Spojte se s námi


Bojové sporty

UFC v Paříži se vydařilo na maximum, halou zněla Marseillaisa. O titul si řekli dva bojovníci. Podívejte se na všechna ukončení!

UFC se v sobotu vrátilo do Evropy. Místo Londýna se ovšem vůbec poprvé představilo v Paříži a třebaže se nejednalo o číslovaný turnaj, karta byla už na první pohled atraktivní. Představila se na ní zajímavá jména. Jak UFC v Paříži vypadalo?

Publikováno

dne

UFC se v sobotu vrátilo do Evropy. Místo Londýna se ovšem vůbec poprvé představilo v Paříži a třebaže se nejednalo o číslovaný turnaj, karta byla už na první pohled atraktivní. Představila se na ní zajímavá jména. Jak UFC v Paříži vypadalo?

Prelims

Prelims karta možná nebyla z pohledu jmen z nejatraktivnějších, které kdy UFC dalo na svůj turnaj dohromady, nicméně co se zápasů týče, nuda to nebyla. Ostatně jen dva z šesti duelů skončily „až“ na body a bylo se na co dívat.

Celý galavečer otevřela dívčí válka mezi Stephanie Egger a Ailin Perez. Jen pár vteřin před koncem druhého kola nasadila Egger své argentinské soupeřce škrcení a bylo po všem.

Druhý duel pro jistotu ani do druhého kola nedošel. Khalid Taha vyzval Cristiana Quiňoneze a úspěšný nebyl. Po třech minutách a 15 vteřinách totiž padl na TKO.

Vůbec prvním Francouzem na kartě byl Benois Saint-Denis. A domácí prostředí mu naprosto sedlo. S Brazilcem Gabrielem Mirandou si dělal, co se mu zachtělo. Ten totiž měl co dělat, aby vůbec došel do druhého kola.

Nicméně druhé kolo netrvalo příliš dlouho. Francouzovi v něm stačilo 16 vteřin na to, aby zápas ukončil.

Plný zábavy byl i první zápas, který skončil na body. A opět vyhrál domácí bojovník. Fares Ziam čelil polskému bijci Michalu Figlakovi a třebaže vyhrál, jednoduché to rozhodně neměl.

Totéž se příliš nedalo říct o duelu Johna Makdessiho s Nasratem Haqparastem. Kdovíkolik úderů v zápase nepadlo, zato Haqparast doručil dva úspěšné takedowny, které mu pomohly k výhře na body.

V posledním duelu prelims karty se pak rozhodně nevyplatilo mrkat. Po 19 vteřinách totiž bylo po zápase. Abus Magomedov si hravě poradil s Dustinem Stoltzfusem.

https://twitter.com/UFCFRA/status/1566134562673102849

Hlavní karta

Velmi atraktivní a dramatický úvod

Hned první zápas hlavní karty byl velmi líbivý. Pasáže na zemi sice nebyly kdovíjak aktivní a zajímavé, nicméně většina zápasu probíhala v postoji, kde bylo co sledovat. Charles Jourdain a Nathaniel Wood se ani trochu nešetřili, třebaže o vítězi museli rozhodovat bodoví rozhodčí.

Třebaže šel Jourdain do zápasu jako mírný favorit, Wood si s ním poradil. Jourdain měl jasnou taktiku, chtěl zkrátka Wooda ukončit. Zato Wood byl trpělivý, nikam nespěchal, byl obezřetný a dával si na vše pozor. Díky tomu jej soupeř ničím nepřekvapil a může se radovat z výhry. Drama to však bylo až do konce.

Velké drama nabídl i druhý zápas hlavní karty. William Gomis šel do zápasu coby domácí prospekt a v prvním kole byl velmi nervózní. Postupně se do toho však dostával a začal mít nad Jarnem Errensem navrch. V postoji byl nebezpečný, když se dostal do potíží, vzal zápas na zem. Několik pokusů o takedown navíc dokázal nejen ubránit, ale otočit ve svůj prospěch.

Na konci třetího kola se ovšem dostal Gomis do potíží. Errens totiž nasadil půl minuty před koncem triangle a to velmi dobře. Nicméně Francouz se z obtížné pozice dostal a celá hala jásala. Výhra na body tak byla na světě.

Třetí duel hlavní karty už na body neskončil. Postojářskou bitvu totiž ovládl Roman Kopylov, jenž ve třetím kole ukončil Alessia Di Chirica. Celý zápas měl navrch, byl přesnější a tvrdší. I kdyby soupeře neposlal k zemi, vyhrál by na body. Naprosto zasloužené vítězství.

Velké srdce pak ukázal Joaquin Buckley v zápase s Nassourdinem Imavovem. Ruský bojovník měl velkou výškovou převahu, stejně tak měl výhodu v podobě rozpětí paží a bylo to znát. Nicméně Buckleyho přímočarost, síla i kondice mu dělaly problémy.

Navíc Buckley ukázal obrovské srdce a touhu po vítězství, jenže Imavov byl o něco přesnější. K tomu přidal dva úspěšné takedowny a nebyl daleko od úspěšného utažení rear-naked choku. Vyhrál tedy na body, a to u všech rozhodčích. Buckley ale v žádném případě nezklamal. Naopak. Potvrdil, že jeho zápasy jsou zábavné.

Whittaker si řekl o další titulovou šanci

Souboj dvou bojovníků ze špičky střední váhy sliboval zajímavou podívanou. Jak Robert Whittaker, tak Marvin Vettori za sebou mají titulové zápasy s Israelem Adesanyou, ani jeden na něj nenašel recept. Nyní oba doufají, že titul získá Alex Pereira a v Paříži bojovali o to, kdo by mohl být další titulový vyzyvatel.

První kolo bylo vyrovnané. Whittaker měl pomalejší rozjezd. Druhé kolo už ale bylo jasně v jeho prospěch. Našel správnou vzdálenost, Vettoriho několikrát nachytal a dokázal ním otřást. Pomalu, ale jistě si Whittaker soupeře rozebíral jako hodinář švýcarské hodinky.

A stejný scénář nabídlo i třetí kolo. Působilo to jako hra kočky s myší. Aby Whittaker potvrdil svou dominanci, doručil i úspěšný takedown. Až na první kolo nebylo co řešit. Jednostranná záležitost, což se potvrdilo i u bodových rozhodčích, kteří jako vítěze určili bývalého šampiona Whittakera.

Marseillaisa a parádní těžkotonážní bitva

Bývalý prozatímní šampion a titulový vyzyvatel a Australan na vzestupu. To byl hlavní zápas UFC v Paříži. V hlavní roli byl domácí Ciryl Gane. Toho v prvním kole mohla povzbudit francouzská hymna, kterou zpívala vyprodaná aréna. Nicméně první kolo bylo opatrné.

To druhé už ovšem byla jiná paráda. Zejména jeho druhá polovina, kdy Gane začal být uvolněný a začal bojovat svým typickým stylem. Nicméně Tuivasa jej jednou nachytal a tvrdou ranou jej poslal k zemi. Jenže ze situace, kdy byl blízko konci, se skvěle vyhrabal. Rozjel sérii úderů na Tuivasova žebra a šlo znát, že to bolí.

Ve třetím kole vypadal Gane kondičně mnohem lépe. Poctivě tečkoval Tuivasovo tělo od břicha po obličej s precizní četností a přesností. Bylo evidentní, že zápas nemůže trvat pět kol. A také se tak nestalo, jelikož už ve třetím kole skončil. Francouz Australana rozebral a vyhrál na TKO.

Gane si tak jasně řekl o druhý titulový zápas.

Zdroj: UFC, Twitter

Reklama

Bojové sporty

Turnaj na fotbalovém stadionu má zelenou! Máme dobré důvody pro obě varianty, bude to těžké rozhodování, přiznal Neruda

V poslední době se řeší turnaj Oktagonu na fotbalovém stadionu. Varianty jsou aktuálně dvě a promotér Pavol Neruda zmínil, že u obou má nyní organizace zelenou. Vše tak bude záležet na jejím rozhodnutí.

Publikováno

dne

V poslední době se řeší turnaj Oktagonu na fotbalovém stadionu. Varianty jsou aktuálně dvě a promotér Pavol Neruda zmínil, že u obou má nyní organizace zelenou. Vše tak bude záležet na jejím rozhodnutí.

V létě jsme naposledy byli součástí turnaje na pražské Štvanice, kde se Oktagon představil naposledy. Rozhodl se tento oblíbený turnaj nahradit jiným, avšak zatím nebylo prozrazeno, jakým.

Takřka všechny napadl turnaj na fotbalovém stadionu, přeci jen kam jinam se dá posunout než tímto směrem. To se v podstatě potvrdilo a nyní se řeší pouze otázka, kde to bude.

V České republice je aktuálně jeden, který alespoň z části splňuje podmínky organizace. Je jím pražský Eden, na kterém své zápasy hraje Slavia. Na Slovensku je zase jedinou variantou Bratislava, a to na Tehelném poli.

Předseda představenstva Slavie dělal rozhovor pro nový formát podcastu Kudy běží zajíc a během něj došlo na probírání varianty MMA turnaje v Edenu. Pan Tvrdík poté ve svém příspěvku na sociální síti X (dříve Twitter) píše: „PS: A samozřejmě MMA v letní pauze v Edenu.“

Je tedy hotovo? Nakonec se zdá, že ani ne. Sám Novotný během rozhovoru nastiňoval, že je více nakloněný jiné variantě, avšak v Edenu se prý Oktagon určitě ukáže. Jen by neměl být první a vyhrát by měla Bratislava.

Vše je aktuálně na promotérech, jelikož je ze všech stran aktuálně zájem. Oktagon si tím pádem může vyhodnotit, co se mu vyplatí více a až poté si budeme moci být jistí.

„Máme zelenou. Jak termínově, tak přízní obou stadionů, tedy Edenu v Praze a Tehelném poli v Bratislavě. Jde o podmínky jednotlivých arén, které si dáme před sebe a podle toho se rozhodneme.

Musíme si sami říct, kde to bude lepší udělat z hlediska toho, abychom to dokázali naplnit, a kde je větší potenciál. Pravdou je, že máme dobré důvody pro obě varianty, bude to těžké rozhodování. Každopádně je to tak, že máme z obou stran zelenou. Teď záleží jen na nás,“ řekl pro Sport.cz.

Zdroj: Oktagon MMA, Sport.cz, X

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Vémola má jasno! Kariéru ukončí s Attilou Véghem, na jeho vysněný zápas s Materlou kvůli zranění již nedojde

Karlos Vémola po prohře s Patrikem Kinclem vyhrál na Štvanici a brzy jej čeká titulová bitva s Pavolem Langerem. Pak už má na stole pouze jedno jméno, a tím je Attila Végh. Co udělá, když s ním Slovák nenastoupí na konci roku?

Publikováno

dne

Karlos Vémola po prohře s Patrikem Kinclem vyhrál na Štvanici a brzy jej čeká titulová bitva s Pavolem Langerem. Pak už má na stole pouze jedno jméno, a tím je Attila Végh. Co udělá, když s ním Slovák nenastoupí na konci roku?

Kariéra Karlose Vémoly je u konce. Legenda českého MMA to oznámila po souboji s Patrikem Kinclem s tím, že ji čekají poslední zápasy. Jeden z nich je na programu v říjnové Bratislavě, kde půjde o titul polotěžké váhy s Pavolem Langerem.

Tím dalším je pochopitelně Attila Végh, se kterým plánuje mít poslední zápas kariéry. Ovšem kdy k tomuto souboji dojde? Spekulovalo se o prosincové O2 areně, to ale není příliš pravděpodobné.

Reálnější je až příští léto, kdy bychom se měli dočkat fotbalového stadionu. Zatím stále není jasno na jakém, předseda představenstva Slavie nastínil že by to mělo být v létě v Edenu, reálnější je ale nakonec Bratislava.

A jak sám Vémola nyní přiznal, pokud Attila nebude v prosinci k dispozici, bude si hledat nějakého soupeře, aby nemusel mít delší pauzu a byl stále v zápřahu.

Jaké jsou možnosti ví asi jen on a promotéři, jisté je ale to, že se nebude jednat o Michala Materlu, který je na delší dobu zraněný.

„Já jsem řekl, že ukončím kariéru s Attilou Véghem. Než však na ten zápas dojde, tak chci být aktivní, protože to je jediný důvod, proč se pak držím ve formě. Díky tomu dokážu stále makat. Pokud 29.12. na turnaji OKTAGON 51 nenastoupí Attila Végh, tak bych chtěl samozřejmě nastoupit s někým jiným. 

Záleží však, jestli mi najdou takového soupeře, jakého bych si představoval. Já jsem chtěl zápasit s Materlou, ale ten je bohužel dlouhodobě zraněný. Na tenhle zápas tedy nedojde. Poté, co budu zápasit s Langerem a Véghem, tam nevidím nikoho, s kým bych chtěl zápasit a proč bych tohle chtěl dát dělat. 

Já se několikrát denně dřu v posilovně, makám a obětovávám tomu opravdu všechno – čas s rodinou a všemi. Pak bych měl poslouchat kecy, že dostávám slabé soupeře? Já už si dnes dokážu vydělat i jinak a můžu dělat jiné věci. Mohu ten čas investovat do rodiny. Asi budu směřovat tímto směrem,“ řekl pro Max MMA.

Zdroj: Max MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Špatná zpráva pro Oktagon! Možný vyzyvatel Patrika Kincla Vlasto Čepo se zranil a nebude moci zápasit v Bratislavě

Oktagon přinesl svým fanouškům další nepříliš pozitivní zprávu. Na turnaji v Bratislavě se budeme muset obejít bez Vlasta Čepa, který by šel v případě vítězství v prosinci o titul s Patrikem Kinclem.

Publikováno

dne

Oktagon přinesl svým fanouškům další nepříliš pozitivní zprávu. Na turnaji v Bratislavě se budeme muset obejít bez Vlasta Čepa, který by šel v případě vítězství v prosinci o titul s Patrikem Kinclem.

Pořádná smůla pro Oktagon a Vlasta Čepa. Dva týdny před turnajem v Bratislavě přišlo zranění, které mu nedovolí zasáhnout do zápasu s Egypťanem Ahmedem Samim.

Čepo měl přitom nedávno nabídku od UFC nastoupit na short notice do Contenderu, rozhodl se nicméně setrvat v Oktagonu a hlavně zabojovat o titulovou šanci.

Nakolik vážné zranění je zatím není známo, tudíž není jasno o tom, zda je ohrožený i potenciální zápas s Patrikem Kinclem, ke kterému by mohlo dojít v prosincové O2 areně.

O Šanci si říká i Kerim Engizek, ale Čepo měl být prvním na řadě. Vše ukáže až čas a možná brzy přijde i vyjádření samotného Čepa, který z toho musí být aktuálně dost vykolejený.

Turnaj v Bratislavě se tedy bude muset obejít bez jeho osoby. Na co se ale můžeme v případě, že nenastanou další změny, těšit?

Titulový zápas obstarají Pavol Langer s Karlosem Vémolou, po dlouhé pauze se vrací i Ivan Buchinger, jenž změří síly s Jakubem Dohnalem. Robert Pukač půjde proti Matouši Kohoutovi, Mateusz Legierski s Karolem Ryšavým.

Těšit se můžeme i na Mareka Mazúcha, Dustava Lopeze, Lukasze Siwiece, Amirana Gogoladzeho, Adama Palasze či Lucii Szabovou.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bonusy na sázení

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oblíbené