Spojte se s námi


Bojové sporty

Trashtalk, který se mu vymstil. Před 28 lety jej chtěl zamotat do kokonu hrůzy, Mike Tyson vracející se z vězení jej ale vytrestal za pouhých 89 vteřin!

Z „Hurikána“ udělal neškodný větříček. Mike Tyson se po svém návratu z vězení vrátil ve velkém stylu, když již po necelých 90 vteřinách uzemnil Petera McNeeleyho. Zápasu předcházel ze strany méně známého boxera drsný trashtalk, který se mu ale rozhodně vrátil i s úroky.

Publikováno

dne

Z „Hurikána“ udělal neškodný větříček. Mike Tyson se po svém návratu z vězení vrátil ve velkém stylu, když již po necelých 90 vteřinách uzemnil Petera McNeeleyho. Zápasu předcházel ze strany méně známého boxera drsný trashtalk, který se mu ale rozhodně vrátil i s úroky.

Stal se světovým šampionem, život se mu ale vymkl z kontroly

Poté, co se stal nejmladším šampionem historie těžké váhy boxu, dokázal zvládnout devět po sobě jdoucích obhajob. Od roku 1990 se ale vychýlila kariéra jednoho z nejobávanějších boxerů historie tím nesprávným směrem.

První prohra kariéry a mnoho kontroverzních momentů, které vyvrcholily obviněním ze znásilnění. Bývalý světový šampion zůstal prakticky čtyři roky bez boxu, tři roky z toho strávil ve vězení.

Po propuštění se v březnu roku 1995 uskutečnila tisková konference, na níž „Železný Mike“ oznámil svůj návrat k boxu. Dlouho se spekulovalo nad možným soupeřem, ve hře byl kvůli předchozím událostem zrušený zápas s šampionem Evanderem Holyfieldem či souboj s legendárním Georgem Foremanem.

Po návratu z vězení Mike Tyson oznámil návrat k boxu

Promotér Don King ale oznámil, že prvním soupeřem Mikea po jeho návratu z vězení bude méně známý americký boxer Peter „Hurikán“ McNeeley. Ačkoliv byl před zápasem s nejděsivějším mužem planety značným outsiderem, sebevědomí tomuto muži rozhodně nechybělo.

McNeeley původem z boxerské rodiny rozjel před samotným zápasem trashtalk, kterým bavil všechny natěšené fanoušky. Nakonec z toho byl event, který byl hitem prodaných PPV a všem zúčastněným vydělal nemalé peníze.

„Jsem Peter McNeeley z Medfieldu, Mass (Massachusetts), sledujte jak v sobotu v noci nakopu Miku Tysonovi p***l,“ vykřikoval na tiskové konferenci při pobavení všech.

„Zamotám Mikea Tysona do svého kokonu hrůzy,“ hrozil pak v rozhovorech. Nutno dodat, že strach ze svého soupeře rozhodně neměl. I v den zápasu, který se konal 19. srpna 1995 v Las Vegas, rozhodně neztrácel Peter McNeeley odvahu.

McNeeley chtěl zamotat Tysona do kokonu hrůzy, po 89 vteřinách ale bylo po všem

Po památném staredownu, kdy děsivě vzhlížející Mike Tyson kousal své chrániče a přísným pohledem si měřil svého soupeře, se McNeeley pustil s vervou do svého soupeře. Nicméně čelil realitě, která rozhodla o tom, že se mezi šestnácti provazy onoho večera příliš neohřeje.

Přestože zatlačil Tysona do provazů, prakticky po první obdržené ráně se ocitl na podlaze. Z ní ale rychle vyskočil a naznačoval rozhodčímu, že chce jít do boje. Srdnatě znovu vletěl do soupeře a vytvářel na něj tlak, Tyson ale po 89 vteřinách poslal další drtivou kombinací McNeeleyho k zemi.

V té chvíli vběhl do ringu McNeeleyho jeho manažer, aby zastavil boj. Zápas byl přerušen a Mike Tyson ve svém prvním zápase po čtyřleté přestávce od boxu zvítězil na diskvalifikaci soupeře.

Comebackový návrat Tysona nastavil rekordy ve sledovanosti PPV i tržbách, byl ale později podroben kritice okolo kvality McNeeleyho dovedností. V dalším roce pak ale zavřel ústa všem kritikům, když znovu získal pás šampiona WBC a WBA.

Zdroj: Wikipedia, Youtube

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.