V Bulharsku prázdno nebude! Na stadion mohou děti. Jsem sám zvědavý, jak to bude vypadat, řekl Šilhavý

Čeští fotbalisté si ve čtvrtek poradili s Kosovem, když dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání a nyní zakončí kvalifikaci na EURO 2020 utkáním v Bulharsku, kterému budou přihlížet pouze děti.

Utkání v Sofii začíná v 18:00 a kvůli disciplinárnímu trestu za rasistické projevy bulharských fanoušků se zápas odehraje bez nich. Nebude však úplně prázdno! Na stadionu, který pojme na 40 000 lidí, bude podle dostupných informací přítomno několik stovek dětí.

“Nebude to jednoduché, málokdy se to stává. Víceméně je to v přípravných utkáních v zimě nebo v létě, když jste někde v zahraničí. Jsem sám zvědavý, jak to bude vypadat. Pro fotbal to není dobré, fotbal se hraje pro diváky. Hráči ten kontakt s diváky potřebují. Ale musíme se s tím vyrovnat,” reagoval Šilhavý na tiskové konferenci.

A jak vidí dnešní utkání? “Určitě to nebude jednoduché po tom výsledku, kterého jsme dosáhli. Je to poměrně krátká doba, navíc se bude hrát před prázdným stadionem. Postoupili jsme na Euro, ale rozhodně k tomu nechceme přistoupit lehkomyslně. Jakékoliv utkání v reprezentačním dresu je nesmírně důležité. Když nejde o body, jde o prestiž. Věřím, že předvedeme dobrý fotbal s dobrým výsledkem,” dodal kouč.

Tím, že máme jistý postup, se dá očekávat řada změn v základní sestavě, což potvrdil i sám Šilhavý “Sestava nebude stejná jako v Plzni, nějaké změny nastanou. Ale nechci to odhalovat jmenovitě, jestli bude hrát nebo chytat ten nebo ten. Ještě to ani hráči nevědí.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..