Reprezentace

V Rusku napadli novináře, jenž psal o nekalých praktikách trenéra reprezentace

Ruského sportovního novináře Vasilije Utkina v úterý napadli na ulici a jeho tvář polili tekutinou, nešlo však o kyselinu. “Jsem přesvědčen, že za útokem stojí trenér ruské fotbalové reprezentace Stanislav Čerčesov,” uvedl Utkin. “Měli mě jen zastrašit, navíc si to nahrávali, což u náhodného napadení nedává smysl,” reagoval novinář.

Kolegové, jsem v téměř naprostém pořádku,” vzkázal Utkin prostřednictvím twitteru a na přiložené fotografii s podobiznou Čerčesova naznačil, koho z objednání útoku on osobně podezřívá.

Utkin se do sporu s reprezentačním koučem dostal poté, co napsal článek, ve kterém uvedl, že trenér zval do národního týmu několik hráčů jen proto, aby zvýšil jejich tržní hodnotu.

Mělo se tak stát na základě dohody s hráčským agentem Alanem Aguzarovom a při případných transferech měl dostávat dohodnutý podíl z prodeje hráčů. Podezření novinář vznesl v případech fotbalistů Alexandra Tašajeva a Konstantina Rausche.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fortuna liga

Ruik Football Talk | #5 Ivan Grégr – Muž, který pískal Maradonu

Pátým hostem show Ruik Football Talk se stal Ivan Grégr, s nímž si budeme povídat o jeho životní cestě fotbalového rozhodčího a představí nám také svůj pohled na nová pravidla a VAR.

Pan Grégr má za sebou řadu odpískaných mezinárodních zápasů, během nichž například řídil utkání s Maradonou a dalšími legendami fotbalové historie.

Odřídil však i mnoho zápasů na domácí scéně, mimo jiné i 18 derby pražských “S”.

Velké poděkování patří pražskému baru Dutch Pub a také našemu hostovi Ivanu Grégrovi.

Seedorf a Kluivert zklamali na lavičce Kamerunu a skončili

Fotbalisty Kamerunu vedla na Africkém poháru národů hvězdná holandská dvojice Clarence Seedorf a asistent Patrick Kluivert. Po osmifinálovém vyřazení s Nigérií ale dostali výpověď. Neúspěch se u obhájců titulu neodpouští, byť oba přitom loni v srpnu podepsali smlouvu do roku 2022.

Kamerun nedokázal v Egyptě obhájit zlaté medaile z roku 2017, když vypadl už v osmifinále. Po prohře 2:3 s Nigérií se – jak je zvykem v těchto končinách – okamžitě ozvali všichni “odborníci”, například kamerunský ministr sportu.

Pro čtyřiatřicetiletého Seedorfa a jeho souputníka Kluiverta tak skončilo další angažmá dalším neúspěchem.

Seedorfovo trenérské CV tak zahrnuje jen krátkodobé štace – na lavičkách AC Milán, Šen-čenu a Deportiva de La Coruña vydržel jen 52 zápasů. S kamerunskou reprezentací odehrál třináct utkání, na africkém šampionátu ji ze čtyř pokusů dovedl k jedinému vítězství.

Český tým do devatenácti let v úvodním zápase Mistrovství Evropy nestačil na favorita z Francie

Od

V prvním utkání fotbalového ME v kategorii U19, který se letos odehrává v Arménském Jerevanu, se výběr českých lvíčat utkal se silnou Francií. Francouzský výběr je velkým favoritem turnaje a tak to vypadalo i na hřišti. Český tým inkasoval koncem úvodního dějství z penalty a ve druhém poločase francouzský výběr potvrdil vítězství dalšími dvěma góly.

zdroj: Facebook ME U19 2019

Úvod zápasu nebyl příliš rozpačitý a hrálo se ve slušném tempu. Francie byla více na balónu, ale Češi si běhání bez míče kompenzovali rychlými přechody do nepříliš funkční francouzské obrany.

Český tým těžil především ze ztrát míče při rozehrávce soupeře. I tak byli Francouzi nebezpečnější a český tým se spíše bránil, ale kohouti si žádnou vyloženou šanci nevytvořili.

Na české straně měl největší šanci prvního poločasu Michal Kohút, který se probíjel francouzskou obranou, ale střelou z hranice velkého vápna svou slabší pravou nohou mířil těsně nad branku.

Na francouzské straně hrozil především Alexis Flips, který se nejprve dostal k odraženému míči a střílel z bezprostřední blízkosti, ale jeho střelu na poslední chvíli zblokoval český obránce Konopásek, a o pár minut později Flips střílel z pravé strany vápna a jeho rána jen těsně minula Kovářovu bránu.

Francouzští mladíci tlačili na český výběr a vše vyústilo až v přímý kop, po kterém ve zdi zahrál rukou Zlatohlávek a rozhodčí ukázal nekompromisně na penaltový puntík. K penaltě se postavil opět Alexis Flips a Kovářovi nedal šanci. Do konce poločasu byla opět v tlaku Francie, ale gól se jim už vstřelit nepodařilo. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:1 pro francouzský tým.

Hned z kraje druhého poločasu využil opět Flips nedůrazu českých hráčů v pokutovém území a potom co se dostal k odraženému míči, který přiletěl z levé strany z kopačky Matama, podruhé prostřelil gólmana Kováře. Gól je ale nakonec uveden jako vlastní, Heidenreich se snažil míči na poslední chvíli zabránit v cestě do sítě, ale to se mu nepodařilo a srazil si ho do vlastní sítě.

Další rána přišla hned po několika minutách, kdy opět po centru Matama, uklízel do české branky neobsazený útočník Abi a zvýšil tak na 0:3. Češi byli v útlumu po dvou rychlých gólech soupeře, který toho využíval a držel se na míči, ale další branka z toho nebyla.

Český výběr se brzy oklepal a také zahrozil. Po delším tlaku do francouzské branky se dostal ke střele Kepl až na hranici malého vápna, ale skvělý gólman Bajič jeho střelu vyrazil na rohový kop, ze kterého následně zahrozil Heidenreich svou hlavičkou a Francii zachraňoval až na brankové čáře Matam.

Francouzi odpověděli tutovou šancí Flipse, který se hnal na brankáře Kováře, ale ten jeho nájezd zneškodnil. V poslední desetiminutovce už se zápas spíše dohrával. Ze závěru utkání vyčnívá jen střela střídajícího Selnera, která minula jen těsně pravou tyč Bajičovi branky.

Český tým tak podlehl favorizovaným Francouzům 0:3 a prozatím mu patří poslední příčka v tabulce, jelikož další dva účastníci skupiny B, Irsko a Norsko, ve vzájemném utkání remizovali 1:1. Další zápas čeká česká lvíčata ve čtvrtek proti Norsku.

Česko – Francie 0:3 (0:1)

Branky: 41. Flips (penalta), 48. Heidenreich (vlastní gól), 52. Abi

Sestavy:

Česko: Kovář – Konopásek, Heidenreich (C), Zima, Fukala – Macháček, Slaměna (57. Kušej) – Kohút (79. Finěk), Solil (46. Selnar), Píchal (57. Kepl) – Zlatohlávek (57. Kaloč).

Francie: Bajič – Kalulu, Badiashile, Solet, Ndicka Matam – Caqueret (C) (67. Gomes) – Ponceau (87. Philiponeau), Picouleau, Flips (79. Ngoumou) – Ndilu (66. Isidor), Abi (79. Begraoui).