Živé výsledky
  • Van
    Van
    HOU
    HOU
  • LAG
    LAG
    SJE
    SJE
  • POR
    POR
    DIE
    DIE
  • KAI
    KAI
    AND
    AND
  • INT
    INT
    CPH
    CPH
  • JAG
    JAG
    TBI
    TBI
  • MJA
    MJA
    RBS
    RBS
  • LRI
    LRI
    LAR
    LAR
  • KLA
    KLA
    RIG
    RIG
  • EGN
    EGN
    LIL
    LIL
  • POZ
    POZ
    THU
    THU
  • CRA
    CRA
    ARA
    ARA
  • NOR
    NOR
    STG
    STG
  • BES
    BES
    ZAL
    ZAL
  • TRA
    TRA
    FER
    FER
  • TRO
    TRO
    BHA
    BHA
  • MID
    MID
    RIJ
    RIJ
  • PAO
    PAO
    BRA
    BRA
  • FAY
    FAY
    HIL
    HIL
  • Vik
    Vik
    BOR
    BOR

V pavouku ženské dvouhry na turnaji v Cincinnati už nezbyla žádná Češka. Vondroušová kvůli zranění přijde i o US Open

V pavouku ženské dvouhry na turnaji v Cincinnati už nezbyla žádná Češka. Vondroušová kvůli zranění přijde i o US Open
Foto: Depositphotos

Cincinnati Open je tradičně hlavní generálkou před blížícím se US Open. Do hlavní soutěže ženské dvouhry na tomto podniku kategorie WTA 1000 nastoupilo pět českých tenistek, ale žádná moc neuspěla. Do osmifinále se v pátek neprobojovala ani Karolína Muchová. Jiná tuzemská elitní hráčka Markéta Vondroušová se z důvodu zranění nezúčastní US Open.

  • Českým singlistkám se v Cincinnati příliš nedařilo
  • Jako poslední měla šanci postoupit do osmifinále Muchová, ale v pátek také prohrála
  • Zraněná Vondroušová se odhlásila z US Open a propadne se světovým pořadím

Jako první ze singlistek z Česka zasáhla do letošního ročníku Karolína Plíšková. Aktuálně 45. hráčka světa odehrála během úterního podvečera, tedy z hlediska středoevropského času, vyrovnaný duel s Viktorijou Tomovovou, o pět příček hůře postavenou. Bulharku vyřadila díky dvěma vítězným tiebreakům.

O dva dny později ovšem turnajová šampionka z roku 2016 vypadla. Nestačila na sedmnáctiletý ruský talent Mirru Andrejevovou, s 24. tenistkou světového žebříčku prohrála poměrně hladce 2:6 a 3:6.

Devatenáctiletá Linda Nosková letos v Ohiu v rámci dvouhry nedosáhla na žádné vítězství. 29. žena singlového pořadí byla v zápase s novozélandskou kvalifikantkou Lulu Sunovou favoritkou, tuto roli však nezvládla. Z utkání s 64. hráčkou hodnocení WTA odešla jako poražená po setech 4:6 a 6:7.

Nezadařilo se ani zlaté medailistce z pařížského olympijského klání smíšených párů Kateřině Siniakové. Světová šestnáctka a nasazená třináctka Anna Kalinská z Ruska o dvacet žebříčkových míst horší soupeřku přehrála díky obratu po sadách 1:6, 6:2 a 6:3.

Třísetové střetnutí v zahajovacím kole nedokázala dotáhnout k výhře rovněž Marie Bouzková, přestože vůči 48. Magdaleně Fręchové má o deset příček navrch. Polská úspěšná účastnice kvalifikace totiž také otočila nepříznivý vývoj a nad svojí vrstevnicí zvítězila 3:6, 6:4 a 6:3.

První sokyní Karolíny Muchové po olympiádě se stala Ukrajinka Dajana Jastremská. V úvodním setu dvouhodinového střetu sousedek z poloviny čtvrté desítky žebříčku WTA vyhrála Češka tiebreak 8:6, následující sadu už jednodušeji 6:2.

Loňská poražená finalistka masters v Cincinnati v pátečním večerním závěrečném utkání druhého kola vyzvala domácí Jessicu Pegulaovou. Proti světové šestce sice v prvním setu nevyužila tři setboly, poté si však koncovku přece jen podmanila. Sadu získala v poměru 7:5.

S blížícím se závěrem následného dějství se oběma tenistkám přestalo dařit držet si svá podání. Američanka ovšem nakonec dosáhla na rozhodující brejk na 6:4. A klíčový třetí set již Pegulaové patřil docela jasně. Muchová v něm dvakrát neodvrátila brejkbol, přičemž ten druhý byl zároveň mečbolem na konečných 6:2 z pohledu soupeřky.

V pátek večer zároveň zastihla český tenis a jeho příznivce další nepříjemná zpráva. Markéta Vondroušová od Wimbledonu neabsolvovala žádný zápas, vynechala i olympijské hry a zranění ji nepustí ani na US Open. Čtvrtfinalistka minulého ročníku newyorského grandslamu kvůli tomu vypadne z nejlepší třicítky žebříčku.

Zdroj: WTA, Livesport

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Walking meme. Bizarní reakce soupeřky Noskové ovládla sociální sítě

Walking meme. Bizarní reakce soupeřky Noskové ovládla sociální sítě

Ukrajinka chtěla ban pro Rusky na WTA. Ruská jednička jí v Cincinnati udělila tvrdou lekci

Ukrajinka chtěla ban pro Rusky na WTA. Ruská jednička jí v Cincinnati udělila tvrdou lekci

Rusko-ukrajinské jiskření pokračuje. Kostyuk vyzve v Cincinnati po sérii pikantních střetů Andreevu

Rusko-ukrajinské jiskření pokračuje. Kostyuk vyzve v Cincinnati po sérii pikantních střetů Andreevu

Bejlek zdolala v Cincinnati dvě české legendy a vyhlíží své nové kariérní maximum i pikantní odvetu

Bejlek zdolala v Cincinnati dvě české legendy a vyhlíží své nové kariérní maximum i pikantní odvetu

Emotivní a peprný výkřik Bejlek v klíčovém momentě finále obletěl sociální sítě

Emotivní a peprný výkřik Bejlek v klíčovém momentě finále obletěl sociální sítě