Spojte se s námi


Bojové sporty

Tragický příběh Rockyho svěřence Tommyho Gunna, který měl údajně větší knockout sílu než obávaný Mike Tyson!

Příběh Tommyho Morrisona, který je laikům známý jako postava „Tommy Gunn“ z filmu Rocky 5, skončil velmi smutně. Připomeňme si tak muže, který boxoval v devadesátých letech 20. století a o kterém se povídalo, že má větší knockout sílu než obávaný Mike Tyson.

Publikováno

dne

Příběh Tommyho Morrisona, který je laikům známý jako postava „Tommy Gunn“ z filmu Rocky 5, skončil velmi smutně. Připomeňme si tak muže, který boxoval v devadesátých letech 20. století a o kterém se povídalo, že má větší knockout sílu než obávaný Mike Tyson.

Tommy Morrison dobyl svět boxu i filmového plátna

Tommy ‚The Duke‘ Morrison byl jedním z nejlepších boxerů své generace a ve svém životopise má řadu věhlasných vítězství. Většina fanoušků jej zná jako mladého nadějného boxera Tommyho „The Machine“ Gunna, jehož postavu ztvárnil v pátém díle úspěšné série filmu Rocky Sylvestera Stalloneho.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Málokdo ale ví, že Tommy Morrison byl svého času úspěšný boxer, který drží skalp takových legend světového boxu, jakými jsou například George Foreman či Donovan ´Razor´ Ruddock.

Mnoho fanoušků tehdejší doby jej chtělo vidět v ringu s nejděsivějším mužem planety, legendárním Mikem Tysonem. Zápas, který mohl vstoupit do dějin boxu, se ale bohužel nikdy neuskutečnil.

Morrison děsil během své kariéry profesionálního boxera své soupeře ohromujícím levým hákem, který okamžitě kácel soupeře jako kuželky. Tommy se věnoval zápasení již od svých desíti let, během amatérské kariéry nastoupil do neuvěřitelných 222 zápasů, z nichž 202 vyhrál.

Svou profesionální boxerskou kariéru započal v roce 1988 příznačně knockoutem Williama Muhammada v prvním kole. Během pouhého roku v profesionální kariéře boxera zvítězil v neuvěřitelných dvaceti zápasech.

Obrovského talentu si všiml herec a filmař Sylvester Stallone, který jej obsadil do svého filmu Rocky 5. Tommy si dal o rok později šestiměsíční pauzu od boxu, aby se mohl věnovat natáčení filmu. To možná ovlivnilo jeho výkon v prvním zápase kariéry o titul WBO, ve kterém jej v pátém kole knockoutoval do té doby taktéž neporažený Ray Mercer.

Získal i skalp legendárního George Foremana

Po své první prohře profesionální kariéry se ale vrátil na vítěznou vlnu. Po osmi vítězstvích v řadě dostal další titulovou šanci v zápase s legendou George Foremanem, který sdílel ring v památném zápase „Rumble in the jungle“ s Muhammadem Alim. V životním boji dokázal legendu světového boxu porazit na body a vyhrál titul WBO pro šampiona těžké váhy organizace.

Svůj pás šampiona ještě v tom samém roce obhájil i ztratil, když nestačil na Michaela Bentta. Posledním katem Morrisona byla další legenda Lennox Lewis, který zvítězil technickým knockoutem v šestém kole.

Šílený životní styl zničil kariéru úspěšného sportovce

Věci se však pro Morrisona začaly drasticky měnit. V roce 1996 oznámil, že byl pozitivně testován na HIV, kde jako důvod uvedl bezohledný životní styl. V důsledku toho mu Nevadská atletická komise zakázala boxovat a nadějná kariéra 27 letého boxera tak skončila. Morrison se snažil s jeho manželkou výsledky testy zpochybnit, ale neúspěšně. Poté šel jeho život již z kopce.

Během let 1997 až 2000 byl několikrát zatčen za delikty se zákonem, zejména za řízení v opilosti. V roce 2000 pak byl odsouzen k dvěma letům vězení na základě obvinění z nevyzpytatelné jízdy za volantem, přičemž v autě boxera našli policisté drogy a střelné zbraně. Smutný příběh skvělého boxera.

Po propuštění se ještě Morrison pokusil vzkřísit svou boxerskou kariéru a podařilo se mu nastoupit dokonce do dvou zápasů, když podstoupil 4 negativní testy, díky nimž dostal licenci.

Oba zápasy vyhrál na TKO a upravil svou profesionální bilanci na 48-3-1. Nicméně poté propukla kauza ohledně manipulování se vzorky krve Morrisona a k dalším zápasům už nenastoupil. V roce 2013 se už nemohl bez pomoci pohybovat a ve věku 44 let jeho životní pouť skončila na multisystémové orgánové selhání.

Zdroj: ESPN, Boxing News Online, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.