Spojte se s námi


Bojové sporty

UFC vyhlíží obrovský návrat. Bývalý dominantní šampion chce hlavy, ne tituly. Zápas s ním chce král střední váhy

Ještě poměrně nedávno patřil Israel Adesanya mezi bojovníky, u kterých se zdálo, že je nikdy nikdo neporazí. Byl šampionem UFC, sbíral úspěšné obhajoby. Pak se ale vše změnilo. Prohrál dva ze tří posledních zápasů a dal si pauzu. Řekl, že jej v kleci dlouho neuvidíme. Jak se ale zdá, čas jeho návratu se blíží.

Publikováno

dne

Ještě poměrně nedávno patřil Israel Adesanya mezi bojovníky, u kterých se zdálo, že je nikdy nikdo neporazí. Byl šampionem UFC, sbíral úspěšné obhajoby. Pak se ale vše změnilo. Prohrál dva ze tří posledních zápasů a dal si pauzu. Řekl, že jej v kleci dlouho neuvidíme. Jak se ale zdá, čas jeho návratu se blíží.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Na kontě má pět titulových obhajob, od roku 2019 nebyl ani jeden zápas netitulový. Pokusil se stát dvojnásobným šampionem, nicméně neúspěšně. Israel Adesanya přesto patří mezi nejlepší bojovníky v historii UFC, dokázal toho mnoho.

Dokonce byl jedním z nejaktivnějších šampionů. Bral jeden zápas za druhým. Až do titulového zápasu s Janem Blachowiczem v polotěžké váze byl v kariéře neporažen. Po návratu do své divize se sice na vítěznou vlnu vrátil, jenomže jej zastavil dnes již MMA světu známý Alex Pereira.

Pereira je králem polotěžké váhy, klidně by ale mohl bojovat i v těžké. Porazil například Jiřího Procházku. Nicméně první zápas v UFC Adesanya zvládl lépe, jenomže v pátém kole se zranil, což omezilo jeho pohyblivost, a Brazilec jej knokautoval. V odvetě si ale Israel získal svůj pás zpět.

Ne však na dlouho. V září 2023 se utkal se Seanem Stricklandem a třebaže to téměř nikdo nečekal, Izzy prohrál. Proti americkému bojovníkovi se silným životním příběhem si téměř neškrtl. Následně vyhlásil, že jej v kleci dlouho neuvidíme a že si dává pauzu.

Israel Adesanya se vrací na scénu UFC

Netrvalo to ani rok a zdá se, že Israel Adesanya se vrací do akce. Ostatně se není čemu divit. Už 17. srpna se UFC objeví v australském Perthu, z čehož je Izzy nadšený. Pochopitelně by rád bojoval na téměř domácí půdě.

„Byl to rok, skoro rok. Asi jedenáct měsíců bez zápasu. Lidi pořád říkají, že si přejí, abych získal zpět pás, jenomže já už pásy mám. Už je nepotřebuju. Teď si jdu pro hlavy. To je to, co chci. Jsem nadšený, že se vrátím. Vše ale přijde v ten správný čas. Až nastane, bude čas zabíjet,“ cituje jej server MMA Junkie.

Zatím není úplně jasné, kdy se Adesanya představí v kleci. Ani proti komu. Austrálie ale dává smysl. Navíc souboj s ním odsouhlasil podle výše zmíněného serveru šampion střední váhy Dricus Du Plessis, s nímž má Izzy nevyřízené účty kvůli sporům o to, kdo je pravý Afričan.

Nyní se Israel snaží co nejlépe připravit a být odpočatý. Až se vrátí, bude to velké.

Zdroj: MMA Junkie

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.