Spojte se s námi


Ostatní

V Mnichově rozjela Barbora Špotáková svoji hvězdnou kariéru a na stejné místě ji ukončila. Nebo ji uvidíme ještě za dva roky v Paříži?

Mnichov se pro Barboru Špotákovou možná stane magickým místem. Na zdejším olympijském stadionu odstartovala česká oštěpařka před dvaceti lety svoji hvězdnou kariéru. Minulou sobotu 20. srpna zde vybojovala na evropském šampionátu bronzovou medaili a svoji kariéru zároveň ukončila.

Publikováno

dne

Mnichov se pro Barboru Špotákovou možná stane magickým místem. Na zdejším olympijském stadionu odstartovala česká oštěpařka před dvaceti lety svoji hvězdnou kariéru. Minulou sobotu 20. srpna zde vybojovala na evropském šampionátu bronzovou medaili a svoji kariéru zároveň ukončila.

Ještě to ale není jisté. Barbora Špotáková prokázala vysokou výkonnost i ve svých 41 letech a nyní váhá. Říká se, že v nejlepším je třeba skončit, a asi by se nikdo nedivil, kdyby maminka dvou dětí pověsila atletiku na hřebík.

Její vrstevnice, francouzská diskařka Melina Robertová-Michovová, Špotákovou dokonce lákala, aby vydržela až do olympijských her v Paříži, které se konají za dva roky.

Česká veteránka je ovšem na rozpacích, protože tuší, že se nemůže přiblížit výkonům z dob, kdy byla ve vrcholné formě. Špotáková má stále chuť trénovat, ale je realistkou a uvědomuje si, že závodit na světové úrovni už nepůjde.

„Tahle medaile je všech, kteří mě celý život formovali. Děkuji hlavně trenérovi, který to se mnou nemá lehký, protože mám spoustu jiných věcí a starám se o děti. Když mají medaili osmnáctileté a devatenáctileté holky, a taky čtyřicetiletá bába, tak je symbolické,“ svěřila se České televizi po bronzovém závodě v Mnichově Barbora Špotáková.

Dvojnásobná máma se ve svých jednačtyřiceti letech stala nejstarší oštěpařskou medailistkou v historii evropských šampionátů.

Lou Fanánek Hagen udělal ze Špotákové Čtvrtou sestru

Barboru Špotákovou znají i ti, co se o sport zrovna nezajímají. Hlavně kvůli jejímu charizma, má milou povahu a nezkazí žádnou legraci. Několikrát se objevila na pódiu při koncertu její oblíbené kapely Tři sestry. Její frontman Lou Fanánek Hagen pro ni dokonce složil skladbu s názvem Čtvrtá sestra. Lidé si také pamatují akci Celé Česko čte dětem v podání Barbory Špotákové. V hospodě U Pinkasů má Špotáková svůj půllitr.

„O Barče se nedá mluvit negativně. To by v souvislosti s její báječnou povahou ani nešlo. Něco jsme spolu prožily, s ní to bylo vždycky úžasný. Je to persona, která všechny motivovala. Je to ženská do nepohody. Nezkazí žádnou srandu,“ řekla v Deníku na adresu své slavnější kolegyně oštěpařka Jarmila Klimešová-Jurkovičová.

Příští rok se koná mistrovství světa v Budapešti a za další rok je olympiáda v Paříži. Jestli na některé z těchto akcí uvidíme Barboru Špotákovou, to je ve hvězdách. Oštěpařská legenda chce čas na rozmyšlenou.

„Myslím, že bych po těch dvaceti letech mohla mít čas na rozmyšlenou. Třeba půl roku,“ žádá novináře Špotáková.

Zdroj: Deník, Česká televize

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.