Spojte se s námi


Motorsport

VC Portugalska ve znamení parádních bitev a několika pádů: Do cíle závodu nedojelo hned 7 jezdců!

Skvělý závod v Portugalsku přinesl naprosto parádní podívanou. K vidění byly vskutku nádherné, leč tvrdé souboje o stupně vítězů a další pozice. Velká cena Portugalska ale přinesla i několik havárií, jaké výsledky tedy nedělní závod přinesl?

Publikováno

dne

Skvělý závod v Portugalsku přinesl naprosto parádní podívanou. K vidění byly vskutku nádherné, leč tvrdé souboje o stupně vítězů a další pozice. Velká cena Portugalska ale přinesla i několik havárií, jaké výsledky tedy nedělní závod přinesl?

Do Velké ceny Portugalska nemohl zasáhnout Raúl Fernández, jenž ve warm upu najel na mokrý flek na trati, čímž mu doslova ujela zadní guma a v důsledku ošklivého pádu a následného zranění neodstartoval do nedělního závodu.

Divokou kartu nicméně obdržel Lorenzo Savadori na motocyklu Aprilie. Kromě Fernándeze spadl také Francesco Bagnaia, jenž utrpěl v kvalifikaci taktéž ošklivý pád. K žádnému vážnějšímu zranění ovšem naštěstí nedošlo a italský závodník tak do Velké ceny Portugalska odstartoval ze samotného chvostu startovního pole.

Zarco, Mir, Aleix Espargaro, Miller, Quartararo, Bezzecchi, Alex Márquez, Luca Marini, Marc Márquez a Pol Espargaro – takto tedy vypadala první desítka na startu Velké ceny Portugalska. Nutno podotknout, jak páteční, tak i sobotní dění v Portugalsku výrazně ovlivnil déšť.

Po zhasnutí všech červených světel předvedl naprosto úchvatný start Joan Mir na motocyklu Suzuki. Tímto se okamžitě dostal na první příčku. Výborně také ze svého startovního slotu vyjel Fabio Quartararo, který se dostal na druhé místo za Španěla Mira.

I druhý pilot Suzuki Alex Rins předvedl něco vskutku fantastického. Rins totiž startoval až z třiadvacáté pozice, přičemž už ve druhém kole závodu se dostal do nejlepší desítky. Po třech odjetých kolech si pak vedoucí dvojice Mir – Quartararo najela náskok téměř jedné vteřiny.

V poslední době si úřadující mistr světa stěžoval na maximálku své Yamahy. Nicméně právě skvělá maximální rychlost v začátku čtvrtého kola dostala Quartarara do čela závodu.

Quartararo, Mir, Zarco, Miller, Alex Márquez, Aleix Espargaro, Oliveira, Rins, Pol Espargaro, Marc Márquez – takto vypadalo pořadí nejlepší desítky po pěti odjetých okruzích.

Ze závodu na konci pátého okruhu nicméně odstoupil Jorge Martin, jenž spadl v závěrečném sektoru trati a byl prvním závodníkem, který z Velké ceny Portugalska vypadl.

V sedmém kole pak fanoušci viděli krásný souboj mezi oběma jezdci týmu Honda Respol. Takto se Marc Márquez dostal před svého kolegu Pola Espargara.

V devátém kole pokračoval ve své parádní stíhací jízdě Rins, který na trati překonal Oliveiru i Alexe Márqueze a dostal se už na pozici číslo 6!

V desátém kole pak fanoušci byli svědky dalšího pádu, o který se „postaral“ dosavadní lídr šampionátu Enea Bastianini. Tomu uklouzlo přední kolo do zatáčky číslo 8, načež následný pád už byl nevyhnutelný.

Takaaki Nakagami byl třetím jezdcem, který v závodě ztratil kontrolu nad svým motocyklem a v důsledku kontaktu s Bradem Binderem spadl. Japonský pilot týmu LCR Honda nicméně byl schopen v závodě pokračovat.

Mezitím nasadil vskutku skvělé tempo jezdec Yamahy Quartararo a stále navyšoval svůj náskok na druhého Mira. Francouzský závodník se na konci třináctého kola těšil náskoku v hodnotě 3,5 vteřiny!

Čtyřiadvacetiletý španělský závodník tak nejenže začal ztrácet na lídra závodu Quartarara, ale sveřepě na něj začal dotírat Johann Zarco.

Quartararo, Mir, Zarco, Miller, Aleix Espargaro, Rins, Oliveira, Alex Márquez, Marc Márquez, Pol Espargaro. Takové bylo pořadí Velké ceny Portugalska v patnáctém kole.

Mir o svou druhou příčku definitivně přišel na začátku sedmnáctého kola, když jej překonal Zarco. Tato bitva nicméně výrazně pomohla prvnímu Quartararovi, jehož náskok činil v úvodu osmnáctého okruhu už 5 a půl vteřiny!

Rovněž v důsledku souboje o druhé místo se do této bitvy zapojili i další jezdci. Diváci na tribunách a u televizních obrazovek tak mohli a tak mohli sledovat krásnou bitvu o stupně vítězů. Tu ale přerušila vzájemná kolize Mira a Jacka Millera.

Australan ve službách týmu Ducati si v devatenáctém kole v nájezdu do zatáčky číslo 1 zavřel předek a svým pádem vyřadil i vedle něj jedoucího Rinse. Na druhou příčku se tím pádem dostal Zarco, třetí místo pro Aleixe Espargara.

V okruhu předchozím navíc havaroval v zatáčce číslo 18 Brad Binder a byl tak dalším závodníkem, který odstoupil z Velké ceny Portugalska.

Technické potíže vyřadily ze závodu Fabia Di Giannantonia, konkrétně v jeho předposledním kole. V samotném závěru spadl také Savadori.

Ještě v posledním kole fanoušci sledovali souboj o druhé místo mezi Aleixem Espargarem a Zarcem, pořadí ale zůstalo nezměněno. To ale neplatí o parádním souboji o šesté místo, do kterého se zapojili hned čtyři jezdci.

Vítězně z této bitvy vyšel Marc Márquez, sedmé místo v cíli patří Alexi Márquezovi. Nutno podotknout, v průběhu Velké ceny Portugalska probojovával pořadím vzhůru Ital Bagnaia, načež navzdory jeho startovní pozice dojel na krásném osmém místě.

Devátý proťal cílovou čáru Pol Espargaro, pořadí nejlepší desítky uzavřel Maverick Viňales. Velká cena Portugalska skutečně přinesla mnohé. Ostré a krásné bitvy, pády a v neposlední řadě úctyhodnou stíhací jízdu Rinse, solidní umístění Bagnaii a famózní výkon Quartarara.

Zdroj: MotoGP

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.