kvalitě hráčů, především tedy v záloze, očekávám jejich dominanci i proti Srbům.

Reklama

Hokej

Sestry Fruhvirtovy jsou součástí žebříčku Forbes 30 pod 30! Ze sportovců nechybí ani Jiříček či Kellnerová

Jako již každý rok vydává prestižní magazín Forbes žebříček 30 pod 30. V něm se nachází mladí talentovaní lidé, které září ve svém oboru. Do českého žebříčku se tentokrát dostali i čtyři nadějní sportovci.

Publikováno

dne

Jako již každý rok vydává prestižní magazín Forbes žebříček 30 pod 30. V něm se nachází mladí talentovaní lidé, které září ve svém oboru. Do českého žebříčku se tentokrát dostali i čtyři nadějní sportovci.

„Jsou mladí, schopní a úspěšní. A vy byste je měli znát. Představujeme desátý ročník výběru mimořádných českých talentů ze světa byznysu, startupů, vědy, sportu i umění, které vás dokážou inspirovat, ať je vám, kolik chce,“ uvedl svůj žebříček Forbes.

V něm můžeme najít mnoho talentovaných lidí ze všemožných oborů, ať se jedná o herce a zpěváka Adama Mišíka, režiséra a podnikatele Jana Stracha či onkologa Martina Paličku.

Najdeme v něm ale i talentované sportovce, které Forbes v uplynulém roce nejvíce zaujali. Konkrétně jsou čtyři, přičemž nechybí ani tenisové sestry.

Sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová je aktuálně 52. nejlepší tenistkou světa dle žebříčku WTA, v uplynulém roce získala na tomto poli svůj první titul. Zářila i na lednovém Australian Open.

Její patnáctiletá sestra Brenda Fruhvirtová má za sebou taktéž vynikající rok, jako jedna z nejmladších tenistek se probojovala do hlavní soutěže Australian Open, probojovala se dokonce na krásné 133. místo v žebříčku WTA.

V žebříčku Forbes je i další náctiletý sportovec, konkrétně David Jiříček. Devatenáctiletý hokejista byl šestý v draftu do NHL, kde si již odbyl premiéru, s reprezentací má bronz z MS a s juniorkou dokonce stříbro.

Poslední sportovkyní je Anna Kellnerová, šestadvacetiletá parkurová jezdkyně, která s klisnou Catch Me If You Can bojuje o titul z Longines Global Champions League.

Zdroj: Forbes

Pokračovat ve čtení

Ostatní

Český skok by si měl uvědomit, že už dávno není tam, kde byl! Co by se podle Sakaly mělo změnit, aby se ČR vrátila mezi elitu?

Filip Sakala se v našem podcastu Ruik Talk nedávno rozpovídal o aktuální situaci v českém skoku na lyžích. Bývalý reprezentant jasně řekl, že by si měl český skok uvědomit, že už dávno není tam kde byl. A podle toho je zapotřebí zavést určité změny.

Publikováno

dne

Filip Sakala se v našem podcastu Ruik Talk nedávno rozpovídal o aktuální situaci v českém skoku na lyžích. Bývalý reprezentant jasně řekl, že by si měl český skok uvědomit, že už dávno není tam kde byl. A podle toho je zapotřebí zavést určité změny.

Není žádným tajemstvím, že český skok momentálně zažívá veliký úpadek. Nejen, že čeští skokané na Světovém poháru nezáří a už dávno se nenacházejí mezi světovou špičkou, Česká republika má zcela objektivně řečeno problémy sama se sebou.

A právě na toto téma se v našem nedávném Ruik Talku velice upřímně rozpovídal dnes již bývalý skokan Filip Sakala. Ten totiž před několika dny ukončil svou aktivní kariéru, o čemž ostatně hovořil už před turnajem v Kulmu.

„Podíval bych se na to asi ze dvou perspektiv. Jedna věc je osobní rovina, v rámci které nemám problém s jediným člověkem. Ale pokud se bavíme o nějaké profesní stránce věci, tak jsem se bohužel za ty čtyři roky setkal spíše s nekompetentností, když to řeknu fakt tvrdě,“ přiznává Sakala v našem Ruik Talku.

„Myslím si, že ta rozhodnutí, která někteří lidé udělali, tak nebyly úplně správné a nejednoho skokana to stálo kariéru. Já si myslím, že jsem člověk, se kterým se dá spolupracovat, ale troufnu si říct, že na jaře dojde k menším změnám,“ má jasno rodák z Krnova.

Sakala dalším z řady skokanů

Co se týče ukončení kariéry, Sakala není jediným skokanem, který se v posledním roce rozhodl úplně skončit. Stejný „osud“ potkal také juniorského mistra Viktora Poláška.

Jak tedy bývalý český reprezentant odpověděl na otázku, zda kvůli aktuální situaci v českém skoku ukončí kariéru největší české naděje?

„Taky. Těch kluků bylo víc, ať už se jednalo o Tomáše Vančuru nebo Česťu Kožíška. Když se podívám, kolik jsme měli skokanů na olympiádě v Pchjongčchangu nebo i rok předtím a kolik jich máme teď… tak to asi vidí každý.

Některé ty neúspěchy, respektive sezóny, které se nevydařily, tak mají i co dělat s tím, že my momentálně nemáme mezičlánky mezi juniorskou kategorií a mnou a Koudym (Roman Koudelka – pozn. red.). Jde o to, že na Kontinentální pohár už moc není koho posílat,“ vysvětluje tvrdou pravdu.

Podle Sakaly je třeba vyložit karty na stůl, lidé ve svazu si musejí říct a stanovit jasný cíl, jaké jsou možnosti a lépe to zorganizovat tak, aby měla ČR funkční strukturu.

Rovněž tvrdí, že je nesmysl měnit trenéry tak často, jako tomu je v posledních letech. Už před nedávnou dobou totiž svaz oznámil ukončení spolupráce s Vasjou Bajcem. Ten během svého prvního působení u české reprezentace v letech 2004 až 2006 dovedl mužskou reprezentaci k medailovým úspěchům.

V roce 2021 se poté k českému národnímu týmu vrátil, aktuální sezónu ovšem u reprezentace ČR nedokončí.

„To je z mé strany nesmysl (neustále měnit trenéry). Mně je 26 let a za mou kariéru mě vedlo dvacet trenérů, za poslední čtyři roky se jich vystřídalo šest. Já věřím tomu, že ti lidi se snaží, ale za snahu ještě nikdo žádný výsledek neudělal,“ popisuje Sakala své zkušenosti.

Co dál? Jaké změny by podle něj měly přijít?

„Netroufám si říct, ale podle mě by se měla sjednotit nějaká metodika a hlavně trenéři v České republice by měli být více v kontaktu s tím světem, protože se skoky za posledních 5, 6 až 7 let strašně změnily,“ uvědomuje si.

„Já bych se vydal tou cestou, že český skok by si měl uvědomit, že už dávno není tam, kde byl, že ta cesta zpátky může trvat v horizontu dalších pěti, deseti let a měli bychom více sledovat nové trendy, vnímat svět a učit se,“ uzavřel.

Zdroje: Czech-ski, Ruik Talk

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Z faulování Viníciuse se mezi obránci stává fenomén. Takto mu znepříjemňoval život obránce Maffeo

Vinícius Jr. to v současné chvíli nemá na hřišti jednoduché. Stal se nejvíce faulovaným fotbalistou španělské ligy a především na něho se zaměřují obránci soupeřících klubů. Naposledy mu pořádně znepříjemňoval život obránce Maffeo.

Publikováno

dne

Vinícius Jr. to v současné chvíli nemá na hřišti jednoduché. Stal se nejvíce faulovaným fotbalistou španělské ligy a především na něho se zaměřují obránci soupeřících klubů. Naposledy mu pořádně znepříjemňoval život obránce Maffeo.

Na nedělení utkání, které Real Madrid odehrál s Mallorcou, budou chtít svěřenci Carla Ancelottiho co nejdříve zapomenout. Bílý balet prohrál 1:0 po vlastní brance. Asensio navíc neproměnil penaltu a ještě před utkáním se rozrostl seznam zraněných hráčů o brankaře Courtoise.

Několik šrámů si z utkání odnese i Vinícius Jr., který byl v utkání faulován desetkrát, což pouze potvrzuje statistiky aktuální sezóny. Mladý Brazilec je nejvíce faulovaným fotbalistou španělské ligy od dob Neymara.

Drtivá většina útoků Realu Madrid se vede právě po levé straně. Není tak divu, že se bránicí fotbalisté co nejvíce zaměřují na vyvedení Viníciuse z míry. V aktuálním ročníku jsou na jeho osobu v průměru přesně 4 fauly, což je jeho dvojnásobek z minulé sezóny.

Bránicí fotbalisté zkrátka moc dobře vědí, že rozhodit a co nejvíce rozladit jednoho z nejvyužívanějších hráčů je cesta, jak v utkání uspět.

Celé už to však působí, jako by byl před každým utkáním vypsán hon na samotného fotbalistu a hráči se předhání v tom, kdo ho zfauluje víckrát.

Utkání na Mallorce

Obránci Antonio Raillo a Pablo Maffeo nemluvili o Brazilci v poslední době zrovna pozitivně a celé utkání se snažili mu dělat ze života peklo.

První jmenovaný se během druhé půle pokusit donutit Viníciuse, aby políbil znak soupeřova klubu.

Maffeo pro změnu dělal plačící gesta přímo před hráčem. Poté, co Asensio neproměnil penaltu, se Maffeo obrátil přímo na Brazilce a začal se vášnivě radovat.

Ancelotti brání svého svěřence

Svého fotbalisty se samozřejmě zastal trenér mužstva Carlo Ancelotti, který na tiskové konferenci uvedl prohlásil:

Rozhodčí zapomněl trestat opakované fauly. Měla by se udělit žlutá karta, když se fauly opakují a opakují. Nakonec jsme my v poločase dostali dvě žluté karty a soupeř nula. Ne vše, co se stane, je chyba Viníciuse.

Jediná věc, kterou chce, je hrát fotbal. Ale soupeř ho stále jen provokuje a tlačí a něj. Mělo by se zaměřit a podívat se na to, co se mu dnes dělo.“

Zdroj: Twitter

Pokračovat ve čtení

Oblíbené