Spojte se s námi


Motorsport

Úžasná bitva o vítězství a stupně vítězů nebo bolestivá havárie Johanna Zarca: Kdo ovládl Velkou cenu Španělska?

Královská kubatura MotoGP má za sebou šestý podnik letošní sezóny a podívaná to byla naprosto fantastická! Bolestivou nehodu utrpěl Johann Zarco, o vítězství a stupně vítězů bojovali jezdci až do posledního kola.

Publikováno

dne

Královská kubatura MotoGP má za sebou šestý podnik letošní sezóny a podívaná to byla naprosto fantastická! Bolestivou nehodu utrpěl Johann Zarco, o vítězství a stupně vítězů bojovali jezdci až do posledního kola.

Doslova raketový start předvedli Francesco Bagnaia a Fabio Quartararo, kteří si po startu udrželi své pozice. Naopak o dvě místa se v úvodních kolech propadl Aleix Espargaro. Velmi solidní start zaznamenal také japonský pilot ve službách LCR Hondy Takaaki Nakagami.

Ten vystoupal na čtvrtou pozici, během krátké chvíle o ní však přišel a propadl se na svou původní sedmou startovní příčku.

V prvních kolech také o tři místa přišel Johann Zarco, výtečně do závodu vyjel Brad Binder. Už na konci úvodního kola byli fanoušci svědky prvního pádu, kdy v zatáčce číslo 13 spadli Stefan Bradl a Jorge Martin.

Oba však byli schopni v závodě pokračovat.

Bagnaia, Quartararo, Miller, Marc Márquez, Aleix Espargaro, Mir, Nakagami, Bezzecchi – takto vypadalo pořadí nejlepší osmičky po devíti odjetých kolech.

V průběhu závodu si vedoucí dvojice vypracovala vskutku solidní náskok, konkrétně v hodnotě čtyř a půl vteřin.

V jedenáctém kole utrpěl tuto havárii pilot Pramacu Johann Zarco, po které jednatřicetiletý Francouz nebyl schopen ve Velké ceně Španělska pokračovat.

Ze závodu o kolo později vypadl také Němec Bradl. Ve Velké ceně Španělska tak nepokračoval další jezdec Pramacu, Bradl totiž podruhé spadl v zatáčce číslo 13.

Bagnaia, Quartararo, Miller, Marc Márquez, Aleix Espargaro, Mir, Nakagami, Bezzecchi, Bastianini, Brad Binder – takhle vypadalo pořadí elitní desítky v sedmnáctém kole šestého podniku letošní sezóny.

Fanoušci na tribunách a u televizních obrazovek pak sledovali krásný a sveřepý souboj o třetí místo mezi Millerem a Márquezem. Závodník Ducati však dokázal po dobu několika kol hájit svou třetí příčku.

Zatímco si Bagnaia na čele startovního pole dokázal hlídat svůj náskok v podobě sedmi desetin sekundy na druhého Quartarara, za vedoucí dvojicí se děly věci.

Do boje o stupně vítězů se díky bitvy mezi Millerem a Márquezem připojil i Aleix Espargaro a Joan Mir. Tři kola před koncem této čtveřici vévodil právě Espargaro, který využil Márquezovy chyby ve třinácté zatáčce. Legendární španělský závodník se totiž kolo předtím dostal před Millera tímto skvělým manévrem.

V posledním kole Velké ceny Španělska se druhý Quartararo dotáhl na lídra závodu Bagnaiu, ovšem pilot Ducati už své první místo udržel.

Nádhernou bitvu o třetí místo, a tedy stupně vítězů vyhrál Aleix Espargaro na motocyklu Aprilia, která zapisuje další úspěch a dokazuje velký progres tohoto týmu.

Čtvrtá příčka v cíli patří Márquezovi, pátý dojel Jack Miller a šestý proťal cílovou čáru Mir. Sedmou příčku udržel Nakagami, jenž se svou Hondou podal solidní výkon. Na osmé místo se před Bezzecchiho nakonec dostal Enea Bastianini, elitní desítku uzavírá Brad Binder.

Hrozný závod za sebou má jezdec Suzuki Alex Rins, jenž po skvělých výkonech z předchozích podniků zakončil své působení ve Velké ceně Španělska až na

„Jsem opravdu velmi šťastný, dnes jsem v tom závodě byl mnohem rychlejší než Márquez i Miller, ale nebyl jsem schopen je předjet. Potom jsem si řekl, že musím využít jejich bitvy a chyby a vklínil jsem se do prostoru mezi nimi. Nemůžu uvěřit, že jsem momentálně druhý v šampionátu jezdců,“ řekl Aleix Espargaro v pozávodním rozhovoru.

„Pecco měl famózní start, předvedl parádní výkon. Já zkusil naprosto vše, moje přední pneumatika ale byla strašně horká a měl jsem v ní až příliš velký tlak. Oba dva jsme ale byli neskutečně rychlý a já si dnešní závod užil,“ zhodnotil Quartararo v pozávodním rozhovoru závod v Jerezu.

„Je skvělé, co se nám podařilo s naším motocyklem udělat, navzdory tomu, jak jsme se trápili v úvodu sezónu. Nikdy jsme nepřestali pracovat a dnes jsme předvedli neuvěřitelnou práci. Navzdory mým problémům s ramenem je první místa velkou odměnou a já jsem velmi šťastný,“ reagoval Bagnaia na svůj výkon také bezprostředně po závodě.

Zdroj: MotoGP

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.