Reklama

Úspěch slaví i rychlostní kanoistika, Dostál se Šloufem vybojovali bronz!

Česká republika získává již 9. medaili na LOH v Tokiu. Zasloužili se o ní čeští deblkajakáři – Josef Dostál a Radek Šlouf. Ti v napínavém finále kategorie K2 na 1000 metrů dojeli na skvělém 3. místě. Olympijskými šampiony jsou Australané, stříbro berou Němci.

Do finále se Češi museli nejprve probojovat přes náročný postupový klíč. V rozjížďkách obsadili 2. příčku a tímto výsledkem si vysloužili přímý postup do semifinále. Mohli tak pošetřit síly na klíčové bitvy o medaile.

V semifinále to měli daleko náročnější, do finále mohli postoupit jen čtyři nejlepší. Suverénní Australané tuto jízdu jasně ovládli. O zbylá postupová místa si to rozdali další čtyři lodě.

Češi se dlouho prali o 4. místo a s jejich finálovou účasti to vypadalo nadějně. Jejich soupeři nakonec odpadli a Dostál se Šloufem si ze 4. místa zajistili postup do finále.

Česká posádka zajela v semifinále až pátý nejlepší čas a tak měla ve finále nevýhodnou první dráhu. To však našim kanoistům vůbec nevadilo. Češi měli výborný start a měli reálnou šanci na zisk bronzové medaile.

Po 500 metrech dokonce ještě přidali a dotírali na vedoucí posádky. Češi nakonec dojeli těsně třetí a senzačně získali bronzovou medaili! V těsném finiši vyhrála australská posádka před tou německou.

Česká výprava tak dosáhla na devátý cenný kov. Pro Dostála je to již čtvrtá olympijská medaile, nechal tak zapomenout na finále, kde dojel až pátý. Český kajakář navázal na své stříbro ze singlkajaku z Ria a dva bronzy ze čtyřkajaku z Ria a Londýna. Radek Šlouf dosáhl na svou první olympijskou medaili při své premiéře.

Výsledky K2 1000m:

1. Van der Westhuyzen, Green (Austr.) 3:15,280, 2. Hoff, Schopf (Něm.) -0,304, 3. Dostál, Šlouf (ČR) -0,826, 4. Nádas, Kopasz (Maď.) -1,255, 5. Brown, Imrie (N. Zél.) -1,987, 6. Cubelos, Peňa (Šp.) -2,047, 7. Borykaj, Jurenja (Běl.) -2,489, 8. Wang Cchung-kchang, Pu Tching-kchaj (Čína) -4,332

Zdroj: Idnes, LOH 2020

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené