Spojte se s námi


Ostatní

Velcí favorité Eura 2017 Portugalci vyzvou v prvním zápase Srbsko

Publikováno

dne

Jedni z hlavních favoritů turnaje a finalista z posledního Eura U21 odstartuje tento šampionát proti Srbsku. Portugalsko prošlo svojí skupinu hladce a neporaženi tak postoupili z prvního místa. Týmu trenéra Ruie Jorgeho se dařilo v kvalifikaci především střelecky, pouze Německo (35) nastřílelo více gólů, než Portugalci (34).

Portugalskému národnímu výběru se navíc povedla i příprava na Euro 2017, kdy se jim podařilo vyhrát oba letošní zápasy, když porazili 3-1 Norsko a poté i Německo, které jediným gólem sestřelil Bruno Fernandes.

To Srbsko mělo o něco kostrbatější cestu na šampionát v Polsku. Ve skupině skončili druzí, pouhý bod za Itálií a tak si museli svůj postup vybojovat proti Norsku, které v prvním zápase porazili 2-0 a jelikož odvetu prohráli pouze 1-0, mohli se radovat z postupu.

Trenér Nenad Lalatović ovšem nemá tak kvalitní tým, jako jejich první soupeř Portugalsko a jeho hráči budou muset předvést výkon za hranicí svých možností, jestliže se chtějí zúčastnit vyřazovacích bojů. Tato skupina, kde jsou ještě Španělé a Makedonci bude velmi těžká pro všechny týmy.

STATISTIKY

  • Portugalsko neprohrálo od finále Eura U21 2015, kdy je porazilo na penalty Švédsko.
  • V 5 z posledních 6 zápasů Portugalska vstřelily oba týmy alespoň jeden gól.
  • Srbsko prohrálo 2 ze 3 posledních zápasů.

PREDICTION

Portugalsko má na turnaji velmi silný tým a jsou jedni z hlavních aspirantů na vítězství v Polsku, proto jsou velkými favority i proti Srbsku. Několik klíčových hráčů současného týmu bylo přítomno na Euru 2015, kde se Portugalsko probojovalo až do finále. Tyto zkušenosti by se jim v Polsku určitě mohli hodit.

Nedá se říct, že by Srbové nedokázali držet krok s top týmy, ovšem k týmům jako je Portugalsko či Španělsko jim zkrátka něco chybí a tak vidím kurz na výhru Portugalska, který se pohybuje okolo 1.75 za výhodný.

Portugalci prohráli za dva poslední roky pouze jednou a to ještě na penalty, navíc se jim povedla i letošní příprava na tento šampionát a vzhledem k vysoké kvalitě hráčů, především tedy v záloze, očekávám jejich dominanci i proti Srbům.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.