Spojte se s námi


Bojové sporty

Václav Sivák bude opět bojovat o titul! Slezsko bude hájit své hradby v Havířově

Slezsko se dočkalo. Organizace Real Fight Arena míří poprvé do Havířova a místní hrdinové se na turnaji RFA 10 utkají se soupeři z celého světa. Večer uzavře šampion ve váze do 66 kg Václav Sivák, kterého čeká první obhajoba.

Publikováno

dne

Slezsko se dočkalo. Organizace Real Fight Arena míří poprvé do Havířova a místní hrdinové se na turnaji RFA 10 utkají se soupeři z celého světa. Večer uzavře šampion ve váze do 66 kg Václav Sivák, kterého čeká první obhajoba.

Titul získal podle pravidel Real Fight na RFA 7 v bláznivé bitvě proti Patriku Záděrovi a brousí si zuby na dalšího vyzyvatele. Kromě Siváka se diváci mohou těšit také na Borise Glezga, Tobiasze Le nebo úspěšnou amatérku, která se poprvé objeví mezi profesionály, Veroniku Zajícovou.

Stejně jako na všech předchozích galavečerech budou i na RFA 10 k vidění zápasy podle pravidel MMA, Real Fight a Real Boxing.

Obhájce titulu krále postojových disciplín

Jméno Václav Sivák je nejen na domácí, ale i světové bojové scéně, skutečným pojmem. Mimořádně talentovaný a technicky zdatný bojovník ve stoje drtí jednoho soupeře za druhým a protivníci s ním v zápasech bojují prakticky jen o přežití.

Přesně to byl případ obou jeho soupeřů, se kterými se utkal v rámci organizace Real Fight Arena. Prvním byl Alexis Laugeois, který prokázal dokonalou odolnost. Rychlostně však na Sivaka vůbec nestačil a jasně mu podlehl na body. Sivákův druhý zápas se do historie RFA zapsal tučným písmem.

Byl to první a zatím jediný titulový zápas v historii organizace. Tomu odpovídal i způsob, jakým duel s Patrikem Záděrou zvedl diváky ze sedadel. Nejblíže konci byl Sivák na začátku 3. kola, kdy vytáhl pekelný pravý highkick na hlavu. Záděra ho zázračně přežil na body, ale historicky prvního šampiona Siváka neohrozil.

Slezsko proti zbytku světa

Jedním z nejrychleji rostoucích gymů v Česku a na Slovensku je Jayman MMA Fighting Systems v Havířově, který suverénně vede náš nejlepší rozhodčí Jakub Müller. Ačkoli žádný z jeho svěřenců zatím nebyl oficiálně oznámen, rozhodně si tuto akci na domácí půdě nebudou chtít nechat ujít.

Na turnaji RFA 10 v Havířově se představí i tváře, které jsme v této organizaci již viděli. Talentovaný Tobiasz Le bude chtít odčinit svou poslední prohru, když v očích mnoha fanoušků první dvě kola Marka Bakhitu přehrál, ale bodující rozhodčí viděli jeho prohru.

Boris Glezgo má v RFA rovněž vyrovnanou bilanci a bude se snažit opět vrátit na vítěznou vlnu. Svůj debut mezi profesionály si odbude také Veronika Zajícová, která žije v irském Dublinu. Pod vedením světoznámého trenéra Johna Cavanagha dělá mílové pokroky a od svého debutu mezi profesionálkami si slibuje jen dominantní vítězství. Zda se jí to podaří, se dozvíme 13. května na turnaji RFA 10.

Zdroj: Tisková zpráva RFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.