Spojte se s námi


Bowling

Úspěšná obhajoba. Bowlingový šampionát juniorských dvojic rozhodla až poslední hra

Nabitý bowlingový víkend odstartoval dalším národním šampionátem, tentokrát v kategorii juniorských dvojic. V Olomouci se sešlo 27 párů včetně obhájců titulu Václava Kordulíka a Ondřeje Prekopa. Ti si poradili s konkurencí i v roce 2022 a v hanácké metropoli získali zlato.

Publikováno

dne

Nabitý bowlingový víkend odstartoval dalším národním šampionátem, tentokrát v kategorii juniorských dvojic. V Olomouci se sešlo 27 párů včetně obhájců titulu Václava Kordulíka a Ondřeje Prekopa. Ti si poradili s konkurencí i v roce 2022 a v hanácké metropoli získali zlato.

Sobotní den byl rozdělen na tři bloky, dva kvalifikační a jeden finálový. Celý den se hrálo tzv. Baker systémem, tedy, že se hráči střídali po každém framu (kole ve hře – pozn. red.). V kvalifikaci odehráli bowleři celkem deset her.

Do finálové fáze postupovala šestnáctka nejlepších, která následně sehrála čtyři hry od nuly. Drobným překvapením bylo vypadnutí sester Annabel a Viktorie Brokešových, které jsou součástí širšího výběru juniorské reprezentace.

Z prvního místa postupovali do finále Matyáš Mňačko a David Mojka. Pražská dvojice ale po boji posledních šestnácti zůstala relativně daleko za medailemi. Skvěle zahájil finálový sprint moravský pár Timon Havelka, Jakub Hasoň, který po dvou hrách držel první místo a směřoval k velkému překvapení.

Hlavní favoriti ale byli na dostřel. Ve třetí hře se lámal pomyslný chléb letošního mistrovství. Jako jediní se přes 200 bodů dostali Jaroslav Zapletal a Jakub Sedláček. Mladí bowleři náhozem 224 poskočili na průběžné čelo a měli na dosah zlaté medaile.

Poslední hra přinesla strhující bitvu párů Prekop/Kordulík a Zapletal/Sedláček. Obě dua zahrála svou nejlepší hru finále, lepší ale byli první jmenovaní. Pardubicko-chomutovský pár zahrál fantastických 256 bodů a své soupeře porazil o čtrnáct bodů.

„Mít zase zlatku kolem krku je krásnej pocit,“ komentoval obhajobu titulu Kordulík. „Řekli jsme si, že do toho musíme dát všechno, co jsem si sem přivezli,“ doplňoval Prekop situaci před poslední hrou.

Víkend pokračuje pátým turnajem série Prestige, který hostí pražské centrum na Zličíně. Je jasné, že turnaj pozná druhého vítěze v sezoně, jelikož vítěz předchozích čtyř turnajů Lukáš Jelínek reprezentuje Česko na Světovém poháru v Austrálii.

Turnaj bude opět možné sledovat na YouTube kanále České bowlingové asociace, která nabídne kompletní nedělní program.

Zdroj: Česká bowlingová asociace

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.